Wiosno przybywaj- weekend w SPA

16 marca 2019
massage-therapy-1731456_960_720

Chcąc się pozbyć zimowej senności oraz wiosennego przesilenia, warto zarezerwować jeden weekend tylko dla siebie i udać się do SPA.  Podpowiadamy jakie zabiegi wybrać, aby wiosnę powitać nie tylko fantastycznym wyglądem, ale także z energią i siłą do dalszego działania.

Piękna i gładka skóra

pool-3001209_960_720Po zimie, skóra zazwyczaj jest blada, szara i zmęczona. Warto więc jej zaoferować pakiet zabiegów odżywczych. Zanim to jednak nastąpi należy pozbyć się starego, martwego naskórka. Pomogą w tym peelingi całego ciała. Mają działanie nie tylko złuszczające, ale także oczyszczające, odświeżające i ujędrniające. Taki kosmetyczny zabieg można wykonać samemu w domu, wykorzystując do tego między innymi cukier, olej kokosowy i rękawicę do masażu. W gabinetach SPA, specjaliści oferują peelingi z wykorzystaniem nie tylko cukru i soli, ale również lasera, substancji chemicznych, kwasów lub azotu. Z zabiegu należy zrezygnować w przypadku uszkodzeń naskórka, występowania chorób i stanów alergicznych skóry oraz zakrzepowego zapalenia żył.

Gładką i promienną skórę zapewnią kąpiele w borowinie i  solance. Oprócz właściwości upiększających, mają one także wiele aspektów zdrowotnych. Te pierwsze, podobnie jak peelingi, poprawiają ukrwienie i dotlenienie skóry. Kąpiele solankowe leczą zaś jej stany zapalne, na przykład zapalenie atopowe, jak również pomagają uzyskać ładną opaleniznę w krótkim czasie.

Ujędrnianiu skóry sprzyjają też masaże, drenaże i elektrostymulacja. Dobrze wykonane odżywią tkanki, rozprawią się z cellulitem i oczyszczą skórę ze zbędnych produktów przemiany materii.

Siła i witalność

jacuzzi-1252474_960_720Wraz z wiosną przybywa tak zwane przesilenie wiosenne. Jest to zmęczenie, które dopada organizm bez większego powodu. To reakcja na zmianę pogody i szybkie tempo życia. Wraz ze wzrostem temperatury za oknem ciało i umysł zaczynają się rozleniwiać i domagać odpoczynku. Nie warto z tym walczyć. Lepiej sprawić sobie weekend w SPA i porządnie wypocząć, wyspać się, zrelaksować oraz zmienić dietę.

Wybierając kurort warto, aby obcował on z naturą. Spacery po górach, w lasach czy brzegiem morza pomogą dotlenić ciało oraz wyciszyć umysł. W regeneracji organizmu pomoże także wizyta w saunie. Pozwoli oczyścić ciało z toksyn, przyśpieszy przemianę materii oraz rozluźni napięte mięśnie.

Kąpiele w jacuzzi działają przede wszystkim relaksująco i odprężająco. Mają jednak również działanie przeciwbólowe, dlatego nie warto z nich rezygnować, chyba, że lekarz zdecydowanie ich zabroni, na przykład z powodu nadciśnienia.

Warto pamiętać także o zmianie diety na taką, która będzie bogata w żeń-szeń, witaminy, sole mineralne i antyoksydanty. W kurortowym menu należy zatem szukać owocowych i warzywnych koktajli, zielonej herbaty, ryb i dużych ilości wody mineralnej.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję