Weekendowy spacer w Dublinie

4 lipca 2017
weekendowy spacer

Dublin to największe i najpiękniejsze miasto Irlandii, pewnie właśnie dlatego zostało jej stolicą. Jest to także duży ośrodek zarówno kulturalny jak i turystyczny tego kraju. Ogromna liczba muzeów i galerii, Zoo, liczne biblioteki, w tym Biblioteka Narodowa, a także oficjalna rezydencja prezydenta Irlandii to tylko kilka tutejszych atrakcji. Przygotowaliśmy dla Was 5 rzeczy, które należy zrobić, aby weekendowy spacer w Dublinie zaliczyć do udanych.

  1. weekendowy spacerZajdź do siedmiopiętrowego Guinness Storehouse, wyjątkowego muzeum, w którym poznasz historię powstawania piwa Guinnessa, jego reklamy, a także skosztujesz tego niezwykłego trunku i zobaczysz jego nowoczesny proces warzenia. To miejsce jest najważniejszą atrakcją tego miasta i dumą jego mieszkańców. Nieprzeciętne jest tu już samo atrium, o kształcie kufla do piwa, a także tak zwany pasek grawitacyjny. Dawniej miejsce to było zakładem fermentacji browaru, dziś natomiast jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc, przez turystów.
  2. Koniecznie spróbuj tradycyjnego i wyjątkowego w smaku, irlandzkiego jedzenia. Ponoć najlepsze można dostać w dzielnicy Temple Bar. W tutejszych barach, pubach i restauracjach warto spróbować Roast Rib oraz dań rybnych i tych przygotowywanych z owoców morza. Na obiad koniecznie trzeba pójść do byłego kościoła, miejsca zaślubin Guinnessa, a dziś restauracji, Church Bar & Restaurant. Będąc w tej dzielnicy powinno się również odwiedzić Irlandzkie Centrum Fotografii i Irlandzki Instytut Filmowy.
  3. weekendowy spacerJeśli lubisz krótkie wypady w nieznane, w ciągu roku, to 17 marca w Irlandii obchodzony jest Dzień św. Patryka. To jedna z największych i najważniejszych imprez kulturalnych w tym kraju. Na ulicach Dublina oraz wielu innych dużych miast, organizowane są uroczyste parady i festyny. Można obejrzeć tradycyjne irlandzkie tańce, posłuchać ludowej muzyki, dobrze zjeść i napić się prawdziwego, lokalnego piwa. W wakacje warto przylecieć tu na wyścigi konne Galway Races i festiwal rozrywki Mary from Dungloe, a na przełomie września i października na Festiwal Swatów.
  4. weekendowy spacerIrlandia to przede wszystkim kraj zamków, dlatego nie możesz zapomnieć o ich zwiedzaniu, podczas swojego pobytu w Dublinie. Kilkanaście kilometrów od miasta w Malahide znajduje się średniowieczny zamek, którego pierwsze mury powstały w XII wieku, i który przez niespełna 800 lat należał do rodu Talbot. W Parku Phoenix stoi nietypowa warownia przypominająca wieżowiec, to Zamek Ashtown, powstały w latach ’40 XX wieku. Dziś można w nim obejrzeć wystawę historyczną poświęconą parkowi.
  5. weekendowy spacerJeśli odpoczywać to tylko na łonie natury. W Dublinie są bowiem dwa przepiękne wodospady, których szum wody z pewnością Was uspokoi. Powerscourt jest najwyższym wodospadem w Irlandii i położony jest tylko 32 kilometry od Dublina. Usytuowany na terenie parku daje możliwość wypoczynku na trawie, szaleństwa na placu zabaw dla dzieci, jak i zjedzenia posiłku przy stolikach i ławkach. Druga kaskada znajduje się w Iveagh Gardens, w samym centrum miasta.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję