Weekendowy spacer w Andaluzji – Sevilla

15 listopada 2016
wypożyczalnia aut Hiszpania

Sevilla, stolica Andaluzji. Miasto, w którym można poczuć kulturę prawdziwej Hiszpanii oraz poznać prawdziwą przyjaźń jej mieszkańców. Niestety metropolia ta, jest rzadziej odwiedzana przez Polaków, niż Barcelona czy Alicante. Ma na to wpływ prawdopodobnie brak bezpośrednich, tanich lotów z Polski. Niemniej jednak zapraszamy na kolejny weekendowy spacer, który na pewno pozostawi u Was niezapomniane wspomnienia.

Sevilla to kolejne miasto w Hiszpanii, którego nie chce się opuszczać. Kto raz tu zawita będzie ciągle myślał o powrocie w to miejsce. Pierwszy pobyt w tym mieście przypomina wizytę w krainie baśni, aczkolwiek po kilku dniach dociera do nas, że to co wydawało się nam bajką, tani wynajem aut Hiszpaniajest tutaj zwykłą codziennością.

Turystów do Sevilli przyciągają przede wszystkim ciekawe zabytki, słoneczny i ciepły klimat oraz taniec namiętności. Flamenco można nauczyć się tańczyć w prawie każdym barze i restauracji w Andaluzji. Sprowadzili je tutaj indyjscy i arabscy Cyganie. Taniec ten, to także pokaz kultury, pięknych strojów ( przede wszystkim kobiecych sukienek), jak również odpowiednie wyczucie rytmu i muzyki w sercu. Dźwięki gitar, zachrypnięty głos pieśniarza i stukot kastanietów potrafią bowiem wyzwolić emocje, o których wielu z nas zapomniało.

Atrakcje Sevilli

Weekend w Sevilli to zdecydowanie za mało, aby poznać prawdziwe życie, jakie się tu toczy. Warto choć zapoznać się w tym czasie z najważniejszymi zabytkami miasta. Dlatego polecam wynajem samochodu. Pamiętajcie jednak o uiszczeniu opłat za parkingi. Jeśli o nich zapomnicie będziecie musieli zapłacić karę.

tani wynajem samochodów HiszpaniaNajwiększą atrakcją miasta jest Alkazar, czyli królewski pałac z XI wieku. To jedna z najpiękniejszych budowli tego typu, w całej Hiszpanii. Zdobione łuki, kopuły, łaźnie, ogrody czy obrazy zapierają dech w piersiach.

Plac Hiszpański to miejsce fanów  Gwiezdnych Wojen. Tu bowiem nagrano kilka scen Ataku Klonów. Jest to także jedno z ulubionych miejsc spotkań turystów. Olbrzymi budynek wraz z czterema mostami robi wrażenie nie tylko w dzień, ale także późnym wieczorem.

Arena przy Plaza de Torros to symbol miasta i miejsce, w którym odbywają się legendarne corridy. tani wynajem aut HiszpaniaDla jednych to bezduszne i krwawe walki podczas, których ginie niewinne zwierzę a czasami nawet i człowiek, dla innych to element hiszpańskiej kultury. Osoby, które nie chcą oglądać walk mają możliwość zapoznania się z historią corridy w istniejącym tu także muzeum.

Warto również zrobić sobie wycieczkę po tutejszych świątyniach. Najważniejsza z nich to Katedra Najświętszej Maryji Panny, która jest największym, gotyckim kościołem w Europie i na świecie. Znajduje się tu grobowiec Krzysztofa Kolumba, a z Wieży Giralda można podziwiać panoramę miasta.

Kuchnia Andaluzji

Sevilla to przede wszystkim pomarańcze. Ich zapach czuć w całym mieście. Słodkie i soczyste, niczym nie przypominają tych kupowanych w Polsce. Kulinarnym symbolem Andaluzji są oliwki, które podaje się same, jako tapas lub dodatek do sałatek i dań głównych.

Również dania z ryb i owoców morza przypominają wykwintną poezję smaków. Rarytasem są tu też uszy i ogon byka. Klasyczną zupą regionu Andaluzji jest pomidorowy chłodnik, Gazpacho.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję