Wynajem samochodów Polska

Polska to jeden tych szczęśliwych krajów, które posiada dostęp do morza oraz własne pasma górskie. Pełnię szczęścia zapewniają krainy pięknych jezior. Co prawda z punktu widzenia turysty lepiej byłoby, gdyby góry znajdowały się na północy kraju, a morze na południu, jednakże polscy turyści nie mogą narzekać. Umiarkowany klimat, jaki panuje w kraju, tworzy dobre warunki do wypoczynku i turystyki latem przy względnie wysokich temperaturach, jak i zimą.

Malownicze krainy geograficzne znajdziemy w każdym zakątku Polski – wybrzeże Bałtyku o długości niemal 400 km z mierzejami Helską i Wiślaną idealnie nadaje się na letni odpoczynek. Podobnie pas pojezierzy – Pomorskie, Wielkopolskie i Mazurskie pozwala na aktywną turystykę oraz uprawianie sportów wodnych czy żeglugi śródlądowej. Wielkie równiny i niziny Mazowiecka, Śląska i Wielkopolska posiadają również swoje atrakcje – liczne rzeki, kompleksy leśne, w których utworzono parki krajobrazowe oraz wiele szlaków pieszych i rowerowych.

Na południu mamy duże wyżyny Śląską, Małopolską i Lubelską, które poprzedzają pasma górskie na południu kraju. Każdy Polak poznał zapewne urok pieszych wycieczek po Sudetach i Karpatach oraz po Tatrach – najwyższym łańcuchu gór w Polsce. Diamentami w koronie polskich gór są takie szczyty jak Rysy, Giewont, Orla Perć, Kasprowy Wierch, Śnieżka, Szrenica, Trzy Korony, Sokolica czy osławiona Gubałówka z panoramą Tatr i widokiem na najpopularniejszą miejscowość turystyczną południa – Zakopane. Nie sposób nie wspomnieć Doliny Pięciu Stawów jako wizytówce polskich Tatr.

Polska to nie tylko kraj pięknych krajobrazów i panoram. To także historyczne miasta z licznymi zabytkami architektury i sztuki. Stolica przyciąga wielu turystów, którzy chcą zobaczyć budynki parlamentu i belweder, Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Łazienki, Pomnik Fryderyka Chopina oraz liczne, nowoczesne muzea.

Kraków stolica Królów Polskich oraz obecna stolica Małopolski przyciąga turystów z całego świata. Największe atrakcje Krakowa to Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Sukiennice, Kościół Mariacki, Uniwersytet Jagielloński, Barbakan oraz liczne świątynie i muzea. Bardzo ceniony przez zagranicznych turystów jest też Wrocław. Wizytówką miasta zbudowanego „na wyspach” jest niezwykłe Stare Miasto.

Stolica Dolnego Śląska przyciąga w niesamowite miejsca – do ZOO, wielkiej fontanny, Sky Tower, niezliczone mosty, kusi też ofertą kulturalną i artystyczną. Wielu uważa Gdańsk za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Urzeka Stare Miasto z XIV-wiecznym ratuszem, bazyliki, renesansowa Złota Brama, liczne muzea i zabytki. Przyciąga też historia Westerplatte oraz Solidarności.
Poznań może poszczycić się jedną z najpiękniejszych starówek w Europie. Łódź, miasto czterech kultur, doceniane przez gości z zagranicy przez industrialny i loftowy klimat, niełatwą historię staje się ważnym punktem rozwoju sztuki nowoczesnej. Bydgoszcz można polecić miłośnikom architektury, zachwyca tu Stare Miasto, pełne małych, urokliwych uliczek.

Atrakcyjne turystycznie są też mniejsze polskie miasta jak Zakopane, Sandomierz czy Kazimierz Dolny, w których lokalna architektura i folklor tworzą niepowtarzalny klimat.
Turystykę w Polsce ułatwia rozwinięta komunikacja lotnicza, kolejowa i rozwijająca się sieć drogowa. W Polsce działa 15 lotnisk – Okęcie w stolicy oraz 14 regionalnych portów lotniczych. Przy lotniskach oraz przy większych dworcach kolejowych działają zwykle wypożyczalnie samochodów umożliwiające wynajem aut. Częstym rozwiązaniem stosowanym przez turystów jest dostanie się do miejsca przeznaczenia transportem zbiorowym, a na miejscu wynajem samochodu z lokalnej wypożyczalni aut.

Zobacz także:

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję