Wiosenne SPA dla kobiet

Wiosenne SPA to najlepszy prezent, jaki może kobieta sobie sprawić z okazji wielkanocnego „zająca”. Po zimie skóra jest sucha, szorstka, matowa i ziemista. Samopoczucie też pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej, że w dużej mierze zależy ono u kobiety od jej wyglądu. Dlatego wiosenne SPA, to możliwość relaksacji, oczyszczenia i nawilżenia skóry, a także powrotu do zdrowia i kondycji sprzed zimy.
W jaki sposób wybierać zabiegi SPA?
Wybierając zabiegi SPA kobiety, które rzadko z nich korzystają, kierują się głównie tym, czego według nich potrzebują, czyli peelingu, nawilżenia i relaksu. Najczęściej więc rezerwują sobie masaże oraz zabiegi oczyszczająco – nawilżające. Niestety, nie zawsze jest to dobre dla skóry i zdrowia całego ciała. Zatem zanim wybierzesz się do Centrum SPA, udaj się najpierw do dermatologa. Oceni on stan skóry, znamion, paznokci, włosów i pomoże w wyborze odpowiednich pakietów wellness. Ponadto porozmawiaj na ten temat również z lekarzem prowadzącym, niektórych zabiegów nie można wykonywać u osób z chorobami układu krążenia lub żylakami, m.in. odchudzających z podciśnieniem.
Laserowa depilacja
Laserowa depilacja ciała jest droższą, ale też skuteczniejszą alternatywą pozbywania się zbędnego owłosienia woskiem, maszynką czy kosmetykami. Jest całkowicie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna. Zalecana w szczególności kobietom, które cierpią na zapalenia mieszków włosowych. Nie wszystkie panie jednak mogą się jej poddać. Jeśli przyjmujesz antybiotyki, walczysz z nowotworem, jesteś mocno opalona lub masz problem z grzybicą skóry powinnaś zrezygnować z tego zabiegu. Pamiętaj też, że miesiąc przed laserową depilacją nie powinnaś już pozbywać się owłosienia innymi sposobami, jak również opalać się czy pić herbat ziołowych. Warto podkreślić, iż aby efekt laserowej depilacji był trwały należy się poddać mu kilka razy. Specjaliści twierdzą, że jest to około 6 zabiegów. Koszt jednego, w zależności od partii ciała, to nawet kilkaset złotych. Efekt jest wielomiesięczny.
Masaż relaksacyjny
Prawidłowo wykonany masaż relaksacyjny rozluźnia mięśnie, odpręża oraz usuwa zmęczenie. Dobrze wpływa nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale także psychiczne. Dodatkową zaletą jest to, że wykonywany regularnie pomaga ujędrnić ciało oraz zapobiegać i zwalczać cellulit, zapewnia bowiem prawidłowy przepływ limfy w ciele oraz usuwa zbędne toksyny z organizmu. Wykonany za pomocą czekolady lub oliwki ma również działanie aromaterapeutyczne, które pozytywnie wpływa na walkę z depresją, stanami obniżonego nastroju lub nadmiernym napięciem nerwowym. Jeśli więc pracujesz w korporacji, na co dzień zmagasz się z wieloma stresującymi sytuacjami, coraz częściej nie panujesz nad emocjami, odczuwasz zniechęcenie i apatię, ten zabieg z pewnością jest dla Ciebie. Możesz wybrać masaż czekoladą, klasyczny, gorącymi kamieniami, całościowy lub tylko konkretnych partii ciała.
Zabiegi parafinowe
Zabiegi parafinowe wykonuje się na dłonie i stopy. Zalecane są paniom, które cierpią na suchość i łuszczenie się skóry. Parafina wykazuje właściwości odbudowujące, zmiękczające, nawilżające i odżywcze. Dzięki niej skóra staje się delikatna, gładka i odzyskuje swą pierwotną strukturę. Zabieg z ciepłej, płynnej parafiny dodatkowo poprawia krążenie krwi oraz rozluźnia mięśnie, a także działa odżywczo na paznokcie. Trwa on około pół godziny, jest bardzo przyjemny, a jego koszt zwykle nie przekracza 50 zł.
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny to zabieg, który za pomocą fal ultradźwiękowych usuwa martwy naskórek, nadmiar sebum oraz wągry. Jest bezbolesny, a niektóre panie twierdzą, że nawet przyjemny. Zalecany przede wszystkim kobietom, które mają problemy z tłustą skórą, jak również tym, które nie wykonują z różnych powodów regularnego peelingu mechanicznego. Podobnie, jak podczas tradycyjnego zabiegu, tak i peelingu kawitacyjnego nie wolno przeprowadzać u osób z uszkodzoną skórą. Zabieg wykonuje się średnio raz na pół roku.
Mikrodermabrazja diamentowa
Wiele osób porównuje ją do peelingu mechanicznego, gdyż polega ona na złuszczaniu naskórka za pomocą bardzo małych kryształków diamentów. Ma działanie złuszczające i oczyszczające (usuwa również wągry i zaskórniki), rozświetlające oraz anty-age, czyli zapobiega starzeniu się skóry. Mikrodermabrazję diamentową zaleca się osobom z cienką, wrażliwą i delikatną skórą, a także alergikom. Odradzana jest natomiast kobietom z cukrzycą, nowotworami oraz podczas leczenia zakrzepicy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.
Zabiegi odżywczo – nawilżające
To ogólna nazwa całego pakietu zabiegów stosowanych głównie na twarz. Mają one na celu poprawić koloryt skóry, jej stan oraz zmniejszyć oznaki starzenia się. Regularne ich stosowanie pozwala zachować świeżą i jędrną skórę, pomimo upływającego czasu. Ich zaletą jest to, że dodatkowo tworzą barierę wodno – lipidową na skórze, która chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak również dotleniają skórę. Maseczki oraz inne kosmetyki wykorzystywane podczas zabiegów odżywczo – nawilżających w swoim składzie mają przede wszystkim duże ilości witamin A oraz E, a także kwas hialuronowy, proteiny i glinkę.
Bańki chińskie
Masaże bańkami chińskimi mają działanie prozdrowotne. Zalecane są w szczególności kobietom, które skarżą się na bóle kręgosłupa. Jeśli zatem cierpisz na jego zwyrodnienia to warto, abyś poddała się temu zabiegowi, podobnie jeśli pracujesz w biurze i większość dnia spędzasz w pozycji siedzącej. Bańki stosowane podczas zabiegu wykonane są z gumy, szkła bądź bambusa. Zmniejszają napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i limfy. Należy pamiętać, że bezwzględnym przeciwwskazaniem do ich stosowania są nowotwory, miesiączka, zakrzepica, żylaki i ciąża. Regularne stosowanie chińskich baniek pozwala uporać się również z cellulitem.