Z dziećmi na koniec świata – Słowacja

22 luty 2017
z dziećmi na koniec świata

Słowacja to idealne miejsce na wspólne, rodzinne wycieczki krajoznawcze. Zarówno te piesze po górach, jak i rowerowe po tutejszych szlakach. W ich trakcie można podziwiać nie tylko piękno tutejszej flory, ale także spotkać na swej drodze leśną zwierzynę, sarny, jelenie, lisy. Dodatkowo rowerami można zajechać do najmniejszych wsi, w których nadal pielęgnuje się ludowe tradycje.

słowacja z dziećmiSłowacja posiada około 13 tysięcy kilometrów tras rowerowych. Należy jednak pamiętać, że dzieci poniżej 15 roku życia muszą jeździć w kaskach. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mogą także wypróbować swych sił w różnego rodzaju sportach wodnych czy zimowych. Po tutejszych zbiornikach wodnych można pływać między innymi żaglówkami, kajakami, tani wynajem aut słowacjatratwami flisackimi, rowerami wodnymi ale także uprawiać windsurfing i nurkować.
Narciarstwo
to można by rzec sport narodowy Słowaków, jest tu 36 ośrodków narciarskich, które posiadają łącznie prawie tysiąc kilometrów tras biegowych i zjazdowych. Oprócz nart, dużym zainteresowaniem cieszą się także snowcross, snowtubing, zimowe paralotniarstwo oraz skialpinizm.aktywnie z dziećmi

Poszukiwacze przygód na pewno przeżyją je podczas wędrówki szlakami słowackich zamków. A tych jest tu sporo. Co roku na Zamku Bojnickim odbywa się zlot wszystkich duchów i czarownic z całego świata. Są pokazy straszenia, zabawy z upiorami, konkursy i spektakle teatralne. Jest strasznie, ale wszystkie dzieci wyjeżdżają stąd zadowolone. Co roku duchy straszą pod innym motywem zamki słowackieprzewodnim. W tym roku będzie to już ich XXIV zlot. W ruinach Zamku Devin, archeolodzy odnaleźli świątynię z czasów wczesnochrześcijańskich, a Zamek Spiski jest największym zabytkowym grodem, z przełomu XI i XII wieku, w środkowej Europie. W sumie na Słowacji znajduje się ponad 100 zamków lub ich ruin.

Podczas spaceru po Bratysławie warto dobrze się rozglądać. A nuż za rogiem spotkamy kolejną rzeźbę ciekawej osobistości. Za ławką czeka na Was żołnierz Bratysława wynajem samochodównapoleoński, a z kanału wychodzi jego pracownik. Kogo jeszcze spotkacie na swojej drodze? My już widzimy mężczyznę machającego do nas kapeluszem. Poza tym w Bratysławie warto także dokładnie obejrzeć spodek UFO. Ze znajdującej się tam restauracji rozciąga się piękny widok na Dunaj.

Tatralandia to prawdopodobnie najpiękniejszy wodny park rozrywki w całej Europie. Miejsce to jest często głównym celem rodzinnych wycieczek na Słowację. Można spędzić tu cały dzień i nadal czuć pełnię sił witalnych. Czekają tu na Was liczne baseny, Wyspa Piratów z z dziećmi na koniec świataKaraibów, na której powita Was i zaprowadzi do swego zamku sam kapitan Barboss, zjeżdżalnie, jak również Saunowy Świat Celtów wraz ze strefą wellness. Starsze dzieci z pewnością ucieszy możliwość bezpiecznego surfowania po falach. Latem dodatkowo otwierane są atrakcje zewnętrzne, tj. Funpark oraz Summer City.

Również sporo atrakcji dla rodzin przygotowała nie daleko oddalona od Tatralandii – Besenova z Parkiem Gino Paradise, o którym to pisaliśmy już wcześniej na naszym portalu.słowacja z dziećmi
Podczas rodzinnej wędrówki po Słowacji nie zapomnijcie także zajrzeć do niedużego miasta Myjeva, które nadal kultywuje swe ludowe tradycje, a w czerwcu organizuje Festiwal Folkloru, oraz do miejscowości Donovaly, gdzie zapoznacie się z najważniejszymi bajkami ludowymi tego kraju. Znajduje się tu także bajkowe miasteczko Habakuky, z domkami zbudowanymi na podstawie wytworów bajkowych fantazji.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję