Weekendowy spacer w Szczecinie

28 marca 2018
poland-890431_960_720

Szczecin jest nie tylko miastem portowym, ale też największą metropolią województwa pomorsko-zachodniego. Położony nad Odrą, pamięcią sięga aż VII wieku przed naszą erą, kiedy na tych terenach powstała pierwsza osada. Jednak dopiero Mieszko I sprawił, że Szczecin przynależy do naszego kraju.

poland-1218570_960_720Nadeszła wiosna a wraz z nią w Szczecinie budzi się życie. Powoli pojawiają się pierwsze zielone liście na drzewach, trawa nabiera soczystego koloru, a kwiaty mają pierwsze pąki. To piękne zjawisko natury można podziwiać w szczecińskich parkach i Błoniach. To nie prawda bowiem, że Szczecin jest szarobury. Wbrew pozorom to bardzo przyjazne i ładne miasto, a przede wszystkim jedyne, gdzie występuje najmniejsza ilość smogu w Polsce, a to za sprawą bujnej zieleni i licznych rezerwatów przyrody.

Szczeciński Park Narodowy zwany jest także Bukową Puszczą, a to dlatego, że jego głównym drzewostanem są buki. Ich siedliska są bardzo zróżnicowane, a towarzyszy im ponad 1250 gatunków innych roślin. Można by rzec, iż park ten jest oazą przede wszystkim dla bezkręgowców i motyli. Zamieszkuje ich tu bowiem po kilkaset gatunków. Najbardziej wytrwali obserwatorzy oprócz między innymi orła bielika, mają też szansę zobaczyć popielicę.  Wiosnę warto powitać także w Ogrodzie Różanym. Rośnie tu ponad dziewięć tysięcy róż należących do 99 różnych gatunków. Główną atrakcją tego miejsca jest jednak Ptasia Fontanna, która powstała w pierwszej połowie XX wieku. Odpocząć można również w Dolinie Siedmiu Młynów, która należy do terenów Parku Arkońskiego. Ponoć pierwsze, z dziś już nieczynnych młynów, stanęły tu już w średniowieczu.

szczecin-2729627_960_720Co warto zobaczyć gdy wybierzemy się na weekendowy spacer w Szczecinie? Przede wszystkim Zamek Książąt Pomorskich. To jednej z największych i najważniejszych zabytków tego miasta, sięgający aż do epoki renesansu. Kiedyś była to siedziba pomorskich władców, dziś znajduje się tu małe kino, restauracje, teatr, kabaret, a także Opera. Najbardziej romantyczne pary mogą się pobrać w tutejszej Sali Ślubów. Pomimo usytuowania tu kulturalnego centrum nadal można oglądać i podziwiać dawne komnaty, Zamek jest bowiem otwarty od bardzo wczesnych godzin rannych (6.00), aż do godzin nocnych (23.00).

szczecin-105819_960_720Weekend to za mało, aby poznać wszystkie zabytki Szczecina, tym bardziej jeśli nastawieni jesteśmy także na dobrą zabawę. Tą warto zacząć od spotkania i zaprzyjaźnienia się z kolorowymi papugami w Papugarni Carmen, która zyskała miano największej w Polsce. Mieszka tu ponad 100 tych ptaków, należących do 30 różnych ich gatunków. Można je potrzymać, nakarmić lub się z nimi pobawić. To ciekawa przygoda zarówno dla małych, jak i dużych. O kondycję warto natomiast zadbać w Parku Trampolin. Pod okiem wykwalifikowanych trenerów można w nim albo poskakać na trampolinach, albo wziąć udział w zajęciach parkour.

Całodzienne zwiedzanie miasta uwieńczy pyszna kawa. Mieszkańcy miasta mówią, że to właśnie tutaj parzą ją najlepszą na świecie. Jak jest naprawdę sprawdźcie sami, wypijając filiżankę Lassurii w jednej ze szczecińskich kawiarni.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję