Wakacyjne SOS. Oparzenia słoneczne

21 lipca 2020
beach-455752_640

Opalanie się w zbyt ostrym słońcu może skończyć się nie tylko udarem cieplnym, ale także oparzeniami słonecznymi. Są one równie bolesne jak te spowodowane na przykład wrzącą wodą. W jaki sposób postępować gdy dojdzie do oparzenia słonecznego?

sunburn-1522091_640W zależności od rozległości oraz stopnia oparzenia słonecznego można leczyć je samemu lub należy zgłosić się do lekarza. Jego przyczyną jest ekspozycja skóry na ostre słońce. Dlatego też nie zaleca się przebywania na dworzu w godzinach 11-15, a wszczególności brania w tych godzinach kąpieli słonecznych i wodnych: w morzu, rzece bądź jeziorze. Jeśli jednak istnieje konieczność wyjścia w tym czasie na słońce, należy zawsze chronić skórę. Warto to robić za pomocą kremów z filtrami oraz lekkich ubrań zakrywających również ramiona, ręce i nogi.

Objawy oparzeń słonecznych

  • Zaczerwienie skóry
  • sun-burn-3508365_640Podwyższona temperatura skóry
  • Ból skóry
  • Pieczenie skóry
  • Nudności
  • Wymioty
  • Bóle głowy
  • Po kilku dniach łuszczący się naskórek

Zaczerwienienie skóry oznacza I stopień oparzenia, reszta wymienionych objawów świadczy o jego II stopniu.

Pierwsza pomoc w oparzeniach słonecznych

Każdemu zapewne choć raz w życiu zdarzyło się zasnąć na plaży podczas opalania lub doznać oparzeń słonecznych kąpiąc się w jeziorze lub morzu. Objawy nie występują od razu, zatem w pierwszej chwili może się wydawać, że nic się nie stało. Po powrocie do domu, po około 4 godzinach okazuje się jednak, że skóra jest mocno zaczerwieniona i piecze. W jaki sposób zatem reagować? Jeśli pojawiają się bąble, wymioty, nudności i bóle głowy należy jak najszybciej udać się do lekarza. Może się bowiem okazać, że oprócz oparzeń doszło także do udaru cieplnego. Jeśli objawy są występują tylko na skórze to najlepiej schłodzić ją za pomocą letniego prysznica lub kąpieli w wannie. Po delikatnym osuszeniu skóry można wykonać okład z kefiru lub zastosować piankę na oparzenia słoneczne. Najlepiej taką, która zawiera panthenol czyli prowitaminę B5. Działa ona łagodząco, a także zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Nasze babcie często na poparzenia stosowały smarowanie zmienionych miejsc masłem. Absolutnie nigdy tego nie róbcie. Jeśli maślanka ani pianka nie pomogą, to albo zgłoście się do lekarza, albo spróbujcie wykorzystać preparaty z aloesem lub miód naturalny, które mają właściwości gojące.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję