Z dziećmi na koniec świata- Szymbark

9 września 2018
kids-3400291_960_720

Nieduża wieś w samym sercu Kaszubskiej Szwajcarii to jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości powiatu kartuskiego. Miejsce, które szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi. Wbrew pozorom można znaleźć tu niezwykłe atrakcje dla naszych pociech. Dziś w podróż z dziećmi na koniec świata zabieramy Was do Szymbarku.

playground-3357704_960_720Pierwsza z nich to rozsławiony już w Polsce Dom Do Góry Nogami. Postawiony jest on na…dachu. Zamiast przez drzwi wchodzi się do niego przez okno, meble zwisają w nim z …podłogi (oczywiście odwrócone do góry nogami), która znajduje się w miejscu sufitu. Ten natomiast służy nam za podłogę. Nic tu nie jest normalne i logiczne. Zwiedzanie tego niezwykłego domu powoduje wariacje naszego błędnika, a co za tym idzie zaburzenia równowagi.

W Szymbarku znajduje się także Najdłuższa Deska Świata, wpisana do Księgi Guinnessa. Obecnie ma ona ponad 46 metrów długości. Kiedy po raz pierwszy ją wykonano była około 10 metrów krótsza, a do jej obróbki potrzeba było zatrudnić aż kilkaset osób, które, aby uzyskać jej obecny efekt, pracowały ponad tydzień. Deska powstała ze 120-letniego, 51-metrowego drzewa –Daglezji. Po ścięciu, jego transport trwał 16 godzin. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że odległość od miejsca ścięcia do miejsca docelowego liczyła tylko 6 kilometrów.

europe-1700660__340Oprócz najdłuższej deski świata, w Szymbarku, znajduje się także Największy Fortepian Świata. Ma on przeszło 400 lat, ponad 6 metrów długości, 2,5 metra szerokości i prawie 2 metry wysokości. Co więcej nadal grywane są na nim melodie.

Które dziecko nie lubi gdy się mu czyta bajki? My takiego nie znamy, a w Kaszubskim Świecie Bajek robią to osoby znane ze szklanego ekranu oraz desek teatrów i przede wszystkim lubiane. Aby wysłuchać opowieści, najmłodsi muszą wybrać się na spacer śladami ich bohaterów, zajrzeć do domku Baby Jagi, która więziła Jasia i Małgosię, poszukać zamków sławnych księżniczek i królewien, odnaleźć zagubiony pantofelek Kopciuszka, zrobić sobie zdjęcie z drzewem podobnym do Trolla, spotkać wilka, który zajął miejsce w łóżku babci, zmierzyć nos Pinokiowi, poznać świat Bolka, Lolka i ich koleżanki Tosi. Każda z bajkowych postaci jest ruchoma i ma swój domek, który tworzy jej odrębny świat.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję