Zimowe szaleństwo na europejskich stokach

9 października 2017
zimowe szaleństwo

Połowa października to już najwyższy czas, aby pomyśleć, gdzie w tym roku spędzicie zimowy urlop. Tym bardziej, że w tym czasie, w jednym z europejskich ośrodków narciarskich, rozpoczyna się otwarcie zawodów Alpejskiego Pucharu Świata. Sprawdźcie, gdzie w tym roku warto udać się na zimowe szaleństwo na europejskich stokach.

Solden, Austria

zimowe szaleństwoSezon na lodowcu Rettenbach można uznać za trwający cały rok, aczkolwiek w połowie października warto przyjechać tu ze względu na otwarcie zawodów Alpejskiego Pucharu Świata. Narciarze bardzo upodobali sobie Solden, bowiem na stokach znajdujących się w tej miejscowości można uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, jak i biegowe. Tutejsze trasy są różnej długości i trudności. Pomimo, że lodowce oferują także stoki dla początkujących narciarzy, to jednak trzeba przyznać, że przede wszystkim odnajdą się tu Ci zaawansowani sportowcy. Nie zapomina się tu też o dzieciach, dla których utworzono specjalne szkółki i przedszkola narciarskie. Wyjątkową atrakcję stanowi także dostępne tu miejsce noclegowe, zwane Igloo Village, w którym można poczuć się jak prawdziwy Eskimos.

Crans- Montana, Szwajcaria

Crans- Montana to istny, zimowy raj dla dzieci. Idealne miejsce, aby spędzić w nim zimowe ferie. To najsłynniejsze centrum sportów zimowych w całej Szwajcarii. Można nie tylko uprawiać tu narciarstwo zjazdowe i biegowe, ale także pojeździć na łyżwach czy sankach. Crans- Montana jest bowiem przygotowana na przyjmowanie całych rodzin. Zapewnia ona niezapomniane atrakcje zarówno dużym jak i małym turystom. Klub na plaży, obozy, biblioteka gier, stoki narciarskie, pole golfowe, kino, basen, możliwość zjazdu po śniegu na pontonach, to tylko niektóre letnie i zimowe propozycje tego miejsca, na niezapomnianą rozrywkę.

Breuil Cervinia, Włochy

zimowe szaleństwoTo jeden z najsłynniejszych, największych i najbardziej renomowanych ośrodków narciarskich we Włoszech. Suma długości wszystkich tutejszych tras wynosi aż 150 kilometrów. Można tu uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, na wszystkich poziomach zaawansowania, jak również i biegowe. Sezon rozpoczyna się tu w grudniu, a kończy zazwyczaj w kwietniu. Trasy przygotowane są też na najmłodszych sportowców, którzy mają do swej dyspozycji zarówno przedszkola, jak i szkółki narciarskie. Doświadczeni narciarze- amatorzy, najchętniej wybierają stok zlokalizowany na lodowcu Ventina.

Chamonix, Francja

Chamonix to jedno z najpiękniejszych, zimowych miejsc we Francji. Położona u stóp Mont Blanc, cieszy się znakomitą sławą wśród zaawansowanych sportowców, którzy przyjeżdżają tu, aby oddać się pasji zarówno narciarstwa zjazdowego, jak i biegowego. Sezon zaczyna się tu dopiero w grudniu, ale kończy aż w maju, a od czerwca przez całe lato, można tu dodatkowo uprawiać Skialpinizm. Dla dzieci otwarte są tu szkółki narciarskie. Oprócz tras na Mont Blanc powodzeniem cieszą się tu również te usytuowane na lodowcu Valle Blanche. Chamonix słynie także z odbytych w tym miejscu, w 1942 roku, pierwszych Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję