Z dziećmi na koniec świata- Poznań

31 maj 2017
Z dziećmi na koniec świata- Poznań

Jedni uważają, że aby poznać prawdziwy Poznań trzeba spędzić w nim przynajmniej tydzień, inni twierdzą, że to zdecydowanie za długo. Jeśli jednak spytać dzieci co sądzą o tym mieście, to zdecydowanie odpowiadają, że bardzo im się ono podoba. Atrakcji tu dla nich bowiem nie brakuje. Dziś w cyklu z dziećmi na koniec świata- Poznań.

Co pokazać nastolatkowi…

Z dziećmi na koniec świata- PoznańZwiedzanie Poznania z nastolatkiem warto zacząć od Traktu Królewsko- Cesarskiego. Można go przemierzyć zarówno wynajętym samochodem, pieszo, jak i rowerem lub tramwajem. Rozpoczyna się on w Bramie Poznania, wiedzie przez Ostów Tumski, Stary Rynek i Miasto oraz Śródmieście, a kończy się w Dzielnicy Zamkowej. Podążając tym szlakiem można spotkać na swej drodze nie tylko najważniejsze budowle metropolii, ale także poznać życie i wartości, wyznawane przez jej mieszkańców. Ostrów Tumski w swojej historii był uważany za siedzibę polskich władców, a ulica Półwiejska, która prowadzi na Stare Miasto, tętni życiem. To swego rodzaju pieszy trakt handlowy, na którym znajdują się liczne sklepy i restauracje. Na Starym Rynku, tak zwanym „Sercu Poznania”, stoi renesansowy Ratusz. Na jego wieży codziennie bodą się dwa poznańskie koziołki, na frontowej ścianie przedstawieni są starożytni mędrcy, a na fasadzie znajdują się liczne inskrypcje.

Stare, poznańskie dwory skrywają niejedną tajemnicę, którą z chęcią odkryje każdy nastolatek. Na szczególną uwagę zasługują Pałac Działyńskich na Starym Rynku, Pałac Górków, w którym znajduje się obecnie Muzeum Archeologiczne, Zamek Królewski, który jest najstarszą królewską siedzibą w Polsce oraz ponad 100-letni Zamek Cesarski.

Z dziećmi na koniec świata- PoznańFani Piłki Nożnej na pewno z chęcią obejrzą Miejski Stadion. Był on pierwszym tego typu obiektem oddanym do użytku, na igrzyska piłki nożnej, Euro 2012. Po stadionie swoich gości oprowadzają maskotka Koziołek oraz jeden z piłkarzy miejskiej drużyny. W trakcie takiego zwiedzania, młodzież może zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są udostępniane dla zwiedzających. To także wspaniała okazja do zdobycia autografu i zdjęcia zawodników.

Jedną z najciekawszych dzielnic miasta są Jeżyce. To tu wychował się sławny, polski raper, Peja. Tu także odbywa się historia bohaterów najchętniej czytanego, przez polskich nastolatków, cyklu powieści „Jeżycjada”. Jeżyce to również dzielnica z secesyjnymi kamienicami, Ogrodem Botanicznym i Domem Tramwajarza.

Co pokazać maluchowi…

Z dziećmi na koniec świata- PoznańZ maluchami warto odwiedzić przede wszystkim Stare i Nowe ZOO oraz Muzeum Rogali Świętomarcińskich, w którym można obejrzeć produkcję tych przysmaków. Dzieciom, jak również ich opiekunom, spodoba się także w Karmelkowie, Manufakturze Cukierków. Nie lada gratką dla każdego miłośnika słodyczy jest bowiem okazja do samodzielnego, ręcznego wyrobu kolorowych lizaków i cukierków.

Z dziećmi na koniec świata- PoznańPark Rozrywki Rodzinka zapewni najmłodszym zabawę nie tylko na świeżym powietrzu, ale także i w hali. Małpi gaj, interaktywne podłogi, ścianki wspinaczkowe, trampoliny, zjeżdżalnie, huśtawki i karuzele sprawią, że dziecko spędzi tu niezapomniane i przede wszystkim aktywne chwile. Zabaw ruchowych nie zabraknie też dla nich nad Jeziorem Maltańskim. Zimą mogą pojeździć tu na nartach, a latem skorzystać z oferty Parku Linowego lub przejechać się Kolejką Parkową Maltanka.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję