Wakacje 2020, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo?

19 czerwca 2020
globe-5116613_640

Pandemia jeszcze nie wygasla, ale świat wraca juz powoli do normalności. Niespiesznie zaczynamy też planować kolejne podróże. Wiele osób postanowiło spędzić wakacje w Polsce, ale są też tacy, którzy chcą wypocząć za granicami naszego kraju. W jaki sposób zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdu na wakacje 2020? Podpowiadamy.

airplane-983991_640Te kilka miesięcy zakazu przemieszczania się, a przede wszystkim izolacji od innych ludzi oraz zamknęcia w domu, z powodu światowej pandemii koronawirusa, który wywołuje ciężką chorobę COVID-19, sprawiło, że jeszcze bardziej zapragnęliśmy podróżować. Powoli turystyka wraca do normalności, można organizować sobie zarówno wakacje w Polsce, jak i wyjechać za granicę. Granice wielu państw, w tym naszego, zostają bowiem systematycznie otwierane. Wielu Polaków jednak zachłysnęło się ponowną wolnością i zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zatem im przypominamy w jaki sposób zaplanowac tegoroczne wakacje 2020, aby nie dopuścić do zarażenia się koronawirusem.

Czy pozwolić dzieciom na wyjazd na kolonie?

outdoor-3681924_640To pytanie zadaje sobie wiele rodziców, tym bardziej, że Rząd planuje do tych wyjazdów dopłacić kolejne 500 złotych, na każde dziecko. Niestety, wielu opiekunów, obawia się, że ich pociecha może się zarazić podczas obozu czy kolonii, koronawirusem. Specjaliści uważają jednak, że warto pozwolić dzieciom na takie wyjazdy, o ile organizowane są przy zachowaniu wszystkich obowiązujących procedur sanitarnych i wytycznych, a także w miejscach, w których dzieci i opiekunowie będą stanowić grupę nie będącą mieć styczności z przypadkowymi osobami, na przykład w miastach, lunaparkach itp. Dlatego polecają obozy harcerskie, sportowe czy kolonie tematyczne, np. survivalowe.

W jaki sposób zachować bezpieczeństwo wyjeżdżając na wakacje 2020?

coronavirus-5140667_640To, że kraje otworzyły swoje granice i wróciły loty międzynarodowe, nie oznacza, że problem z COVID-19 zniknął. Warto zatem pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na uniknięcie zakażenia koronawirusem. O to one. Niby oczywiste, a tak łatwo o nich zapomnieć:

 • Pamiętaj o zachowywaniu odległości 2 metrów od nieznajomych
 • Często i dokladnie myj i dezynfekuj ręce
 • W miejscach, w których występują duże skupiska ludzi (np. sklepach, kinach, muzeach) zakładaj maseczkę ochronną na twarz
 • Aby maseczka chroniła należy ją założyć i na nos i na usta
 • Jeśli nie musisz nie wyjeżdżaj na urlop za granicę, pozostań w Polsce
 • Podróżując w Polsce możesz skorzystać z Rządowej aplikacji ProteGo Safe, która „skanuje otoczenie i informuje w przypadku ryzyka kontaktu z koronawirusem”. Aplikacja nie jest obowiązkowa
 • Planując wakacje w naszym kraju sprawdzaj regularnie mapę zakażeń poszczególnych regionów
 • Wybieraj miejsca jak najbardziej odosobnione, zamiast wakacji w dużym mieście, pomyśl nad wyjazdem agroturystycznym, pod namiot czy na domek kempingowy
 • W hotelach nie korzystaj z saun, basenów, dziecięcych, krytych placów zabaw, a sprzątanie pokoju zamawiaj tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujesz. Łóżko pościelić możesz sobie sam. Im mniej obcych osób „kręci” się po Twoim pokoju, tym mniejsze ryzyko zakażenia
 • Jadaj tylko w sprawdzonych restauracjach, jeśli widzisz, że w danym lokalu jest tłok, nie wchodź do niego, tak samo gdy zauważysz, że stoliki nie są ustawione w wyznaczonych, przez Ministertwo, od siebie odległościach lub są brudne
 • Unikaj zatłoczonej komunikacji mieskiej, lepiej wybierz się na spacer lub wynajmij samochód.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję