Z dziećmi na koniec świata- Wioska smerfów

28 styczeń 2020
graffiti-1572543_640

Andaluzja, jeden z najludniejszych i  najpiękniejszych hiszpańskich regionów, charakteryzujący się wyjątkowymi zabytkami, pysznymi oliwkami, zmysłowością flamenco oraz… jedyną na świecie Wioską Smerfów. O to nasza kolejna wyprawa z dziećmi na koniec świata. Tym razem do Juzcar. 

Tak, tak, oczy Was nie mylą, dobrze przeczytaliście. Te małe, uwielbiane przez dzieci, istoty, a wraz z nimi zły (a według nas raczej śmieszny) czarnoksiężnik Gargamel wraz ze swoim kotem Klakierem zamieszkali w 2011 roku, w Hiszpanii, w niebieskim miasteczku- Juzcar.

wall-painting-2037775_640Juzcar położone jest na górzystym wzniesieniu, w prowincji Malaga, w bliskiej odległości od Rondy. Pomimo, iż od dawna była to miejscowość turystyczna, w której znajdują się między innymi pozostałości fabryki cyny, jak również restauracje serwujące tradycyjne potrawy kuchni Serrania de Ronda, a w Wielkanocną Niedzielę organizowane jest wyjątkowe wydarzenie Fiesta del Nino del Huerto, to tak naprawdę swoją światową sławę zdobyło kilka lat temu, dzięki filmowi „Smerfy” i pomysłowi wytwórni, aby stworzyć w tym miejscu smerfny świat, dostępny dla dzieci i ich opiekunów. Z tej okazji wszystkie budynki w mieście zostały pomalowane na błękitny kolor i ozdobione malowidłami bajkowych bohaterów. Dodatkowo na ulicach miasta postawiono olbrzymie figury smerfów, z którymi do dziś można zrobić sobie zdjęcie. Do 2017 roku, w mieście, na każdym kroku, można było odczuć bajkowy świat, a to za sprawą licznych smerfnych wydarzeń czy też szlaków kulinarnych niczym z kuchni Łasucha. Niestety, pomimo wielkiego, turystycznego boom, oraz ogromnego zainteresowania jedyną na świecie Wioską Smerfów, w 2017 roku, miasto straciło wszelkie prawa do marki Los Pitufos (po hiszpańsku Smerfy). W związku z tym wiele bajkowych atrakcji turystycznych zostało wycofanych, a z przychodów z  tych, które dostępne są dzisiaj, lokalni biznesmeni muszą płacić dość wysoki (w naszej ocenie) procent od praw autorskich. Mimo to sława miasteczka pozostała, tak samo jak niebieskie domy, rzeźby oraz weekendowe atrakcje. W soboty, niedziele i święta, nadal zatem można wziąć udział w przeistaczaniu się z człowieka w małego, niebieskiego stworka, poprzez malowanie twarzy na niebiesko oraz smerfnych paznokci, a także tworzenie smerfnych czapek. Dodatkow w trzech punktach gastronomicznych dostępne są smerfne tapas, kawa oraz ciastka. Ponadto organizowana jest  dwugodzinna, objazdowa wycieczka po mieście.

Czy pomimo znacznego zubożenia smerfnych niespodzianek warto odwiedzić to miejsce? Zdania dzisiejszych turystów są podzielone. Ci, którzy odwiedzali miasteczko przed 2017 rokiem są zawiedzeni ubogością atrakcji, natomiast tym, którzy są tu po raz pierwszy i nie mają porównania, bardzo się tu podoba.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję