Wiosenny przegląd auta. Na co zwrócić uwagę

12 kwiecień 2021
auto-repair-3691962_640

Samochód po zimie, mimo iż wydaje się, że chodzi bez zarzutu, może sprawić nam przykre niespodzianki. Z pozoru nic się nie dzieje, a nagle ukryty zły stan techniczny może być przyczyną groźnego wypadku. Dlatego warto zadbać o profesjonalny przegląd auta na wiosnę. Sprawdź na co należy zwrócić uwagę.

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty”. Nadchodzą ciepłe dni, i choć podróżowanie z dnia na dzień staje się coraz trudniejsze, to nadzieja na lepsze jutro i powrót do normalności, kiełkuje w sercach podróżników, tak jak pierwsze wiosenne kwiaty. Jednym z najbezpieczniejszych (ze względu na COVID-19) obecnie środków transportu stał się samochód. Najlepiej swój własny, ale także ten wypożyczony. Pozwalają one nie tylko na bezpieczne i swobodne przemieszczanie się po Polsce i krajach sąsiednich, ale także na niezagrażający zdrowiu nocleg, w każdym zakątku kraju i świata, tym bardziej, że hotele znowu zostały pozamykane i nie widać raczej możliwości w najbliższym czasie na ich ponowne otwarcie. W tym przypadku można zatem albo położyć materac w środku auta, albo zainwestować w namiot dachowy. Zanim jednak zapadnie decyzja o podróży „dookoła świata” (albo i krótszej, do najbliższego polskiego miasta czy też na biwak kilkanaście kilometrów od domu) należy zadbać o stan pojazdu. Wiosna zobowiązuje bowiem kierowców zarówno do zmiany opon z zimowych na letnie, jak również, a wręcz przede wszystkim, do sprawdzenia stanu technicznego samochodu, nawet jeśli jego przegląd nadal jest ważny.

Opony letnie

Druga połowa kwietnia to idealny moment na zmianę opon z zimowych na letnie. Jest to istotne kiedy minimalna temperatura powietrza przekracza 7 stopni powyżej zera. Należy pamiętać, że opony zimowe, wbrew pozorom, nie zagwarantują bezpieczeństwa latem. Czym się różnią opony letnie od zimowych? Przede wszystkim wysokością bieżnika. W oponach letnich samochodów osobowych, jego minimalna wysokość nie powinna być mniejsza niż 1,6 mm. Warto o tym pamiętać, szczególnie wtedy, gdy nie zmieni się opon i jeździ latem na zimowych, bowiem bieżnik gumy nie dostosowanej do wysokich temperatur, szybciej się ściera na nawierzchni. Kolejna różnica to rodzaje gum z jakich wykonane są opony. To istotne, aby zagwarantować autu i jego kierowcy optymalną drogę hamowania i bezpieczeństwo w tym czasie. Ponadto opony letnie przystosowane są do jazdy na mokrej i suchej powierzchni. Jest to bardzo ważne, szczególnie w pierwszym przypadku.

Stan techniczny pojazdu

Z całą odpowiedzialnością możemy napisać, że coraz więcej kierowców dba o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Zdają onidiagnosis-400220_640 sobie sprawę z tego, że pomimo, iż przegląd auta według przepisów wymagany jest raz w roku, to warto go wykonać przynajmniej dwa razy. Przed i po sezonie zimowym. Podczas jazdy po śniegu i oblodzonych nawierzchniach istnieje ryzyko uszkodzenia na przykład drążka kierowniczego, wahaczy, zawieszenia, sworzni, progów i podłogi (ryzyko pojawienia się korozji), amortyzatorów, łożysk oraz hamulców. Warto także skontrolować poziom oleju i płynów (tu nie ograniczać się tylko do spryskiwaczy), i nie zapominać, iż nadwozie i szyby również wymagają na początku wiosny szczególnej uwagi. Wszelkie pęcherze lakieru powinny zostać odpowiednio zabezpieczone, aby nie wdała się w blachę rdza, a stan uszczelek i szyb sprawdzony pod kątem pęknięć lub większych zarysowań, które uniemożliwiałyby widoczność na drodze.

Dezynfekcja auta

Pisząc o dezynfekcji auta, nie mamy na myśli COVID-19, choć i ze względu na niego, zabieg ten jest przydatny, na przykład jeśli jadąc do pracy zabiera się współpasażerów. Jednakże myślimy tu bardziej o pozbyciu się następstw wilgoci, która zimą konsekwentnie wdziera się do wewnątrz pojazdu, czyli pleśni i grzybów. Warto zatem nie tylko prysnąć tapicerkę środkami biobójczymi, takimi jak na przykład Mikrozid, ale przede wszystkim poddać samochód (oraz jego klimatyzację) ozonowaniu. To niedroga, ale jakże skuteczna metoda oczyszczania wnętrza samochodu ze szkodliwych dla człowieka mikroorganizmów. Koszt zabiegu to od 50 do kilkuset złotych, w zależności od tego jak duże auto będzie ozonowane oraz czy tylko klimatyzacja czy całe wnętrze.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję