Weekendowy spacer w Poznaniu. Tego nie możesz pominąć

29 sierpień 2019
poznan-1670738_960_720

Poznań- miasto koziołków i dobrej kawy podawanej na Starym Rynku, w pobliżu Ratusza. To także Stary Browar, Zamek Cesarski i Farna-czyli najczęściej wybierane atrakcje przez turystów, którzy decydują się na weekendowy spacer po tym mieście. Są jednak inne, równie ciekawe, ale mniej znane miejsca. Warto je zobaczyć.

poznan-983563_960_720Weekendowy spacer to jedna z najlepszych opcji podróżowania dla osób, które są bardzo zapracowane i nie mogą sobie pozwolić, nawet w wakacje, na dłuższe urlopy i wyjazdy.  Pozwala ona bowiem nie tylko poznawać nowe zakątki naszego kraju, jak i całego świata, ale także aktywnie wypocząć i nabrać dystansu do otaczających spraw i ewentualnych problemów.

Dziś zapraszamy Was do Poznania. Pokażemy Wam kilka miejsc w tym mieście, które według nas są przez turystów niedoceniane, a naprawdę godne uwagi każdego Travellersa.

Weekendowy spacer po Poznaniu warto zacząć wizytą w Palmiarni. To najstarszy i największy tego typu obiekt w naszym kraju. Liczy już ponad 100 lat. Znajduje się tu ponad 1100 gatunków roślin, których naturalnym środowiskiem są kraje o temperaturze znacznie przewyższającej tą w Polsce, zwłaszcza zimą. Ponadto oprócz bogatej flory w miejscu tym jest również Akwarium, które powstało w 1922 roku. Obecnie w tutejszych zbiornikach wodnych żyje około 170 gatunków egzotycznych ryb.  Palmiarnia znajduje się w Parku Wilsona.

Rogalowe Muzeum Poznania. Na Dzień Świętego Marcina z Tours (11 listopada)- patrona dzieci, krawców, kowali, żebraków, a także podróżników, w całej Polsce można kupić rogale wypiekane na jego cześć. Są bardzo charakterystyczne: duże ze sporą ilością nadzienia. Nie wspominając o tym, że są po prostu przepyszne. Jednak nie każda cukiernia może wyrabiać ten wypiek, w tym celu musi uzyskać bowiem certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Prawdziwe, oryginalne Rogale można dostać przez cały rok w Rogalowym Muzeum Poznania. Przy okazji warto wziąć udział w pokazie ich tworzenia zakończonego badaniem ich wykwintnego i oryginalnego smaku. Obiekt znajduje się na Starym Rynku, wejście od ulicy Klasztornej.

Termy „Maltańskie” potocznie są określane ośrodkiem SPA, jednak miejsce to jest znacznie bardziej ekskluzywne. Oprócz SPA, znajdują się tu także baseny sportowe, Aquapark i Świat Saun. Jest to największy obiekt wodny, służący pełnej rekreacji, w naszym kraju. Co ważne baseny są wypełnione naturalnymi wodami termalnymi, które charakteryzują się tym, że są wydobywane z podziemnych ujęć i posiadające naturalną temperaturę ponad 20 stopni Celsjusza. Dzięki temu mają właściwości zdrowotne.

architecture-2827122_960_720Mural 3D „Śródka” zachwyca swą realnością. Usytuowany jest na rogu Rynku Śródeckiego, a jego oficjalna nazwa to „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”. Choć wielu turystów kojarzy go również z przepyszną czekoladą jednego ze znanych producentów , którego nazwa została tu przedstawiona. Trójwymiarowy mural jest stosunkowo młodą atrakcją Poznania, w tym roku skończy bowiem 4 lata.

Pod adresem Słupska 62 znajduje się dawny  Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania. O miejscu tym nie wie bądź zapomina wielu Travellersów, a my uważamy, że to jedna ze sztandarowych atrakcji tego miasta. Obiekt powstał na przełomie lat 50 i 60 ubiegłego wieku, a jego celem było zapewnienie bezpieczeństwa prezydentowi i najważniejszym „Głowom” miasta podczas ataku atomowego. Miejsce to można zwiedzać dopiero od kilkunastu lat, bowiem wcześniej było objęte tajemnicą. Do dziś jednak znajdują się tam meble i inne elementy wyposażenia, które zostały tu umieszczone zaraz po wybudowaniu schronu. Pokoje, centrala telefoniczna, sale, centrum dowodzenia i inny pomieszczenia- nadal wszystko wygląda i stoi w tym samym miejscu co kilkadziesiąt lat temu, podczas budowania  obiektu. Na ścianach korytarzy położona jest ta sama emulsja olejna, która świeci swą żółto-kremową barwą.

Opuszczony Stadion Miejski w Poznaniu to idealne miejsce dla osób pasjonujących się Urban Exploration. Podobnie jak  Schron przeciwlotniczy w Parku Wilsona. Zacznijmy jednak od Stadionu Miejskiego imienia Edmunda Szyca, znajdującego się w dzielnicy Wilda. Niestety, jako, że podjęto decyzje o jego likwidacji, musicie sięZaprasz śpieszyć z jego penetrowaniem. Obiekt powstał w 1929 roku, niestety z wieloma wadami konstrukcyjnymi. Oprócz wydarzeń sportowych stadion miał także inne przeznaczenie w swej historii. Między innymi podczas II wojny światowej rozstrzeliwano na nim Żydów.   Eksplorację schronu przeciwlotniczego można połączyć z wizytą w Palmiarni. Miał on służyć Niemcom z tak zwanych „wyższych sfer”, którzy mieszkali na ulicy Matejki. Dziś po schronie oprowadza przewodnik, dzięki czemu można poznać dokładnie jego historię i zakamarki.

poznan-4225028_960_720Stare Koszary w samym środku dzielnicy Grunwald, to zespół budynków z początków XX wieku. Jeszcze nie tak dawno popadających w ruinę, a dziś pięknie odrestaurowanych i zamienionych w City Park, w którym odbywają się imprezy kulturalne. To eleganckie i ekskluzywne miejsce posiada również centrum handlowe i designerskie apartamenty.

Łazarz pomimo, iż nazywany jest zabytkową dzielnicą Poznania, to administracyjnie należy do Grunwaldu. Uwagę przykuwają tu XIX wieczne kamienice, Rynek Łazarski, na którym można kupić tak zwane „mydło i powidło”, a spacer po nim na pewno stanowi ciekawą atrakcję, jak również XVI wieczny Szpital Łazarski, powstały dla osób, które w tym czasie zachorowały na dżumę.

Na zakończenie spaceru proponujemy wizytę w Concordia Design. To kolejna perełka wśród najciekawszych atrakcji Poznania. Miejsce to z pewnością pobudzi Waszą wyobraźnię i kreatywność podczas organizowanych tu warsztatów, spotkań i wydarzeń. Centrum Designu znajduje się w odrestaurowanej Starej Drukarni, na ulicy Zwierzynieckiej 3.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję