Z maluchem w Pendolino

20 lutego 2018
Pendolino

Wyobraź sobie, że właśnie dostałeś dwa tygodnie urlopu, a jako premię za świetnie wykonaną pracę, szef wręczył Ci bilety na Pendolino i vouchery, dla całej rodziny, do hotelu na drugim końcu Polski. Brzmi pięknie? I pięknie być może, o ile maluch nie zacznie się nudzić podczas kilkugodzinnej podróży pociągiem. Wtedy może zamienić się ona w koszmar, zarówno dla Ciebie jak i innych współpasażerów. Dlatego podpowiemy dziś jak przetrwać z maluchem w Pendolino.

Jeśli jesteś rodzicem

PendolinoMasz takie samo prawo do podróżowania Pendolino ze swoją rodziną jak i inni współpasażerowie. Nie musisz więc ciągle strofować swojego dziecka. Maluch nigdy nie będzie idealnie cicho, chyba, że zaśnie. Jedną z opcji jest zatem zmęczyć dziecko przed podróżą tak, aby podczas niej zasnęło. Łatwo wykonać, jesli Wasz pociąg odjeżdża po południu lub wieczorem, ale jeśli będziecie jechać rano to przecież nie każesz maluchowi bawić się i biegać przez całą noc. Pomyśl zatem, w jaki sposób wypełnić mu czas tak, aby się nie nudził. Możecie wspólnie wybrać książeczki do czytania w trakcie jazdy, zabrać kilka gier podróżnych ulubione zabawki, a także kredki i kolorowanki, które choć na chwilę zainteresują dziecko.

Jeśli dziecko ma więcej niż trzy latka warto zastanowić się nad zabraniem tabletu z grami oraz bajkami. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy pasażerowie chcą oglądać „Tupot małych stóp” albo „Vayanę”. Dlatego nie zapomnij o słuchawkach. Dla maluchów sprawdzą się te o dziwnych kształtach i ciekawych intensywnych lub pastelowych kolorach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dziecku nie powinno  kupować się słuchawek dousznych, tylko nauszne. W dodatku nauszniki powinny być dość duże, tak aby rozproszyć dźwięk. Nie nastawiaj też zbyt głośno dźwięku, aby nie uszkodzić słuchu malucha. Z pewnością też praktyczniejsze i bezpieczniejsze będą słuchawki bezprzewodowe.

PendolinoZastanów się też czy nie lepiej zarezerwować miejsc, w pociągu, w przedziale dla matek z dziećmi, wtedy jest duża szansa na to, że maluch będzie miał towarzystwo w swoim wieku i wspólnie z kolegą lub koleżanką, zajmą się zabawą, a Twoi współpasażerowie także rodzice, będą bardziej wyrozumiali dla wiercącego się malucha. Pamiętaj jednak, że podróżując z kilkulatkiem lepiej  zrezygnować z miejsc w strefie ciszy, tam bowiem pasażerowie z pewnością nie okażą zrozumienia bawiącemu się głośno dziecku.

Powinieneś pamiętać o współpasażerach również podczas przygotowywania posiłku dla dziecka, na podróż. Nie powinno mieć ono intensywnego zapachu ani być zawinięte w szeleszczące folie. Lepiej zrezygnować także z zup, chyba, że są one w butelce. Jedzone łyżką z pojemnika stanowią niebezpieczeństwo ubrudzenia przez dziecko pasażera na siedzeniu obok.

Jeśli jesteś współpasażerem…

Pamiętaj proszę, że dziecko nie jest zabawką, którą da się zaprogramować i ustawić jej tryb ciszy, spania czy siedzenia w bezruchu. Małe dzieci nie są złośliwe, one po prostu szybko się nudzą i wymagają uwagi. Oczywiście jeśli maluch krzyczy, bardzo hałasuje, wierci się tak, że co chwilę kopie lub uderza osobę obok, a rodzic nie reaguje, to można zwrócić uwagę, ale… zawsze grzecznie. Twoja irytacja i podniesiony głos, spowoduje u dziecka jeszcze większe zdenerwowanie. Pamiętaj, że maluchy inaczej postrzegają upływ czasu i otaczającą ich rzeczywistość niż dorosły człowiek. Okaż więc wyrozumiałość.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję