Zimowy urlop w czasach pandemii

20 wrzesień 2020
ski-glasses-2665368_640

Jedni w pandemię wierzą i się jej boją, inni uważają ją za wielkie oszustwo. Spekulacji na ten temat jest wiele. Niezależnie od tego, co kto myśli o światowej epidemii COVID-19, faktem jest, że coraz więcej osób zastanawia się czy planować zimowy urlop i gdzie. Wyjazd na narty, do Włoch, może skończyć się bowiem dłuższym tam pobytem. Nie wiadomo jaka, w najbliższych miesiącach, będzie sytuacja z przekraczaniem granic.

skis-4120218_640Do tej pory profesjonaliści i amatorzy zimowych sportów najchętniej spędzali swój zimowy urlop we Włoszech, Austrii i Francji. Tamtejsze ośrodki narcarskie, takie jak włoskie Livigno i Val Gardena, a także austriacki Lodowiec Stubai cieszyły się dużym obłożeniem miłośników śnieżnych sportów i zabaw. W tym roku zapewne jednak ilość gości w nich zapewne znacząco spadnie. A to wszystko przez światową pandemię COVID-19, ogłoszoną w marcu tego roku. Pomimo, że zarówno Austria, jak i Włochy, a także Francja oraz Polska są obecnie wpisane na listę państw bezpiecznych, to sytuacja w każdej chwli może się zmienić, a granice zostać zamnknięte. Spędzając zimowy urlop poza Polską należy więc liczyć się z wieloma utrudnieniami związanymi z powrotem. Jeśli planuje się podróż samolotem, mogą to być odwołane loty, a jeśli samochodem to należy wziąć pod uwagę między innymi wielogodzinne korki przy granicy. Może też się okazać, że po powrocie z zimowych wakacji będzie trzeba poddać się dwutygodniowej kwarantannie, tak jak to miało miejsce na początku tego roku.

Czy warto zatem planować urlop tej zimy? Oczywiście. Rozwiązanie jest proste, pozostać w Polsce. Wbrew pozorom nasz kraj również posiada ciekawe obiekty sportowe, które z pewnością staną na wysokości zadania, tak, aby zapewnić swoim gościom jednocześnie bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Najlepiej oceniane ośrodki narciarskie w naszym kraju to nadal Zieleniec, Kotelnica Białczańska, Muszyna Wierchomla, Kasprowy Wierch i Zielona Brama w Przywidzu. Najwięcej tras, bo aż 30, posiada Zieleniec, ponadto znajdują się tu punkty noclegowe, gastronoiczne, usługowe i szkoleniowe.  Zielona Brama w Przywidzu wiedzie natomiast prym wśród stoków dostępnych dla pomorskich miłośników narciarstwa. Kotelnica Białaczańska pomyślała też o najmłodszych, i udostępniła im specjalny ogródek zabaw, w którym mogą ciekawie i bezpiecznie spędzić czas czekając na starszych członków swojej rodziny.

up-chrobry-1163456_640Amatorzy zimowisk zastanawiają się czy warto w tym roku odświeżyć narciarski kombinezon i konserwować sprzęt sportowy. Obawiają się bowiem jazdy w środkach ochronnych stosowanych na twarz, takich jak maseczki czy przyłbice. Przede wszystkim należy więc przypomnieć, że większość lekarzy, specjalistów od chorób zakaźnych a także psychiatrów, zaznacza, że pomimo światowej epidemii oraz wielu zaostrzeń i obostrzeń w naszym kraju, nie należy rezygnować z uprawiania sportów, również tych zimowych. Sport to zdrowie, zarówno to somatyczne jak i psychiczne. Ponadto wiele zawodów sportowych nadal się odbywa, dlatego też nie ma powodów, aby zwykły człowiek miał rezygnować z aktywności fizycznej. Tym bardziej, że ma ona ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Poprawia wydolność oddechowąm jak również wzmacnia układy oddechowy i odpornościowy, co w dobie pandemii COVID-19 ma szczególne znaczenie prozdrowotne, a także wprawia nas w dobry nastrój i zapobiega depresji.

girl-5329673_640Jeśli więc zachowa się wszystkie zalecenia dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, można tylko zyskać zdrowie, a nie je stracić. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest zachowanie dystansu społecznego minimum 2 metry, oraz wspomniane już noszenie maseczek lub szalików, które zasłonią nos i usta. I tak jak przyłbice na stoku czy lodowisku to raczej nie najlepszy pomysł i tu obawy są uzasadnione, tak, z pewnością sprawdzą się maseczki antysmogowe dla biegaczy. Są one szyte ze specjalnych materiałów dla sportowców, więc napewno będzie się w nich dobrze oddychało i nie odczuje się dyskomfortu związanego z ich noszeniem. Ponadto zawierają wysokiej klasy filtry, które chronią dodatkowo przed zanieczyszczeniami powietrza.

Jeśli wyjazd na narty ma być kilkudniowy, to warto pomyśleć o wynajęciu ogrzewanego domku kempingowego lub jurty, zamiast pokoju w dużym pensjonacie czy hotelu. I choć głęboko wierzymy, że wszystkie udostępniane pokoje są czyste i zdezynfekowane, to jednak ta opcja powoduje, że sporo obcych osób zetknie się ze sobą na korytarzu czy w jadalni. Istnieje więc pewne ryzyko zakżenia. Małe, ale jest. Domek/ jurta zagwarantują także prywatność i swobodę. Szczególnie jeśli będzie to urlop z dziećmi.

Zimowy urlop w Polsce, z najmłodszymi, gwarantuje także mniejsze koszty niż ten spędzany zagranicą. Można bowiem wykorzystać bony 500+, które zmniejszą wydatki na dzieci o 500zł na każde. Otrzymało go każde dziecko i jest ważny do końca marca 2022 roku. Można nim na przykład opłacić nocleg za nieletnich członków czy choćby ich zimowy wyjazd na obóz sportowy. Lista miejsc, w których mozna nim zapłacić znajduje się tutaj.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję