Z dziećmi na koniec świata- czyli jak dojść do Pacanowa

1 grudnia 2019
goat-2515505_640

Poznajcie wraz ze swoimi pociechami miasto, które stało się domem dla jednego z największych polskich Travellersów, Koziołka Matołka. Dziś w cyklu z dziećmi na koniec świata, udajemy się do Pacanowa, Europejskiej Stolicy Bajek.   

1DX_0582„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa, błąka sie po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”.  Tak zaczyna się słynna bajka Kornela Makuszyńskiego, która od kilkudziesięciu lat zachwyca młode pokolenia przyszłych podróżników (i nie tylko). Co oferuje, małym miłośnikom wojaży, miasto słynnego Koziołka?

Jak na Europejską Stolicę Bajek, jaką został mianowany Pacanów, przystało, największą atrakcją tej miejscowości, jest Centrum Bajki. W tym magicznym świecie baśni, czas się zatrzymuje. Wprawdzie kóz tu nikt nie podkuwa, ale o naszej słynnej Kozie pamiętają wszyscy. Od ponad 12 lat organizowane są na przykład ogólnopolskie Konkursy Przygód Koziolka. Ale, ale… warto również wspomnieć, że w tym miejscu mieszka nie tylko bohater bajki Kornela Makuszyńskiego. Spotkacie tu między innymi też Pocahontas, Królewnę Śnieżkę, Dzwoneczka i Czerwonego Kapturka. Ten bajkowy przewodnik zabierze Was w niezwykłą podróż po krainie baśni. Rozpocznie ją w Bajkowym Przedpokoju, a następnie uda się z Wami między innymi do Smoczej Jamy, na Zaczarowany Dworzec Koziołka Matołka, do Czarodziejskiego Ogrodu, Szachowej Wieży i tajemniczej studni. Każde z tych miejsc skrywa wiele ciekawych tajemnic i atrakcji, jak również magiczne niespodzianki. Wędrówka po świecie baśni kończy się w Skarbnicy Bajek. Jednak chcąc się do niej dostać, należy przejść przez lustro, które jest Zaczarowaną Bramą. Czy uda się to wszystkim śmiałkom? A jeśli nie, czy będzie to oznaczać, że pozostanie w krainie bajek na zawsze?

1DX_0253

Chcąc spędzić czas w świecie baśni, musicie najpierw zarezerwować swoją wizytę online lub telefonicznie. Podróż po bajkowej krainie to koszt od około 14 do 70 złotych, w zaleźności od rodzaju biletu jaki wybierzecie. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie.

Miasto upamiętniło postać Matołka nie tylko w Centrum Bajki, ale także na pacanowskim Rynku. Pomnik dziecięcego bohatera, postawiono na ulicy Wójczańskiej 2 ponad 40 lat temu, czyli dużo wcześniej niż pojawiła się wspomniana już przez nas kraina baśni.

teepee-1149402_640Mało kto również wie, że w opiece nad Pacanowem, pomagają Koziołkowi… Czerwonoskórzy Indianie. Tak, tak, możecie ich spotkać w Wiosce Manitu. Ale uwaga! Zanim tu wejdziecie upewnijcie się, że macie w sobie dużo odwagi. Spotykane są tu bowiem dziwne zjawiska. Musicie też wiedzieć, że noc spędzicie tutaj w indiańskich tipi, a w ciągu dnia Wojownicy nauczą Was strzelać do celu z łuku, malować twarze w wojennych barwach, będziecie szyć indiańskie stroje i pasy oraz żyć tak jak żyło się dawniej. O współczesnych wygodach i udogodnieniach będziecie musieli więc zapomnieć. Z pewnością nie uświadczycie tu na przykład bieżącej, ciepłej wody czy wieczornej bajki w telewizorze. Cena za dobę, od osoby to 50 i 65 złotych.

Wizyta w Pacanowie to nie tylko świetny pomysł na podróż z dziećmi na koniec świata, ale także ciekawa opcja na wspólny, rodzinny, weekendowy spacer.

 

Fot. 1 i 2. https://centrumbajki.pl/

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję