Wakacje 2020, w dobie pandemii COVID-19

30 września 2020
ferry-5484417_640

Wakacje 2020 były inne niż dotychczas, a to za sprawą ogłoszonej, w marcu tego roku, pandemii COVID-19. Czasowo odwołane loty i zamknięte granice naszego kraju, a także obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla wjeżdzających do Polski spowodowały, że wielu naszych rodaków odwoływało rezerwacje lotów, zagranicznych hoteli i wycieczek.

Zarówno linie lotnicze, hotelarze, restauratorzy, jak i touroperatorzy zastanawiali się czy przetrwają kryzys spowodowany wprowadzonym lockdown. Nie wyglądało to najlepiej. Wiele małych firm turystycznych zostala zamknięta, korporacje natomast wysyłały swych pracowników na przymusowe urlopy. Zdarzało się, że i bezpłatne. Obniżali pensje. Wszystko po to, aby przetrwać najtrudniejsze miesiące. Ponoć lato miało sprawić, że koronawirus będzie niegroźny. Niestety, COVID-19 pomimo, że osłabł- nadal atakował, tak, by obecnie, we wrześniu, pokazać swoje drugie oblicze i zwiększoną siłę.

people-4817872_640 (1)Pomimo, iż wiele wakacyjnych rezerwacji zostalo odwołanych, dotyczyły one głównie turystyki zagranicznej. Polacy nie mieli zamiaru rezygnować z letnich urlopów i wyjazdów. Zdecydowanie jednak woleli pozostać w kraju. Według CBOS, taką decyzję miało podjąć ponad trzy-czwarte urlopowiczów. Sytuacja epidemiczna wymusiła także powrót do tak zwanych „korzeni”, czyli porzucenie luksusowych hotelów na rzecz noclegów w namiotach, kamperach, domkach kempingowych czy choćby houseboat. Dzięki temu urlopowicze mogli nie tylko wypocząć, ale także zachować wymagany dystans społeczny i uniknąć całodniowego chodzenia w maseczkach. Kryzys dopadł także autostopowiczów, couchsurfingowców oraz wynajmujących Airbnb. I choć wielu Polaków nie wierzy w złowrogą siłę zarazy, uważając, że jest to wymysł światowych korporacji, chcących osiągnąć ponadczasowe dochody, ale także zawładnąć ludzkością (niestety pojawiły sie też teorie spiskowe- również wśród turystów i podróżników) wszczepiając nam czipy, to jednak i oni wybierali częściej namiot i campery, aniżeli wynajem pokoju, mieszkania czy kawałka podłogi u nieznajomego.

rv-2788677_640I choć namiot czy camper luksusów nie zapewni, to jednak jeden i drugi ma swoje zalety. Pierwszą z nich jest tak zwany reset od cywilizacji, oraz wszelkich nowoczesnych udogodnień życia codziennego, na przykład Wi-Fi, całodniowej zabawy tabletem czy smartfonem (ze względu na ograniczony dostęp elektryczności, należało oszczędzać w tych urządzeniach baterie), TV, ale także i prysznica z ciepłą wodą. Druga zaleta to łączenie się z naturą, wyciszenie umysłu, przebywanie przez większość dnia na świeżym powietrzu. Kolejna istotna zaleta to powrót do korzeni czyli czasów własnej młodości. W latach ’80 i ’90 wakacje w camperze czy namiocie nie były niczym niezwykłym. Do standardowego wyposażenia urlopowicza, w obu przypadkach, należały turystyczny stolik i krzesła, butla gazowa z palnikiem, menażki, aluminiowe: sztućce,kubki, garnek i patelnia, grill, radio na baterie z długą anteną (nie zawsze działające w lesie czy na polanie). Kąpiel brało się w jeziorze (nikt nie przejmował się tym, że zostawia w nim mydliny), a za papier toaletowy służył liść łopianu. Garnki myło się piaskiem, a do mycia zębów gotowało się wodę z jeziora. Ryby nie zamawiało się w hotelowej restauracji, tylko łowiło samemu i smażyło ją na „butli gazowej”, albo piekło podczas spotkania przy ognisku. W takich warunkach czas się zatrzymuje, a z głowy „wylatują” wszystkie „czarne”, destrukcyjne myśli. Nic dziwnego, że ten rodzaj podróżowania, w tym roku, ponownie zyskał wielu zwolenników. Co więcej, osobom przyzwyczajonym do luksusów nie przeszkadzały nawet leśne robaki w namiotach.

Również dzieci i młodzież, w większości, spędzała swoje wakacje na obozach harcerskich czy obozach przetrwania. Organizatorzy tego typu wyjazdów dołożyli wszelkich starań, aby dostosować się do wszystkich nakazów i wytycznych przedstawionych im przez Rząd,a przede wszystkim Ministerstwo Zdrowia. Opine psychologów, socjologów i pedagogów były jednomyślne i przedstawiały pogląd, że uczniowie po wielomiesięcznej izolacji od rówieśników i zamknięciu w domach, zdecydowaniepowinna wziąć udział w takich wyjazdach.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję