Wynajem samochodu TURCJA

Turcja jest postrzegana jako państwo azjatyckie, ponieważ jego znaczna część znajduje się na kontynencie azjatyckim, ale zaledwie kilka procent powierzchni terytorium jest usytuowane w Europie. Właśnie dlatego Turcja stanowi żywy pomost pomiędzy Azją i Europą. Kontynenty i tym samym dwie części Turcji są rozdzielone Morzem Marmara, cieśniną Bosfor i cieśniną Dardanele. Poza Morzem Marmara Turcję oblewają wody jeszcze trzech innych mórz: Morza Czarnego, Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego.

Państwo otoczone morzami z czterech stron posiada mnóstwo turystycznych kurortów, ale warto wybrać się także do wnętrza kraju, na przykład do stolicy – Ankary. Religią, którą wyznaje większość mieszkańców Turcji jest islam. Meczety rozsiane po całym kraju są niepowtarzalnymi dziełami muzułmańskiej architektury. Turcy odznaczają się zaskakującą wręcz gościnnością, a zaproszenia na herbatę są od wieków tradycją.

Jadąc do Turcji po prostu trzeba chociaż odrobinę dowiedzieć się o panujących w kraju zwyczajach. Robiąc zakupy należy się targować. Przede wszystkim, jeśli nie będziemy się targować to możemy mocno przepłacić, a po drugie sprzedawca może poczuć się obrażony. Na dodatek Turcy uważają, że jeśli klient zaczyna się targować, to znaczy, że zdecydował się na zakup.

Najczęściej prezentowanym tradycyjnym tańcem jest taniec brzucha, ale innym widowiskowym tańcem jest też kilic kalkan – taniec tarcz i mieczy. Poza bajecznymi wybrzeżami z ogromną ilością plaż Turcja jest krajem wyżynno-górskim i niestety znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie, więc zagrożenie trzęsieniami ziemi cały czas istnieje. Pomimo to do Turcji przyjeżdżają rzesze turystów spragnionych słońca, wyjątkowych zabytków i orientalnej kultury.

Tureckie desery są bardzo słodkie, a największym przysmakiem jest chałwa, która jest dostępna w najróżniejszych smakach. Najcenniejsze zabytki znajdują się w Stambule, ale prawdziwym zainteresowaniem cieszy się też Adampol – polska osada w Turcji. Poza miejscowościami wypoczynkowymi turystów kuszą starożytne miasta: Efez, Milet, Afrodyzja, Hierapolis czy też Pergamon.

Kluczem do zwinnego poruszania się po tym pięknym kraju jest wynajem samochodów Turcja. Wystarczy wpisać parametry poszukiwanego samochodu w naszą porównywarkę, by poznać propozycje tureckich wypożyczalni aut.

Zobacz także:

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję