Wynajem samochodu IRLANDIA

Irlandia to wyspiarskie państwo z dostępem do Oceanu Atlantyckiego, Morza Irlandzkiego i Morza Celtyckiego. Jest oddzielone od Wielkiej Brytanii Kanałem św. Jerzego. Irlandia, zwana Zieloną Wyspą, posiada wiele atrakcji turystycznych. Bezkresny horyzont oceanu, plaże i wymowne klify, a na dodatek lasy są nieodłączną częścią irlandzkiego krajobrazu.

Na wyspie warto zatrzymać się przynajmniej na klika dni, aby lepiej przyjrzeć się kulturze, w którą wpisany jest irlandzki step i piwo Guiness produkowane w browarze St. James’s Gate Brewery w Dublinie, założonym przez samego Arthura Guinnessa. Stolicą Irlandii jest Dublin, ale inne części Zielonej Wyspy są równie ciekawe. Najbardziej imponujące formacje skalne znajdują się w hrabstwie Clare, a są nimi Klify Moheru, powszechnie zwane Moherowymi Klifami.

Ze szczytu klifu do poziomu oceanu odległość wynosi 214 m. Na najwyższym klifie stoi O’Brian’s Tower – wieża z XIX w. W centrum dla zwiedzających można dowiedzieć się więcej o klifach, posilić się lub kupić pamiątkę. Krajobrazy, które tworzy przyroda są tak wymowne i urzekające, że czasem naprawdę trudno je opisać. Dlatego przyrodę Parku Narodowego Killarney trzeba zobaczyć na własne oczy.

Pośród górskich pasm, porośniętych lasami, wyłaniają się mokradła i jeziora. Górski wąwóz Dunloe, wodospad Torc i wieża Ross Castle są jednymi z najciekawszych punktów na trasie wędrówki po parku. Z wybrzeży stałego lądu Irlandii jest niedaleko do Wysp Aran. Dokładnie na wyspie Inishmore, która jest największa spośród trzech wysp, znajduje się najbardziej interesujący zabytek – kamienny fort Dún Aonghasa, którego fundamenty opierają się o stumetrowy klif.

Poza tym na Aranach został wybudowany jeden z najmniejszych kościołów na świecie, a być może nawet najmniejszy – Tempull Bheanáin. Wyjątkowym tworem natury, powstałym u brzegu Irlandii, jest Grobla Olbrzyma, czyli formacja ze skał bazaltowych o kształcie kolumn, które zachodzą jedna na drugą. Formacja jest pochodzenia wulkanicznego. Poza stolicą warto też odwiedzić: Cork, Galway, Limerick i Waterford.

Godny polecenia jest wynajem samochodów Irlandia. Oferty lokalnych wypozyczalni aut szybko sprawdzisz w wyszukiwarce na naszej stronie internetowej.

Zobacz także:

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję