Wakacje 2020. W tym roku postaw na agroturystykę

28 czerwiec 2020
cock-2522623_640

Wakacje 2020 będą znacznie różnić sie od poprzednich. A to za sprawą groźnej pandemii COVID-19. Ze względu na duże ryzyko zakażenia, pomimo otwarcia granic, wznowienia lotów międzynarodowych i otwarcia hoteli oraz obiektów SPA, wiele osób rezygnuje z urlopowego wyjazdu. Niepotrzebnie. W tym roku warto postawić na agroturystykę.

Co to takiego ta agroturystyka?

sheep-2625347_640Agroturystyka to nic innego jak odpoczynek w wiejskim gospodarstwie. Nie, nie musisz przerzucać obornika, czyścić koryt świniom czy kosić pól obsianych zbożem. Chyba, że tego chcesz. Taki urlop jednak, to przede wszystkim kontakt z naturą i zwierzętami, oddychanie świeżym powietrzem, posiłki przygotowane z produktów pochodzących z ekologicznych upraw, cisza i spokój. Pełen relaks.

Właściciele gospodarstw agroturystycznych przybliżą Ci pozytywne strony wiejskiego życia. W zależności od Twoich zainteresowań i chęci możesz opalać się cały dzień na trawie, a wieczorem biesadować przy grillu, albo wziąć czynnie udział we wszelkich przygotowanych atrakcjach. A jest w czym wybierać, bowiem co gospodarz, to inny pomysł na urozmaicenie pobytu gości.

Czego zatem możesz się spodziewać podczas takiego urlopu? Nauki pieczenia chleba, ubijania swojskiej śmietany i masła, nauki haftowania i szydełkowania serwetek, dojenia krów, wędkowania, zabaw w leśne podchody, grilla, ognisk, nauki tańców i przyśpiewek ludowych, wycieczek rowerowych, lepienia z gliny, zbierania ziół, podbierania kurom jajek… Tak naprawdę tylko od Ciebie zależy co będziesz robić. Jeśli boisz się, że zostaniesz wykorzystany do prac w gospodarstwie i jeszcze będziesz musiał za to zapłacić, to nie musisz sie martwić. Gospodarze takich miejsc bardzo dbają o renomę, na przykład sprzątanie pokoi gości odbywa się zazwyczaj codziennie, jak w hotelach. Ponadto oferowane są trzy posiłki dziennie, wszystkie przygotowane z naturalnych produktów. Nie ma problemów z kanalizacją, bieżącą wodą czy elektrycznością.  Możesz wybrać też jedną z opcji: wynajem pokoju w domu gospodarza bądź oddzielnego domku.

Do kogo kierowane są tego typu urlopy?

Oferta gospodarstw agroturystycznych w zasadzie kierowana jest do każdego. Zarówno do singla, bezdzietnej pary czy wielopokoleniowych rodzin. Warunek jest jeden, musisz lubić kontakt z naturą. Odnajdą się tu osoby zestresowane, pracujące w dużych korporacjach, seniorzy lub ludzie po chorobie, przy wypaleniu zawodowym, potrzebujący rekonwalescencji. To także idealny pomysł na spędzenie wakacji z dziećmi. Dzięki niemu można im uświadomić, że istnieje świat bez komputerów, tabletów i smartfonów, pełen zwierząt i ciekawych zabaw na świeżym powietrzu.

Zalety urlopu w wiejskim gospodarstwie

guitar-1139397_640Wypoczynek na łonie natury ma wiele zalet. Przede wszystkim możliwość oddychania świeżym powietrzem, przebywania z dala od zgiełku ulic i pędu miejskiego życia. Totalny chillout i tak zwany reset. W takim miejscu czas płynie wolniej, nie ma tu sytuacji stresujących. Ponadto poczujesz się jak w domu, sam ustalasz sobie rytm dnia i nocy, według własych upodobań. Kawa o poranku na tarasie z widokiem na zielone łąki wprawi Cię w błogi nastrój, a kąpiel w jeziorze doda wigoru. Jeśli podróżujesz z dziećmi, nie musisz się martwić, że znikną Ci z oczu. Tu nie potrąci ich samochód. Ponadto zobaczysz, że nie będziesz się musiał nimi zajmować i nie usłyszysz słów „nudzi mi się”. Gwarantujemy, że przez cały dzień nie doświadczysz też ich marudzenia. Kolejna zaleta to finanse. Takie wakacje są dużo tańsze niż pobyt w ekskluzywnym hotelu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję