Zanim pójdziesz w góry sprawdź aktualne warunki pogodowe

10 czerwiec 2022
western-tatras-g8936a0abb_640

Czerwiec sprzyja wędrówkom i wycieczkom rowerowym. Pomimo, że w miastach jest piękna pogoda,to w górach, szczególnie w ich wyższych partiach, bywa zmienna i kapryśna. W wielu miejscach trwa jeszcze zima. Sprawdź, jakie warunki pogodowe panują obecnie w na polskich szlakach.

Tatry

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed wytapiającymi się nadal skałami, jak również informuje o zalegającym, zbitym śniegu w górach oraz niskim pułapie chmur w partiach graniowych. Należy brać pod uwagę występowanie burz. W górnych partiach Tatr nadal powinno się zakładać raki, czekan, kask. Ponadto trzeba pamiętać, że od 23 maja, w dni powszednie, zamknięty jest niebieski szlak Zazadnia – Wiktorówka. Jak podają turyści, w drodze na Rysy śnieg nadal topnieje, raki często nie dają sobie z nim rady, ponadto należy uważać na spadające kamienie. Również przewodnicy odradzają wędrówki po tym terenie, szczególnie niedoświadczonym wędrowcom, podobnie jak trasą na Kozi Wierch od Doliny Pięciu Stawów. Potrzebne są na niej raki i czekan. Pod szczytem leży jeszcze sporo śniegu.

Pieniny

pieniny-g080eee93f_640Warto podkreślić, że klimat w Pieninach zaliczany jest do łagodnych. Obecnie jednak pogoda jest zmienna, istnieje możliwość wystąpienia burz. W Krościenku nad Dunajcem koniec opadów prognozowany jest dopiero na sobotnie popołudnie. Mimo to trzeba liczyć się z możliwością wystapienia zachmurzenia. Obecnie wilgotność kształtuje się na poziomie 60%. Na Babiej Górze, Masywie Trzech Koron oraz Lubaniu, w sobotę przed południem przewidywane są opady. W Wysokiej i Radziejowie padać może przez cały, sobotni dzień.

Bieszczady

poland-g6060726a2_640W Bieszczadach pogoda jest zmienna. Rozpoczynając wędrówkę w tej części polskich gór, należy brać pod uwagę, że zbocza Połoniny Wetlińskiej, zbocza od strony północnej Kińczyka Bukowskiego, Kopy Bukowskiej, Połoniny Caryńskiej oraz Wielkiej Rawki, a także Tarnica, północny i południowy Krzemień, Smerek oraz pólnocno-wschodni Szeroki Wierch to miejsca, wysokiego ryzyka lawinowego. Obecnie w Bieszczadach nie ma pokrywy śnieżnej. Najbliższa sobota w Bieszczadach nie będzie sprzyjać trekkkingom oraz wycieczkom rowerowym. Ma być deszczowo i burzowo.

Góry Świętokrzyskie

Najbliższy weekend sprzyja wędrówkom po Górach Świętokrzyskich. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę ma być ciepło i słonecznie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję