Z dziećmi na koniec świata. Wakacje w europejskich, rodzinnych parkach rozrywki

31 maj 2022
disney-g3094cc832_640

Jedno z największych marzeń każdego dziecka? Wycieczka do Disneyland’u. Prawda jest taka, że to marzenie od wieków się nie zmienia. Pragną tego nasze dzieci, pragnęliśmy my, nasi rodzice i dziadkowie. Wizyta w świecie Disney’a to przeniesienie się do świata baśni i wszechogarniającej świat – dobrej magii. Spotkanie z Kaczorem Donaldem, Myszką Mickey czy Brygadą RR jest niezapomnianym przeżyciem. Dziś, w cyklu z dziećmi na koniec świata, robimy przegląd najciekawszych i najbardziej emocjonujących europejskich, rodzinnych parków rozrywki. O to nasze Top 10, dwa z nich znajdują się w Polsce.

Energylandia, Polska

Nie ma dziecka w Polsce, które nie słyszałoby o Energylandii. To miejsce przyciąga zarówno małych, jak i dużych pasjonatów rodzinnej rozywki. Nie ma się czemu dziwić, Energylandia posiada największą ilość rollercoaster’ów w Europie. Znajduje się tu osiemnaście zakręconych, podniebnych kolejek. Co więcej, to właśnie w tym parku rozrywki zbudowano najciekawszą, najszybszą i najbardziej pasjonującą kolejkę górską. To Mega Coaster Hyperion. Najwyższy jego szczyt znajduje się 77 metrów nad powierzchnią ziemi, zatem można śmiało powiedzieć, że to najlepszy punkt widokowy obejmujący panoramę całego parku i okolic.

W tym roku Energylandia będzie obchodzić swoje ósme urodziny. Kiedy w 2014 roku ruszyła z tak zwanym przytupem, wiadomo było, że jest to duże i poważne przedsięwzięcie, nikt się jednak nie spodziewał tak dużego sukcesu (chyba, że sami właściciele), w tak krótkim czasie. Pomimo, że bilety do tanich nie należą, najtańszy z nich kosztuje bowiem 109 złotych i kierowany jest do seniorów powyżej 65 roku życia oraz dzieci do 140 cm wzrostu, park rozrywki odwiedzają tłumy turystów, zarówno z Polski, jak i świata. Plusem jest to, że można zrealizować bon turystyczny! Należy się jednak śpieszyć, bo niewykorzystany niedługo wygasa.

Co oprócz rollercoasterów czeka na nas w Energylandii? Między innymi Park Wodny, w którym znajdziemy aż cztery nowości (Funky Monkey, Twister, Basen Tropikalny, Exotic Island), atrakcje dedykowane najmłodszym dzieciom, czyli od 2 do 6 lat, w tym nowości – karuzela Fuego i kolejka Dragon Adventure, Smoczy Gród, miasteczko Sweet Walley, czy choćby największy w Polsce Ogród Świateł.

Parc Asterix, Francja

Pamiętacie dwóch Gallów i ich przygody po wypiciu magicznego napoju dodającego nadprzyrodzonej siły? Mały Asterix, z głową pełną rozsądku i mądrości oraz duży, silny Obelix, który jako dziecko wpadł do magicznego wywaru, dzięki czemu potężna siła mięśni nie opuszcza go ani na chwilę, to dwaj najlepsi przyjaciele, którzy uzupełniali się podczas starć ze Starożytnymi Rzymianami. Bajkę, a w kolejnych latach i filmy oglądało tysiące rodzin na świecie. Tegoroczne wakacje możemy więc spędzić wraz z Gallami w ich wiosce we Francji.

Jakie atrakcje znajdziemy w parku? Przede wszystkim mrożącą krew w żyłach przejażdżkę kolejką górską Pegase Express. Jazda niądostarcza wielu wrażeń, bowiem nigdy nie wiemy, kiedy zacznie się ona cofać z zawrotną prędkością. Dreszczyku emocji zapewni nam również Les Chaises Volantes. To karuzela, której krzesełka zawieszone są na „linach”. Podczas wirowania siła odśrodkowa „wyrzuca nas” w powietrze, na wysokość 10 metrów nad ziemią. Na najmłodszychw parku czekają Wikingowie, którzy zabiorą nas w podróż swymi łodziami ze smoczymi głowami. Nie będzie to jednak spokojny rejs. Wody po których pływają statki wojowników są wzburzone i szaleją na nich sztormy. Nie można też pominąć Le Grand Splatch, czyli spływu łodzią po 600 metrowym torze wodnym, który  rozpoczyna się na wyokości 11 metrów.

W Parku Asterixa na rodziny czeka aż kilkadziesiąt atrakcji, dlatego dodatkowo oferowana jest tu baza noclegowa. Dzięki niej możemy spędzić tu cały urlop i z pewnością nie będziemy się nudzić.

Legoland Billund, Dania

Lego to najpopularniejsze klocki na świecie, które towarzyszą dzieciom w ich rozwoju już od 1932 roku. Powstały właśnie w Danii, w Billund, miejscu gdzie dziś znajduje się ich największy park tematyczny w Europie. Nazwa Lego powstała od duńskiego słowa baw się dobrze, czyli leg godt.

Legoland w Billund powstał w 1968 roku. To ogromny park rozrywki zbudowany ze słynnych klocków. Tutejsze atrakcje posiadają ich w sobie aż 10 milionów sztuk. W tym roku, pomimo, że wyłączono z użytku jedną z pięciu kolejek górskich, to wprowadzono osiem nowych atrakcji, oraz trzy, niezwykłe pokazy. Jeden miał miejsce w maju, drugi będzie w czerwcu, a ostatni w październiku.

Co jeszcze czeka na nas w parku? Między innymi spływ mini łodziami stworzonymi z klocków Lego, możliwość obejrzenia wybudowanych z nich najsłynniejszych budowli świata, jak Tadź Mahal czy Opera w Sydney, jak również podwodnego świata oraz raf koralowych oceanu. Kto chce może stworzyć z nich również swój świat, do naszej dyspozycji oddane sa bowiem wszystkie rodzaje tych klocków, poczynając od Duplo, kończąc na Ninjago. Ograniczać nas będzie tylko nasza własna wyobraźnia.

Jeden dzień w Legolandzie to zdecydowanie za mało. Twórcy tego miejsca przygotowali więc dla nas możliwość noclegu w czterogwiazdkowym hotelu, w którym każdy pokój ma innym motyw Lego przyjaciół, magicznym zamku wraz z królem i królową Legolandu, a także dzielnymi rycerzami, smokami i szalonym czarodziejem oraz w wakacyjnej wiosce Lego, gdzie do wyboru mamy motel, domki lub przyczepę kempingową.

Disneyland Paris, Francja

walt-disney-world-g6c479e966_640Wizyta w Disneyland to wielopokoleniowe marzenie wszystkich dzieci. To magiczne miejsce, w którym przenosimy się do świata baśni obchodzi trzydzieste urodziny. Zatem w te wakacje świętujemy jubileusz jednego z najbardziej pożądanych w Europie rodzinnych parków rozrywki. Musimy się jednak śpieszyć, bo ilość biletów na dany miesiąc jest ograniczona, a na stronie parku dość często pojawia się informacja, że są już wyprzedane. Warto więc rezerwować je z wyprzedzeniem.

W Disneyland Paris czekają na nas dwa parki, pierwszy to tradycyjny Park Disneyland, drugi to Park Walt Disney Studios. Do największych atrakcji tego rodzinnego miejsca należą labirynt Alicji w Krainie Czarów, Karuzela Latającego słonia Dumbo, Miasteczko Pocahontas, Dom Strachów, Discoveryland wraz z jego rollecoasterem, Adventureland i wioska Indiana Jones.

Dodatkową rozrywkę zapewnią nam bajeczne pokazy pełne magii, które wracają z powrotem na arenę. Jednym z nich jest występ The Lion King: Rhytms of the Pride Lands.Warto też zobaczyć show pełne spektakularnych i zapierających dech iluzji: Mickey and Magician. Niezapomniany będzie również posiłek z Myszką Miki i jej przyjaciółmi.

Tropical Islands, Niemcy

To jeden z najbardziej popularnych, wodnych parków rozrywki. Znany nam już od kilku lat, nadal przeżywa czasy swojej świetności. Dla nas, Polaków, którzy nie mają długich urlopów, daje na, możliwość spędzenia weekendu pod palmami bez obciążania budżetu dużymi kosztami i poświęcania połowy wolnego czasu na podróż do egzotycznych miejsc. 60 kilometrów od Berlina znajduje się bowiem tropikalny raj, który dostępny jest dla turystów przez cały rok.

Zrelaksować się tu można nie tylko pod palmami, ale także na plaży Morza Południowego oraz w największym, krytym lesie deszczowym na świecie. W hali, która liczy 100 000 m2 znajduje się egzotyczna roślinność, lasy, wodospady, spływy, baseny, plaże, SPA, wszystko to czego potrzebują nasze rodziny do wypoczynku po trudnych miesiącach w pracy i szkole.

Na dzieci czekają tu dinozaury, zjeżdżalnie wodne, widowisko muzyczno – akrobatyczne, spacer w tropikalnym lesie, podróż balonem. Dorośli mogą skorzystać ze strefy wellness i klubu fitness, spędzić romantyczny czas na Lagunie Bali, a także zagrać w minigolfa. Jest tu około stu wodnych atrakcji, zatem każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nie brakuje też punktów gastronomicznych,  których serwowane są różnorodne dania, między innymi kuchnia azjatycka, czy też śródziemnomorska, oparta na dużej ilości ryb.

Tropical Island zapewnia możliwość noclegu, zatem na wypoczynek w tym miejscu warto zarezerwować więcej niż jeden, weekendowy dzień. Bilety rodzinne za wstęp do parku zaczynają się od kwoty 145 euro.

Europa Parc, Niemcy

Zwiedzić Europę w jeden weekend? Niemożliwe? A jednak możliwe. Wystarczy udać się do Europa – Park, największego parku rodzinnej rozrywki w Niemczech. 15 europejskich krajów stanowi 15 różnych stref tego miejsca. Każda z nich przedstawia kulturę danego narodu. Sprawdźmy zatem jak bawią się Hiszpanie, w jaki sposób pić herbatę w Wielkiej Brytanii, nauczmy się malarstwa od Francuzów, zatańczmy Zorbę z Grekami.

Dodatkowo mamy do dyspozycji aż 13 kolejek górskich, m.in. Silwer Star, Euro – Mir, Blue Fire, tak więc o pozytywny zawrót głowy nie będzie trudno. Oby tylko starczyło nam stalowych nerwów, bo o adrenalinę nie musimy się martwić. Z pewnością nie możemy pominąć przejażdżki Alpenexpress „Enzian” VR – Ride. To rollercoaster, w którym nie tylko przenosimy się w świat 4D, ale osiągamy też zawrotną prędkość, która nie zwalnia nawet na licznych zakrętach.

Oprócz przejażdżek na kilkunastu rollercoaster do naszej dyspozycji jest tu zarówno świat wodny, jak i wirtualny, ponadto sześć hoteli, restauracje, kawiarnie, bary. Nie wolno też zapominać o szalonych spływach wodnych, licznych, różnorodnych karuzelach, tajemniczym labiryncie, pirackiej przygodzie, przejażdżkami miniskuterami i autodromami oraz zwiedzaniu cyrkowej krainy. Nowoczesne, ledowe kino, w którym przedstawiony został gazociąg Nord Stream z pewnością zainteresuje starszych członków rodziny. Najmłodszym za to spodobają się tutejsze parady i show, pełne emocji, muzyki, pokazów tanecznych i akrobatycznych.

Port Aventura, Hiszpania

roller-coaster-g39d730796_640Jeden z najpiękniejszych i największych parków rodzinnej rozrywki znajduje się w Tarragonie. Zapewni on nam wyjątkową i unikatową podróż do wodnego świata, ale nie tylko… Port Aventura to trzy parki tematyczne i sześć stref tematycznych, oferujących świetną zabawę, mnóstwo radości i śmiechu przez cały pobyt. Tutaj nie sposób się nudzić. Przenieśmy się więc w świat wodnych basenów i atrakcji, jak również włoskich, szybkich samochodów. To jedyny park znajdujący się na Starym Kontynencie, w którym będziemy mieć możliwość przejechania się… Ferrari. Podróż tym słynnym autem z pewnością zapewni nam moc adrenaliny i emocji, a przejażdżka Red Force, czyli najszybszą i najwyższą kolejką górską w Europie, która wznosi się na szczyt 112 metrów i jedzie z prędkością 180 km/h sprawi, że wizyty w Port Aventura z pewnością nie zapomnimy do końca życia. Oprócz słynnej Shambhala, do wyboru mamy też sześć innych górskich kolejek. Najniższa i najwolniejsza z nich to Tami – Tami, dedykowana najmłodszym odwiedzającym. Wznosi się na wysokość niespełna 35 metrów i jedzie z prędkością 8,5 km/h.

Po tak dużej dawce adrenaliny, wypocząć tu można na słonecznych plażach w jednej z tematycznych stref. Są to: Meksyk, Chiny, Polinecja, Morze Śródziemne, Amerykański Zachód i SesamoAdventura, w którym bawią się bez ograniczeń mali turyści. Oprócz miejsc do wypoczynku są tu też atrakcje wodne. Jeden dzień w tym miejscu to zdecydowanie za mało, dlatego oferowane są nam karnety 3-, 4- i 7 – dniowe.

Blackpool Pleasure Beach, Wielka Brytania

Brytyjczycy kojarzą się Wam z powagą i brakiem zamiłowania do zabawy? Nic bardziej mylnego, ten naród potrafi się bawić i docenia dobrą i wykwintną rozrywkę, tym bardziej, jeśli jest ona dedykowana całym rodzinom. Przykładem jest rodzinny park rozrywki, Blackpool Pleasure Beach, położony w hrabstwie Lancashire, a dowodem – miliony turystów odwiedzających to miejsce każdego roku. O tym, że jest to rodzinny park rozrywki oprócz atrakcji dedykowanym zarówno małym, jak i dużym turystom, świadczy również fakt, że od początku istnienia Blackpool Pleasure Beac należy do jednej rodziny i jest przekazywany w niej z pokolenia na pokolenie.

Co nas czeka w tym miejscu i dlaczego warto tu przyjechać? Przede wszystkim ze względu na przejażdżkę słynnym rollecoaster Big One, który wznosi sie na wysokość 62 metrów i osiąga prędkość 74 km/h. Nie można też sobie odmówić wojaży zabytkowym tramwajem, który na liczącej 11 mil trasie jeździ od 1885 roku. Zaznaczmy od razu, że wyjatkowości wagonikowi dodają dwa piętra i kręte schody. Zabawę w Parku Wodnym Sandcastle, w którym znajduje się 18 zjeżdżalni oraz spotkania z dzikimi zwierzętami w ZOO docenią z pewnością nasze dzieci.

Niezapomnianym wydarzeniem jest również pokaz iluminacji, który znany jest w Europie jako „najlepszy, darmowy pokaz świateł na Ziemi”. Coż, już samo hasło reklamowe sprawia, że wzbiera się w nas ciekawość, co nas na nim czeka. Pokaz odbywa się przez 66 dni, od końca sierpnia do listopada, od 1879 roku, na Promenadzie.

Park of Poland Suntago Wodny Świat, Polska

Ten młody, otwarty w trudnych czasach park wodny przeżywa właśnie swój rozkwit. Przypomnijmy, że zaraz po otwarciu, ze względu na wytyczne Ministerstwa Zdrowia, związane z pandemią koronawirusa Covid-19, musiał zostać zamknięty. Dlatego po trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii, należy nam się chwila relaksu, którą z pewnością zapewni nam to miejsce. Co istotne, zrealizujemy tu Bon Turystyczny!

Oprócz relaksu pod palmami oraz wyciszenia w strefie saun, oferuje się nam tu również wodną rozrywkę, która z pewnością spodoba się naszym pociechom, strefę wellness, która pomoże nam zadbać nie tylko o urodę, ale i zdrowie, jak również restauracje, w których serwują smaczne i wykwintne dania. Strefa gastronomiczna pamiętała także o najmłodszych smakoszach, specjalnie dla nich tutejsi kucharze przygotowali ich ulubione przekąski, m.in. hamburgery i pierogi, a do tego pyszne, świeżo wyciskane soki owocowe.

Kiedy rodzice będą odpoczywać, dzieci moga szaleć w strefach dla nich przeznaczonych. Woda w brodzikach jest zawsze ciepła, co docenią nawet najmłodsze pociechy, a starsze z pewnością zechcą poszaleć w basenach z falami oraz na rzekach pełnych przygód. Niewątpliwą atrakcją jest tu 30 wodnych zjeżdżalni, na których można zjeżdżać samemu lub na pontonach. Długość ślizgu sięga u większości ponad 200 metrów, a jednej prawie 300 metrów. Zjazd odbywa się nawet z 5 piętra.

Parque Aventura Diverlanhoso, Portugalia

15 kilometrów od Bragi znajduje się jeden z najciekawszych, portugalskich, rodzinnych parków rozrywki. Podzielony jest on na cztery strefy, odzwierciedlające cztery żywioły: ziemię, wodę, wiatr i ogień. Wprawdzie nie jest to park, w którym czekają na nas karuzele i bajkowe postacie, ale nie sposób się tu nudzić. Miejsce to nastawione jest na możliwość uprawiania sportów ekstremalnych. Możemy wspinać się na skałkach, wybrać się na spływ kajakowy, nauczyć się jeździć konno, postrzelać kolorowymi kulkami z farbą, skoczyć na bungee. Atrakcje są tak przygotowane, aby mogli z nich korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Tym ostatnim z pewnością spodoba się możliwość poszukiwania skarbów, tutejszy park linowy, czy choćby przemierzanie ścieżek labiryntu górniczego. Większość atrakcji usytuowana jest na świeżym powietrzu. Ponadto jest tu również strefa gastronomiczna i możliwość noclegu. To idealne miejsce na rodzinny obóz sportowy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję