Weekendowy spacer. Łódkami po Pętli Żuławskiej

5 wrzesień 2021
river-3526971_640

Wrzesień to pierwsze dni szkoły, powrót do normalnego rytmu pracy. Wielu Travellersów już tylko wspomina swoje urlopy, wojaże, spotkania z dziką naturą. Po takich atrakcjach trudno wrócić do „normalności”. Mamy na to jednak radę. Warto wykorzystać weekendowy spacer na… atrakcje wodne. To już ostatni moment na tego typu rozrywki.

Rejsy łódkami, po Pętli Żuławskiej ,z pewnością wprawią miłośników podróży w dobry nastrój. Piękno przyrody, relaks, możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, świeże powietrze- nie tylko poprawią humor i pozwolą wypocząć, ale także naładują pozytywną energią na kolejne dni w pracy. Pętlę Żuławską można pokonać łódką, jachtem, hausebotem bądź kajakiem. Trasa liczy aż 303 kilometry. Dzieli się na Wielką i Małą Pętlę ŻułAwską oraz Zalew Wiślany. Oprócz sieci szlaków wodnych, które zapewniają bliski kontakt z pomorską florą i fauną, zapewnia także możliwość zwiedzania wielu zabytków architektonicznych, w tym śluz, zabytkowych kościołów i domów oraz gotyckich zamków.

Dzikość natury na Pętli Żuławskiej

paraglider-4447920_640Szlak wodny Pętli Żuławskiej prowadzi przez wody Wisły, Wisły Królewieckiej, Nogatu oraz Szkarpawy. Można też zboczyć z głównej trasy i zwiedzać okolice z perspektywy rzek Liwa, Motława, Tuga, Linawa czy Wierzyca. Niebywałym przeżyciem na trasie jest możliwość bezpośredniego kontaktu z licznymi gatunkami ptaków mieszkających w rezerwatach, które znajdują się na różnych odcinkach trasy. Na Mierzei i Wiślanych Żuławach można spotkać między innymi czajki, trzciniaki, bąki, perkozy, żurawie, łabędzie, kormorany, myszołowy, bieliki, rybitwy czy krogulce. W Kątach Rybackich najczęściej prezentują się kormorany i czaple, a w rezerwacie Mewia Łacha w Świbnie, napotkać można rzadkie gatunki, takie jak ostrygojady, cytrynowe pliszki, a także sieweczki mongolskie. Idealnym miejscem do obserwacji życia ptaków jest rezerwat Ptasi Raj w Górkach Wschodnich. Mieszka tu 200 gatunków ptaków, a 45 gniazduje, między innymi sieweczki rzeczna i obrożna, wąsatka i rybitwa białoczelna. Warto tu również zwrócić uwagę na XIX wieczną, kamienną groblę, która oddziela jezioro Ptasi Raj od Wisły Śmiałej.

Architektoniczne Perełki na szlaku Pętli Żuławskiej

poland-1104042_640Pokonując szlak wodny należy pamiętać o małych utrudnieniach, jakie dają śluzy oraz mosty, zarówno te zwodzone, jak i obrotowe. Wiele z nich ma swoje stałe godziny, w których przepuszcza łódki. Najwięcej śluz, bo aż cztery znajduje się na Nogacie. Cała trasa Pętli Żuławskiej natomiast może pochwalić się bardzo zróżnicowanymi architektonicznymi perełkami. Najpopularniejsze z nich to gotyckie Zamki, w Malborku czy też w Sztumie. Interesujące są również domy podcieniowe w Żuławkach oraz w Trutnowy, które kiedyś charakterystyczne były dla tutejszych wsi. Ich specyfiką były tak zwane wystawki, które opierały się na drewnianych słupach. Istotne jet również to, że szkielet takiego budynku był drewniany, a dachy spadziste. Rzadko spotykaną atrakcją są również wiatraki, jedyny na Pomorzu holenderski w Palczewie oraz skansen koźlak w Drewnicy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję