W tych Polskich miejscowościach cofniesz się w czasie…

25 sierpnia 2018
time-machine-1974990_960_720

Koniec wakacji to idealny czas na to, aby pokazać dzieciom, że nauka nie musi być nudna. Dlatego warto przybliżyć im historię naszego kraju podczas weekendowych spacerów. W tych polskich miejscowościach cofniecie się w czasie…

mrs-burger-cathedral-2659954_960_720Okazuje się, że nie tylko Toruń był miastem Kopernika. Również Frombork powiązany jest z życiem i historią tego uczonego. Miasto w województwie warmińsko-mazurskim słynie przede wszystkim ze swej gotyckiej Katedry i barokowej Kaplicy. Ołtarz,  grób słynnego astronoma Mikołaja Kopernika oraz organy z poruszającymi się figurami to główne punkty wycieczki do tego miejsca.  W Pałacu Biskupim, z połowy XIV wieku,  znajduje się też Muzeum Mikołaja Kopernika, a w nim między innymi planetarium.

ancut-2688742_960_720Łańcut na Podkarpaciu zachęca do przyjazdu swym Zamkiem, w którym bywali między innymi Kazimierz III Wielki, Jan Potocki, król rumuński Ferdynand czy Władysław Jagiełło. Wśród jego właścicieli można natomiast znaleźć rycerza Ottona z Pilczy, Pileckich, Stadnickich, Lubomirskich i Potockich. Piękno zamku podkreślają jego eleganckie i dystyngowane XVII i XVIII- wieczne wnętrza,  otaczający go ogród, stajnie i wozownia, jak również pięknie zdobione bramy wjazdowe oraz miejsce wyjątkowe, czyli storczykarnia.

Do Tumu mało kto zagląda, gdyż mało kto słyszał o tej wsi należącej do województwa łódzkiego.  A to właśnie blisko Łęczycy znajduje się jedna z najpiękniejszych i największych w Polsce, romańskich kolegiat. Obecnie Archikolegiata Łęczycka skrywa relikwie św. Wojciecha.  Warto też podkreślić, że uroczystości kościelne odprawiali tu między innymi Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła.

cannon-271363_960_720Sandomierz zyskał sławę za sprawą serialowego księdza Mateusza. Trudno się dziwić, że twórcy serialu osadzili jego akcję w tym mieście. Nie sposób oprzeć się bowiem tutejszemu pięknu gotyku. Warto też dodać, że Sandomierz położony jest na siedmiu wzgórzach, przez co często mówi się o nim jako o polskim Rzymie.  To tu właśnie znajdują się najstarsze szachy na świecie oraz przebiega szlak Camino de Santiago.

Blisko Międzyrzecza znajdowało się podziemne miasto zbudowane przez Niemców, tak zwany Międzyrzecki Rejon Umocniony, który był największym na świecie  systemem bunkrów. Miał on służyć niemieckim żołnierzom podczas wojny. Znajdowały się tu między innymi dworce, kanały, zbiorniki, miejsca do przetrzymywania broni, a także stołówki i kantyny. Niestety, te nowoczesne jak na tamte czasy bunkry, nigdy nie zostały wykorzystane, ze względu na opanowanie wsi przez Rosjan.  Dziś niestety nie można zwiedzać całości podziemnej fortyfikacji, bowiem nasi wschodni sąsiedzi spowodowali wiele zniszczeń po przejęciu tego terenu. Jest jednak kilka tras dostępnych dla turystów, a także znajduje się tu rezerwat nietoperzy.

Ponoć dusza Fryderyka Chopina błąka się po Żelazowej Woli, co chwilę odpoczywając w jednym z najsłynniejszych polskich Dworków, domu, w którym urodził się słynny kompozytor.  Dziś znajduje się tu Muzeum, otwarte po II wojnie światowej, dla uczczenia jego wielkiego talentu. Obecnie, co roku w okresie letnim odbywają się tu koncerty Chopinowskie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję