Weekendowy spacer- co nowego w polskim ZOO

25 styczeń 2020
panda-1203101_640

Weekendowy spacer w ZOO, podczas zimowych ferii? Czemu nie? To jeden z tych pomysłów, które ucieszy każde dziecko, zarówno to za szkoły podstawowej, jak i średniej. Ogrody Zoologiczne to bowiem miejsca, gdzie chętnie spacerują i mali i duzi. Spotkania z egzotycznymi zwierzętami stanowią nie lada atrakcję, tym bardziej jeśli można wziąć udział w aktualnie organizowanych wydarzeniach, takich jak między innymi karmienie zwierząt, wizyta w zwierzęcym szpitalu czy prelekcje i warsztaty.

Wrocław

king-penguin-384252_640We wrocławskim ZOO od 19 stycznia można oglądać jedyną w Polsce wystawę podświetlanych, zwierzęcych figur. Świecące posągi flamingów, nosorożca, zebr czy słonia stoją przed Afrykarium. Największy podziw wśród zwiedzających budzi aż trzy i pół metrowa żyrafa. Wszystkich ekspozycji jest kilkanaście, mają one zwracać uwagę gości na ratowanie ginących gatunków zwierząt. Jako, iż największy efekt figury dają wieczorem, po zmroku, ZOO wydłużyło swoje godziny otwarcia. Na czas wystawy, od niedzieli do czwartku włącznie będzie ono zamykane o 18.00 a w piątki i soboty o 19.00. Należy pamiętać, że wystawa jest czasowa, warto zatem poświęcić najbliższe dni na jej obejrzenie. Koszt wstępu to cena biletu do ZOO.

Będąc w tym miejscu warto również zajrzeć do zagrożonego gatunku pingwinów przylądkowych, gdyż ostatnio wykluło się tam młode.

Gdańsk

bear-838688_640Gdańskie ZOO właśnie zakończyło cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą, które miały miejsce przez ostatnie dwa tygodnie trwających ferii zimowych. Specjalnie dla nich zorganizowało w tym czasie warsztaty, podczas których organizatorzy wraz ze swymi gośćmi tworzyli zwierzątka z papieru i filcu, impregnowali wspólnie karmniki dla ptaków, tworzyli dla nich zimowe kule z pożywienia oraz pletli makramy. Dodatkowo odbyły się także pogadanki na temat złego gospodarowania plastikiem oraz pokaz karmienia pingwinów.

Najblższa impreza w gdańskim ZOO odbędzie się z okazji Walentynek, 15 lutego. Będzie to spotkanie poetyckie „Walentynki z Bazuną”, podczas którego wystąpi zespół Wagabunda. Liczba miejsc na to wydarzenie jest ograniczona.

Łódź

hippo-4486152_640Zoo w Łodzi również zorganizowało, odpoczywającym od szkoły uczniom, dodatkowe zajęcia edukacyjne. Podczas warsztatów dzieciaki mogły przygotowywać posiłki dla zwierząt według specjalnie skomponowanych dla nich diet, poznały pracę pielęgniarzy i weterynarzy zatrudnionych w Ogrodzie, a także zwierzęcy  szpital oraz karmiły pawie.

Dodatkowo w ostatnich dniach w łódzkim ZOO zamieszkała samica hipopotama karłowatego. Jamira ma być partnerką dla, mieszkającego tutaj od zeszłego roku, samca tego gatunku, Jabari.

Ponadto ZOO podjęło się budowy Orientarium. Ma ono zająć połowę obecnego terenu. Powstaną olbrzymie wybiegi i woliery, a największy zbiornik wodny ma mieć 2500m3 wielkości i 6 metrów głębokości. Otwarcie pierwszej części Orientarium zaplanowano na połowę tego roku.

Chorzów

zebra-4258909_640Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie niecierpliwie czeka na przyjazd pingwinów peruwiańskich, które mają tu zamieszkać. Kiedy to nastąpi? Dokładnej daty jeszcze nie znamy. Obecnie kończą się przygotowania budynku, w którym będą miały swój dom. Niestety, jako, że pingwiny Humboldta są zwierzętami, które lubią ciepło, to odwiedzający zobaczą je na wybiegu dopiero wiosną.

Jak ZOO zorganizowało uczniom ferie? Dyrektor wraz z pracownikami postanowili udostępnić zwiedzającym przewodnika, który nie tylko oprowadzał zwiedzających po ogrodzie, ale także ciekawie opowiadał o życiu i nawykach jego mieszkańców. Wyjątkową atrakcją na koniec wspólnego spaceru było pokazowe karmienie pand rudych.

Toruń

lion-3576031_640Ferie w Toruńskim ZOO dopiero sie zaczną. Województwo kujawsko-pomorskie zaczyna je bowiem w najbliższy poniedziałek. Z tej okazji miłośnicy przyrody i zwierząt będą mogli wziąć udział w indywidualnych warsztatach feryjnych, podczas których będzie można samodzielnie wykonać ekologiczne zabawki dla mieszkańców ZOO, dowiedzieć się w jaki sposób, w domu, hodować małe zwierzątka, tak, aby były szczęśliwe i aby miały zapewnione jak najlepsze warunki, a także wziąć udział w obrączkowaniu ptaków.

Płock

prague-4484518_640Województwo mazowieckie rozpocznie ferie dopiero 10 lutego, ale już dziś ZOO w Płocku zaprasza, aby spędzić je wraz z jego mieszkańcami. Przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, w Pawilonie Herpetarium będą się odbywały spotkania z pracownikami Ogrodu. W czasie ich trwania opowiedzą oni między innymi o ochronie przyrody, najbardziej egzotycznych rybach, życiu w terrarium, najbarwniejszych polskich ptakach, życiu leniwców, ociepleniu klimatu na Arktyce, zdradzą tajemnicę skąd pochodzą mali i duzi mieszkańcy tego ZOO, a także zorganizują zajęcia plastyczne oraz pozwolą wziąć udział w opiece nad zwierzętami.  Zajęcia będą odbywały sie w ramach biletu wstępu do ZOO.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję