Z dziećmi na koniec świata- Hongkong

13 listopad 2017
Chiny

Na wschodnim wybrzeżu Chin znajduje się jeden z dwóch specjalnych regionów tego kraju. Miejsce niezwykłe. Nie tylko piękne, ale też ciekawe. Mowa o Hongkongu, regionie, w którym każda rodzina poczuje się wyjątkowo, a to dzięki licznym atrakcjom i rozrywkom przygotowanym zarówno dla małych jak i dużych. W naszym cyklu z dziećmi na koniec świata, dziś odpowiadamy na pytanie dlaczego warto odwiedzić Hongkong?

ChinyPrzede wszystkim dlatego, że znajduje się tu jeden z najciekawszych Disneyland’ów świata, Hong Kong Disneyland Resort. Otwarty jest on codziennie od 10.30 do 20.00 ( w weekendy do 20.15) i oferuje rozrywkę dla całej rodziny na najwyższym poziomie. To magiczne królestwo zaprasza swych gości do 7 baśniowych światów: Adventureland, Grizzly Gulch, Mystic Point, Toy Story Land, Fantasyland, Tomorrowland i Main Street w USA. Znajdują się w nich między innymi egzotyczna dżungla i tajemnicze muzea, a także organizowane są parady i pokazy sztucznych ogni. Na odwiedzających czekają bajkowe postacie, takie jak Myszka Miki, Kaczor Donald, piraci, księżniczki czy bohaterowie Toy Story. Co więcej, można spędzić tu więcej niż jeden dzień, a to dzięki niezwykłym i magicznym miejscom noclegowym.

Innym rodzinnym parkiem rozrywki w Hongkongu jest Ocean Park Hong Kong. Wspaniała zabawa pośród zwierząt morskich jest w tym miejscu gwarantowana. Tym bardziej, że można tu między innymi: popływać się z delfinami, przytulić fokę oraz nakarmić pingwiny lub pandę. Odważni mogą spędzić noc w głębinach oceanów,a narzeczeni wziąć w tym miejscu ślub. Brzmi bajkowo, dlatego warto odwiedzić to miejsce będąc w Hongkongu. Tym bardziej, że to nie jedyne atrakcje, które czekają tu na gości. Kolejka linowa, Ocean Express, Diabelski Młyn, Szalejąca Rzeka, Roller Coaster, Klub Młodych Odkrywców, liczne karuzele i kolejki to kolejne propozycje, które zapewnią mnóstwo radości całej rodzinie.

ChinyTych, którzy lubią spędzać czas pośród zwierząt zachęcamy także do odwiedzenia Hong Kong Zoological and Botanical Gardens. Jest to ponoć najstarszy park w Hongkongu, bowiem pochodzi on z początku lat ’60, XIX wieku. Na początku można tu było podziwiać tylko roślinność bowiem był to Ogród Botaniczny, ale w połowie lat ’70 XX wieku zmieniono jego rolę i wygląd, otwierając Ogród Zoologiczny i Botaniczny. Obecnie powierzchnia tego miejsca wynosi ponad 5,5 hektara.

Ciekawym przeżyciem dla starszego dziecka będzie przejazd XIX wieczną kolejką linowo- terenową Peak Tram. Cała trasa wynosi niespełna półtora kilometra, posiada dość ostre zakręty i pozwala na podziwianie panoramy Hongkongu nie tylko podczas podróży, ale także z najwyższej platformy widokowej tego regionu.

ChinyChodzenie po muzeach wprawdzie nie należy do ulubionych rozrywek dzieci, ale wizyta w Hong Kong Science Museum zmieni nastawienie każdego malucha do tej formy rozrywki. Rodziny mogą tu obejrzeć między innymi Galerię Różnorodności Biologicznej oraz wystawę „Miffy and the Ocean”. Ich wielką zaletą jest to, że przedstawioną naturę można podziwiać w różny sposób: wizualny, dotykowy i interaktywny. Dużym zainteresowaniem cieszą się tu także Maszyna Energetyczna i samolot DC-3. Na powierzchni 6500 metrów kwadratowych tego muzeum umieszczono ponad 500 eksponatów, które mają poszerzać naukową wiedzę wśród młodych ludzi.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję