Wycieczka promem na Olandię

22 maj 2022
ferry-boat-gdcb6770de_640

Nie macie pomysłu na tegoroczny urlop? A może znudziły się Wam wyprawy do ciepłych krajów i marzą wakacje niezwykłe, niezapomniane? Mamy dla Was propozycję, to wycieczka promem na Olandię – szwedzką wyspę, zwaną rajem na Bałtyku.

Olandia – szwedzka wyspa, zwana rajem na Bałtyku

Olandia to jedna z najdłuższych wysp położonych na morzu Bałtyckim. Terytorialnie należy do Szwecji, od której oddziela ją Cieśnina Kalmarska. Nazywana jest rajem na Bałtyku, a także wyspą słońca i wiatrów. Powierzchnia Olandii wynosi 1347km2, a długość jej linii brzegowej 496km. Jednym z najbardziej znanych miast wyspy jest Borgholm, który słynie ze swoich ruin XII – wiecznego zamku. Olandię ze Szwecją łączy sześciokilometrowy most, zwany Ölandsbron, który otrzymał miano jednego z najdłuższych mostów wybudowanych na Starym Kontynencie. Ma wysokość 36 metrów i umacnia go aż 156 kolumn. Olandię zamieszkuje niespełna 25 tysięcy osób, dawniej było to miejsce, w którym osadzili się Wikingowie.

Największymi atrakcjami wyspy są jej wioski. Koniecznie trzeba zobaczyć choć jedną z nich, na przykład Vickleby, czy choćby Capellagården. Olandia słynie również ze swego pięknego krajobrazu oraz dużej ilości zieleni. Jest to rejon nizinny, a najwyższy jego punkt ma 58 m. n.p.m.

Koniecznie musicie tu zobaczyć:

  • Plaże – idealne miejsca dla osób, które nie lubią plażowych tłumów i „parawanów na parawanie”. Plaże na Olandii zapewniają prywatność.
  • Ruiny zamku w Borgholm – to pozostałości warowni wybudowanej w XII wieku.
  • Trollskogen – marzy Wam się miejsce, w którym spotkacie Trola? Szukajcie go w olandzkim lesie Trollskogen. Miejsce naprawdę wyjątkowe, znajdujące się w północno – wschodniej części wyspy. Rosną tu drzewa iglaste, dęby, żyto, len, porosty, grzyby, a mieszkają między innymi sikora sosnówka, wrony i krzyżodziób mały.
  • windmill-gf38536bc1_640Drewniane wiatraki – jeden z najbardziej charakterystycznych elementów wyspy.
  • Gettlinge grave field – cmentarzysko prehistorycznych grobowców, zobaczycie tu kurhany ułożone w okręgi, kwadraty i trójkąty, zwane kamiennymi statkami.
  • Karlevistenen – najstarszy kamień rubicznzy w Szwecji, o wysokości 130 centymetrów. Ustawiony w X wieku ku czci duńskiego wodza Skibbe Mądrego.
  • Twierdza Ismantorp – jeden z 20 okrągłych pierścieni fortów na Olandii, wybudowany najprawdopodobniej w II wieku n.e.

Promem na Olandię

Jeszcze nigdy wycieczka na Olandię nie była tak prosta w organizacji. Do bałtyckiego raju, na wyspę słońca i wiatrów moża wybrać się promem, który wypływa z Gdyni (jednego z najbardziej znanych w Polsce morskich przewoźników) do Karlskrony. Tam możecie wynająć samochód i mostem Olandzkim przejechać Cieśninę Kalmarską. Most łączy miejscowości Kalmar i Färjestaden. Jeśli nie chcecie wypożyczać auta, a nie zabrałiście swojego, możecie też skorzystać z komunikacji publicznej.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję