Z dziećmi na koniec świata- Wioska Muminków

9 styczeń 2020
moomin-318795_640

To pierwsza w Polsce, a trzecia na świecie Wioska Muminków. Ulubieni bohaterowie małych podróżników w przyszłym roku osiedlą się w Polsce.

Przygody Muminka i jego bardzo zróżnicowanych, pod względem charakterów i wyglądu, przyjaciół, to jedna z najchętniej oglądanych bajek przez dzieci z całego świata. Co więcej, zamiłowanie do tych bohaterów nie maleje, a wręcz rośnie z pokolenia na pokolenie. Bajkę tą oglądaliście bowiem Wy, Wasi rodzice, a nawet dziadkowie. Pierwsza książka rodzeństwa Tove i Larsa Jansson ujrzała bowiem światło dzienne w połowie lat czterdziestych ubieglego wieku i od razu zapadła w serca małych czytelników.

Polska Wioska Muminków

moomin-valley-1253850_640W Borowicach (Karkonosze) powstaje pierwsza w Polsce, a trzecia na świecie Dolina Muminków. Znajdować się ona będzie na terenie Lapońskiej Wioski Kalevala, która powoli zamienia się w centrum kulturalno-edukacyjne, promujące kulturę Finlandii w naszym kraju. Niestety, zanim Wasze dzieci będą mogły spotkać Muminki w Polsce, minie jeszcze trochę czasu. Inwestorzy i właściciele przewidzieli bowiem oddanie jej do użytku dopiero w przyszlym roku. Jednak jak zapowiadają, warto poczekać, bowiem wszystkie chatki, pomosty, i obiekty się w niej znajdujące będą naturalnych rozmiarów. Oznacza to, że nie będzie tu Parku Miniatur, a prawdziwa wioska, w której… jedną z atrakcji będzie możliwość noclegu w tym miejscu. Spędzenie nocy z Muminkami? To z pewnością wyjątkowe przeżycie nie tylko dla malucha, ale także dla całych rodzin, które są fanami białych trolli.

Wioski Muminków na świecie

Obecnie chcąc spotkać Muminki musicie zabrać dzieci w podróż do mroźnej Finlandii lub słonecznej Japonii. W tych krajach powstały bowiem ich pierwsze wioski. Fanów bajkowych postaci jednak to nie zraża i co roku do miejsc tych przybywają tysiące małych podróżników wraz z opiekunami.

Finlandia- Osada Muminków znajduje się na wyspie Kalio. Wielbiciele białych trolli chętnie penetrują tu wszystkie zakamarki domu Muminka, a także namiot Włoczykija czy jaskinię Buki. Oprócz wiedzania Wioski, na dzieciaki czeka tu też mnóstwo innych zimowych atrakcji, między innymi szlak narciarski, możliwość zjazdów na tak zwanych „jabłuszkach” lub sankach, tor minigolfa, pokazy taneczne. Jesienią otwierana jest Szkoła Magii „School for Magicians”, gdzie można nauczyć się tajemniczych sztuczek, oraz nastają poszukiwania i odkrywanie właściwości niezwykłego kapelusza Hobgoblina. Latem natomiast Muminki wystawiają wyjątkowe przedstawienie na deskach Teatru Emmy. Moomin World powstał na poczatku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Od tej pory co roku odwiedza go nawet kilkaset tysięcy turystów.

Japonia- Ten kraj ogarnął Muminkowy szał. Białe trolle znają tu wszyscy. Nie ma dziecka, które nie znałoby ich przygód. Książki rodzeństwa Jansson od wielu już lat znikają ze sklepowych półek jak świeże bułeczki.  Grupa bajkowych przyjaciół zawładnęła nie tylko księgarniami, ale także centrami handlowymi, witrynami kawiarni, restauracji, barów, sklepów oraz klubów. To właśnie japoński reżyser stworzył telewizyjna wersje powieści. Nie mogło więc i w tym kraju zabraknąć Doliny Mumików. Jest ona znacznie młodsza od jej Finladzkiej wersji, ale równie ciekawa. Wybudowana została nad jeziorem Miyazawaka, w miejscowości Hanno. Moominvalley Park znajduje się na terenie Metsa Village, i otwarty jest w godzinach 10.00-20.00.

Spotkacie tu całą rodzinę małych, białych trolli i wszystkich ich przyjaciół. Będziecie mogli się z nimi pobawić i zrobić zdjęcia. Wyjątkową atrakcją, której nie można w tym miejscu pominąć, jest „Zimowy, nocny spacer Muminków”, podczas którego obejrzycie interaktywne pokazy multimedialne. Podczas spaceru po Dolinie Muminków warto również wytężyć słuch, ze względu na muzyczną niespodziankę jaka tu na Was czeka, tj. Sound Walk-Winter of Moominvalley.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję