Weekendowy spacer w hiszpańskiej Cartagenie

25 kwietnia 2020
cartagena-254890_640

Hiszpańska Kartagena to idealne miejsce na weekendowy spacer, dla miłośników historii i militariów. Jako jeden z najważniejszych portów wojennych Hiszpanii ma się czym pochwalić. Jednakże miasto zachwyca nie tylko swoim wojskowym charakterem, ale także licznymi odkryciami archeologicznymi oraz szerokimi możliwościami wypoczynku na świeżym powietrzu.

Kilka podstawowych informacji

cartagena-97410_640Hiszpańska Kartagena bądź Cartagena, gdyż obie formy są prawidłowe, położona jest w Murcji, nad Morzem Śródziemnym. To idealne miejsce na weekendowy spacer dla rodzin, wśród których znajdują się miłośnicy historii, archeologii oraz militariów. Miasto powstało w pierwszej połowie III wieku przed naszą erą. Ma bogatą historię, znajdowało się bowiem pod panowaniem Imperium Rzymskiego, Wandalów, Bizancjum, Wizygotów, Arabów i Królestwa Kastylii, a także jest ważnym portem handlowym oraz wojennym Hiszpanii. Równie mocno rozwinięty jest tu przemysł stoczniowy. I choć może się wydawać, że Cartagena z turystyką ma niewiele wspólnego, to warto zajść chociażby na Stare Miasto, pełne wyjątkowych zabytków.

Co zobaczyć w Kartagenie

tail-255957_640To właśnie na Starym Mieście gubi się serce i duszę. Pierwsze wrażenie- to jak podróż do starożytności, a to za sprawą rzymskiego amfiteatru, który warto zobaczyć nie tylko za dnia, ale również o zmroku. Jego podświetlenie bowiem nadaje mu wyjątkowo romantycznego charakteru. W  centrum miasta, znajduje się również największy w Europie Park Archeologiczny Molinete. Pierwszych odkryć dokonano tu w drugiej połowie XX wieku. Od tego czasu znaleziono tu między innymi podium świątyni Kapitolińskiej, łaźnie rzymskie, pozostałości po punickich murach obronnych (ponoć to najstarsza ruina jaką dotąd tu odszukano) czy choćby siedemnastowieczne Mury Solne.

Jak już zostało wspomniane, Kartagena to port wojenny, nie może więc zabraknąć tu jego tematycznego muzeum. Civil War Museum znajdujące się na Calle Gisbert 10, to muzeum schronów przeciwlotniczych w wojnie secesyjnej. To dla mieszkańców miasta jeden z najważniejszych obiektów, bowiem Kartagena była głównym celem bombardowań w tym czasie. Kolejnymi obszarami związanymi z wojskowym charakterem miasta, które warto poznać, są Fort Świąteczny z XIX wieku oraz Cartagena Naval Museum, czyli Muzeum Marynarki Wojennej.  Jego sztandarowe ekspozycje to makieta statku Juan Sebastián de Elcano oraz portret Matki Boskiej Carmen. Inne ciekawe miejsca związane z historią miasta to Wzgórze Zamkowe oraz Muzeum Archeologii Podwodnej.

cartagena-1813196_640Zwolennicy odpoczynku na świeżym powietrzu również nie będą się tu nudzić. Panoramę Kartageny można podziwiać z Zamkowej Góry, na która wjeżdża się… windą. Ponadto jak już się tu wjedzie to warto pójść na spacer do Parku Torres. Jako, iz Cartagena jest miastem portowym i rozciąga się nad Morzem Śródziemnym nie może zabraknąć tu również kąpielisk oraz plaż, na których można wypocząć i cieszyć się słoneczną pogodą. Najpiękniejsze z nich, jak również najbardziej doceniane przez turystów to laguna Mar Menor, której woda jest nieskazitelnie czysta, a także bardzo ciepła i płytka.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję