XIX Festiwal Carillonowy w Gdańsku

4 sierpnia 2017
Gdańsk

Weekend (4-6 sierpień) w Gdańsku zapowiada się bardzo muzycznie. W piątek rozpocznie się bowiem XIX Gdański Festiwal Carillonowy. Tylko tu, jako jedynym miejscu w Polsce, można podziwiać trzy carillony, które nadal uświetniają miasto swoją dźwięczną muzyką.

XIX Gdański Festiwal Carillonowy w Gdańsku

GdańskGdańsk to jedyne miasto w Polsce, w którym można zapoznać się z muzyką carillonową. Dźwięków, które wydaje ten wyjątkowy instrument muzyczny można słuchać wprawdzie przez cały rok, ale tylko raz w roku organizowany jest tu związany z nimi Festiwal. W ten weekend odbędzie się już jego XIX edycja, podczas której swoje utwory zaprezentują nie tylko polscy, ale też holenderscy artyści.

Jako pierwsze będzie można usłyszeć carillony z wieży kościoła św. Katarzyny, to one bowiem w piątek, o godzinie 14.45, rozpoczną imprezę. Kolejny koncert odbędzie się kilka godzin później, o 18.00, przy skwerze Heweliusza. Na mobilnym instrumencie zostaną zagrane utwory z japońskich bajek animowanych. W kolejne dni usłyszymy zarówno muzykę taneczną, od epoki renesansu aż do dziś, jak również połączenie dźwięków dzwonów i fletu.

– Muzyka grana przez dzwony kojarzy się nam głównie z utworami minionych czasów. Od niedawna łączymy ją z innymi gatunkami i nurtami współczesnej muzyki, czego każdy z nas nieodpłatnie może doświadczyć podczas tegorocznego cyklu letnich koncertów „Wodowanie Sztuk”. Taka mieszanka brzmi niezwykle ciekawie, dlatego też nie zabraknie jej w programie XIX Gdańskiego Festiwalu Carillonowego – mówi Monika Kaźmierczak, dyrektor artystyczny GFC.

Festiwal organizuje Miasto Gdańsk oraz Polskie Stowarzyszenie Carillonowe, przy współpracy z  Muzeum Historyczne Miasta Gdańska. Partnerem zaś są Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Muzyka carillonów przez cały rok

Jeśli nie uda się Wam przyjechać do Gdańska w ten weekend, na Festiwal, nic straconego. Muzyki z carillonów można słuchać tu przez cały rok. W każdy piątek o 14.45 rozbrzmiewają dźwięki carillonu z wieży kościoła św. Katarzyny. Natomiast  w sobotnie południe (o 12.05) można usłyszeć carillon Ratusza Głównego. Dodatkowo w wakacyjne weekendy, o 21.45, można posłuchać koncertów przy Pokazach Fontanny Heweliusza.

Czym są carillony?

Najprościej mówiąc carillon to instrument muzyczny składający się z minimum 23 dzwonów, umieszczonych na wieżach kościołów czy Ratuszów. W Polsce istnieją trzy carillony i znajdują się one w Gdańsku. Pierwszy usytuowany jestGdańsk na wieży Ratusza Głównego Miasta, na ulicy Długiej. Jest on najmniejszy, bowiem posiada tylko 37 dzwonów. Drugi ulokowany został w wieży Kościoła Świętej Katarzyny, i ten może pochwalić się aż 50 dzwonami. Ich waga wynosi od 7 kilogramów do 3 ton. Trzeci jest tak zwanym carillonem mobilnym i ma 48 dzwonów. Instrumenty te charakteryzują się one tym, że można grać na nich ręcznie, w odróżnieniu od czwartego, 36 dzwonnicowego, polskiego carillonu, który znajduje się na Jasnej Górze i gra tylko w trybie automatycznym.

Program Gdańskiego Festiwalu Carillonowego:

4.08.2017, piątek

14.45, wieża kościoła św. Katarzyny

Koncert studencki

Justyna Barbarska, Bartosz Skop

18.00, Skwer im. Heweliusza

Koncert muzyki inspirowanej japońskimi filmami animowanymi

Wykonawcy:

Duet „Harmonia dźwięku”: Maria Kozłow-Ratke – skrzypce, Agata Oriana Kwahs – wiolonczela oraz Monika Kaźmierczak – carillon mobilny „Gdańsk”

21.00, wieża kościoła św. Katarzyny

Muzyka ze współczesną holenderską nutą

Rosemarie Seuntiëns (Niderlandy)

5.08.2017, sobota 

12.05, wieża Ratusza Głównego Miasta

Muzyka ze świata

Rosemarie Seuntiëns (Niderlandy)

16.00, wieża Ratusza Głównego Miasta

Drzewo i brąz – przez Europę

Anna Kasprzycka (Gdańsk), Katarzyna Czubek – flet

19.00, wieża kościoła św. Katarzyny

Tańce na dzwony

Magdalena Cynk-Mikołajewska (Toruń)

6.08.2017, niedziela 

17.00, Scena Jarmarku św. Dominika, Targ Węglowy

Roaming Bells

Rosemarie Seuntiëns (Niderlandy) – carillon mobilny „Gdańsk”

21.00, Scena Jarmarku św. Dominika, Targ Węglowy

Roaming Bells

Rosemarie Seuntiëns (Niderlandy) – carillon mobilny „Gdańsk”

Ikenga Drummers (Gdańsk) – carillon mobilny „Gdańsk”

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję