Wakacje w polskich górach

12 maja 2017
wakacje w Polskich górach

Każda pora roku na spędzenie urlopu w górach jest odpowiednia. Zimowe ferie umożliwiają nam śnieżne szaleństwa na stokach narciarskich, a lato zachęca do trekkingu po górskich szlakach i wspinaczki. Poznajcie najpiękniejsze miejsca na wakacje w polskich górach.

Tatry

wakacje w Polskich górachTatry to jedne z najczęściej odwiedzanych polskich gór, przez turystów. Zapewne dlatego, że mają one alpejski charakter. Oprócz barwnych szlaków, które pozwalają na podziwianie efektownych i pociągających krajobrazów górskich, można dostrzec także piękno i malowniczość tutejszych jezior i śródgórskich łąk.  Podobnie jak w Alpach, tak i w Tatrach roślinność występuje tu piętrowo. Jednym z najchętniej odwiedzanych tu miejsc jest Dolina Pięciu Stawów Polskich, kolejnym wodospad Siklawa, która nazywana jest królową polskich wodospadów. Oprócz trekkingów tatrzańskimi szlakami warto także odwiedzić Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopane oraz zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku w Czorsztynie. Na najmłodszych uczestników wakacji czeka tu też wiele wodnych atrakcji w Aquaparku Tatralandia.

Bieszczady

wakacje w Polskich górachBieszczady to miejsce, do którego udają się osoby, które potrzebują spokoju, wyciszenia, bliskiego kontaktu z naturą, ale także poczucia wolności. To miejsce owiane jest wieloma legendami. Każdy mieszkaniec tego regionu, nawet ten najmłodszy, potrafi opowiedzieć co najmniej kilka z nich. Główną postacią, przeplatająca się przez większość klechd jest Bies- diabeł, który czuł się właścicielem tutejszych gór. Obecnie najwięcej emocji wśród turystów wywołuje spotkanie z Zakapiorem, czyli osobą, która żyje według praw natury. Zakapiorzy to przede wszystkim artyści, dla których tutejsze malownicze krajobrazy stają się muzą.

Największą atrakcją przyrodniczą Bieszczad są połoniny, na których można spotkać wiele różnorodnych i chronionych gatunków roślin. Na uwagę zasługują tu również liczne rezerwaty przyrody, torfowiska, Grota w Rosolinie oraz wodospady. Dzieciom zapewne spodoba się przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną oraz możliwość odwiedzenia pokazowej Zagrody Żubrów  w Mucznem.

Karkonosze

wakacje w polskich górachKarkonosze zajmują drugie miejsce, pod kątem liczby odwiedzających polskie góry, turystów. Przyciąga ich tu przede wszystkim piękno Karkonoskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się bardzo rzadkie gatunki roślin, do których należy między innymi Moroszka. Oprócz uroku górskich krajobrazów oraz najwyższego szczytu Karkonoszy, Śnieżki, koniecznie należy zobaczyć w tym regionie także wodospady: Szklarski, którego strumień ma ponad 13 metrów wysokości oraz Kamieńczyka, który jest największym wodospadem polskich Karkonoszy. Nietuzinkowego uroku nie brakuje również przy Wodospadzie Mumlawy, znajdującego się w czeskiej części tych gór, ma on wysokość 10 metrów.

Ci, którzy lubią zwiedzać mogą udać się na wyprawę szlakiem tutejszych zamków i pałaców. Najbardziej znane z nich to Zamek Czocha, Pałac Schaffgotschów w Cieplicach oraz Pałac Wojanów. Niebywałą atrakcję stanowi tu także Świątynia Wang, z XII wieku. Na dzieci czeka wiele atrakcji w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach oraz w prywatnym Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO.

Góry Stołowe

wakacje w polskich górachGóry Stołowe często są nazywane Bajkowymi Górami, a to za sprawą tutejszego krajobrazu. Większa jego część objęta została ochroną i należy do Parku Narodowego Gór Stołowych. Tutejsze skały tworzą niesamowite formy skalne: kamienne miasta, szczeliny, grzyby czy choćby labirynty. Największą atrakcją przyrodniczą tego regionu jest Szczeliniec Wielki, który jest najwyższym szczytem Gór Stołowych i należy do Korony Gór Polskich.

Z tutejszych zabytków warto zobaczyć ruiny zamku Homole z XIII wieku, młyn papierniczy w Dusznikach z początku XVII wieku, Kaplicę Czaszek w Kudowie Czermnej, która powstała w 1776 roku oraz skansen w Pstrążnej.

Góry Świętokrzyskie

wakacje w polskich górachGóry Świętokrzyskie to jedne z najstarszych gór w Polsce oraz całej Europie. Paleontolodzy oszacowali, że najstarsze tutejsze skały prawdopodobnie powstały nawet 600 milionów lat temu. Pomimo iż wiekowe to nie najwyższe, bowiem Łysica, którą określa się mianem najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich, ma tylko 612 metrów n.p.m.  Tutejsze tereny pokrywała niegdyś puszcza, dziś pozostał już po niej tylko las jodłowy . Mimo to, na terenach tych mieszka kilka tysięcy gatunków zwierząt.

Największymi atrakcjami turystycznymi tego regionu, oprócz górskich szlaków, są średniowieczny Zamek w Chęcinach, walcownia i gwoździarnia z XIX wieku w Waleńcu, Jaskinia Raj, Sandomierz oraz Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Góry Świętokrzyskie to także raj dla małych miłośników podróży, bowiem znajduje się tu prawdopodobnie najwięcej atrakcji ze wszystkich polskich regionów górskich. Radosną zabawę zapewnią im między innymi Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”, Bałtowski Park Jurajski, Babyjagowo oraz Wioska Indiańska Bonanza.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję