Właściwości miodów

10 listopada 2019
honey-352205_640

Już nasze babcie znały wiele właściwości miodów. Wykorzystywały je zarówno w domowym lecznictwie jak i upiększaniu się naturalnymi metodami. Jak się okazuje jeden z najbardziej pożądanych smakołyków jest również niezwykle skutecznym lekarstwem, zwalczającym wiele bakterii, nawet tych opornych na niektóre antybiotyki.

Zdrowotne właściwości miodów

honey-823614_640Miód ma wiele właściwości zdrowotnych, działa podobnie jak antybiotyki, co więcej ma szerokie spektrum działania na bakterie. Największe i najczęstsze zastosowanie w lecznictwie mają miody lipowy i gryczany. W jaki sposób dokładnie działa miód na nasz organizm? Oprócz tego, że działa bakteriobójczo, przez co łagodzi objawy przeziębienia i grypy, to również wspomaga leczenie ran i pracę serca, obniża ciśnienie krwi, zapobiega chorobom nerek, w tym kamicy, jak również pomaga w walce z anemią, działa wzmacniająco i łagodzi stres. Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze właściwości lecznicze mają miody naturalne, ze sprawdzonych pasiek.

Miód w koncernach kosmetycznych

Oprócz właściwości zdrowotnych, miody mają też zastosowanie w pielęgnacji ciała. Wiele koncernów kosmetycznych stosuje je podczas produkcji kosmetyków, głównie tych, które mają odżywiać naszą skórę. Miód idealnie sprawdza się zimą, podczas pielęgnacji spierzchniętych ust, jak również przez cały rok podczas walki z trądzikiem. Dodawany jest on również do preparatów, które mają za zadanie zmniejszenie widoczności blizn.

Rodzaje miodów

apiary-1867537_640Na rynku można spotkać wiele rodzajów miodów. Najpopularniejszy, najczęściej spotykany i najtańszy jest miód wielokwiatowy. Na przeziębienia polecany jest w szczególności miód gryczany i lipowy. W walce z chorobami nerek wspomoże miód wrzosowy, z wrzodami żołądka miód rzepakowy i akacjowy, a anemią  miód malinowy. Nerwy natomiast ukoi miód mniszkowy.

Spożywanie miodów przez ciężarne i dzieci

Spożywanie miodów w ciąży budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony miód pomaga w przezwyciężeniu przeziębienia i początków choroby u przyszłych mam, z drugiej ciężarne obawiają się, że spożywanie tego smakołyku może zaszkodzić ich dziecku, ze względu na obecność w nim zarodników pałeczek jadu kiełbasianego czyli bakterii botulinowej. Lekarze i dietetycy uspokajają jednak, że miód w niewielkich ilościach nie zaszkodzi w rozwoju płodu, zalecają jednak, aby zwracać uwagę na to, aby był on pasteryzowany. Warto zaznaczyć, że łyżeczka miodu dziennie pomaga łagodzić mdłości i zgagę.

I tak jak dla ciężarnych miód pasteryzowany jest nie tylko bezpieczny ale też działa leczniczo, tak dla niemowląt zarówno ten jak i naturalny, stanowić może zagrożenie, a to ze względu na to, że układ trawienny tak małego dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Podawanie miodu dziecku, które nie ukończyło jeszcze 12 miesiąca życia może grozić ciężka chorobą jaką jest botulizm, a także silną reakcją alergiczną.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję