Z dziećmi na koniec świata. Długa podróż samochodem z dzieckiem- jak przetrwać?

17 listopad 2021
people-in-cars-geb2173254_640

Długa, wielogodzinna podróż, małe dziecko… To brzmi jak zadanie niewykonalne. Nieważne czy kilometry bedą pokonywane samochodem, autobusem, pociągiem czy samolotem. Strach jest jeden i ten sam. Jak malec przetrwa ten czas? Jakie atrakcje mu zapewnić, aby wytrwał męczącą i długą wyprawę? Odpowiadamy na nurtujące Was pytania w temacie jak przetrwać z dzieckiem długą podróż samochodem.

Mogłoby się zdawać, że najlepszą porą na podróż samochodem jest noc. Dziecko zaśnie w foteliku i tym samym nie będzie sprawiało problemów. Niestety, jest to dość złudne założenie. Należy brać pod uwagę to, że po całym dniu zabawy maluch jest zmęczony i chce zasnąć w swoim wygodnym łóżeczku. Jeśli posadzimy go w foteliku, w pozycji zaledwie półleżącej, a nawet często siedzącej, nie wypocznie, będzie się przebudzać i bardzo prawdopodobne jest, że spokojna jazda z marzeń rodziców zamieni się w wyprawę z histerią w tle. Dlatego warto rozważyć wyjazd wczesnym porankiem, kiedy pociecha będzie chciała w aucie jeszcze dospać sobie po nocy. Wtedy zarówno kierowca, jak i rodzic pasażer, zagwarantowane będą mieli 2-4 godziny płynnej, spokojnej podróży.

vehicle-g3318d7c12_640Nie należy też bać się postojów. Zarówno tych krótkich, jak i tych dłuższych. Żadne dziecko (ale i dorosły) nie powinno spędzać wielu godzin w jednej pozycji. Musi wstać i mówiąc potocznie, rozprostować kości. I to nie ze względu na nudę, która szybko ogarnia malucha, ale przede wszystkim na zdrowie, tj. prawidłowe krążenie krwi w żyłach, zmianę napięcia mięśniowego, pojawiające się drętwienia oraz bóle kostno-mięśniowe. Należy pamiętać, że dzieci rzadko płaczą i krzyczą bez powodu. Jeśli zatem w trakcie jazdy słychać przerażający wrzask w samochodzie, należy się zatrzymać się i pójść z maluchem choć na krótki spacer. Dobrze przed wyjazdem zrobić sobie mały rekonesans, gdzie po drodze są dziecięce atrakcje. Nie musi to być zaraz wielki i znany park rozrywki czy rezerwat przyrody, ale choćby mały, miejski parczek z alejkami, podwórkowy plac zabaw z huśtawką czy drabinką, restauracja z kącikiem zabaw dla malucha itp. Wbrew pozorom godzina lub pół spędzona na tego typu atrakcjach, gdzie dziecko będzie miało okazję się wyszaleć, nie jest stracona. Zmęczony zabawą maluch łatwiej zapadnie w drzemkę podczas pokonywania dalszego odcinka drogi, co pozwoli nadrobić kilometry z tak zwaną nawiązką.

Jeśli jest to podroż cało rodzinna, to dobrze byłoby, żeby jeden z rodziców siedział z tyłu przy maluszku. Po pierwsze zapewni mu to poczucie bezpieczeństwa, po drugie zawsze można w czasie jazdy dziecko pogłaskać po główce, przytulić, dać buziaka, jednym słowem zapewnić mu bliskość, czułość, którą ma na co dzień w domu. Ponadto łatwiej też w takiej sytuacji czymś malucha zainteresować, pobawić się z nim.

Wybierając zabawki na podróż warto pamiętać nie tylko o ich atrakcyjności, ale też o ich bezpieczeństwie. Z pewnością sprawdzą się wszystkie pluszaki, jak również zabawki edukacyjne, grające, świecące, mówiące. Obowiązkowo ukochana zabawka maluszka.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję