W ten sposób możesz zniszczyć auto zimą

7 stycznia 2020
snow-1269449_640

Trudne warunki pogodowe, zimą, nie sprzyjają kierowcom i ich pojazdom. Czasem śpiesząc się, na przykład do pracy, robią prozaiczne błędy, które mogą skutkować poważnym uszkodzeniem samochodu. Poniżej przedstawiamy kilka największych grzechów, jakie popełniają kierowcy, często nie zdając sobie sprawy z ich skutków.

W ten sposób możesz zniszczyć auto zimą

  • snow-1813463_640Polewanie szyb i reflektorów ciepłą wodą, aby rozpuścić lód. To jeden z najczęstszych stosowanych błędów przez kierowców. Wielu z nich, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych, nie myśli o tym, że zamiast do pracy, zaraz wyruszy do najbliższego punktu auto glass, aby wymienić pęknięte szkło na nowe. Jeśli nie masz ochoty na poranne skrobanie szyb, zaopatrz się w specjalne płyny odmrażające lub matę/ osłonę ochronną, którą założysz na szyby po zaparkowaniu samochodu. Pamiętaj także, aby przed zamknięciem auta, po wychłodzić je w środku, wtedy zmniejszysz ryzyko grubej warstwy lodu na oknach.
  • Odśnieżanie przedniej szyby wycieraczkami. Ta czynność grozi porysowaniem szyb. Nie zapominaj o tym, że pod grubą warstwą śniegu zazwyczaj znajduje się lód.
  • snow-covered-270296_640Pobieżne odśnieżanie auta. Niestety, nie każdy kierowca przykłada odpowiednią wagę do dokładnego usunięcia białego puchu z karoserii. To duży błąd. Pozostawienie śniegu na dachu pojazdu, powoduje zwiększone ryzyko, że spadnie on na przednią szybę podczas podróży, a to może doprowadzić do wypadku drogowego.  Ponadto wysokość mandatu za jazdę nieodśnieżonym (lub źle odśnieżonym) samochodem to nawet 500zł.
  • Nieodśnieżanie kól i nadkoli po zaparkowaniu pojazdu. Pozostawienie śniegu i lodu na kołach i nadkolach powoduje nie tylko jego nadmierne gromadzenie się, co prowadzi do tarć i uszkodzeń opon oraz felg, ale także prowadzi do rdzy nadkoli.
  • Nie zabezpieczenie uszczelek samochodowych. Uszkodzone uszczelki powodują zamarzanie i przywieranie drzwi (przez co trudno je otworzyć), jak i dostawanie się do wnętrza samochodu wilgoci, co powoduje parowanie i zamarzanie szyb od środka, dostawanie sie wilgoci do tapicerki i gąbki siedzeń (rozwój pleśni i grzybów) oraz podłogi (korozja).
  • Zostawianie auta na tzw. „hamulcu ręcznym”. Może się okazać, że po dużym, nocnym mrozie, rano nie zwolnisz hamulca, a robiąc to na siłę po prostu go uszkodzisz. Dlatego zostawiaj samochód na tak zwanym „biegu”.
  • truck-349781_640Brak zabezpieczenia lakieru przed atakiem rdzy. A o tą zimą nietrudno. Spora część kierowców oszczędza na tak zwanych myjkach. Nie dość, że nie zabezpieczą blach i lakieru przed zimą i mrozami u specjalistów, nie wyrównają wgnieceń, nie zabezpieczą zarysowań, odprysków lakieru,  to jeszcze myjąc auto kończą na płukaniu, bez woskowania, bo tak jest taniej. Ale tylko pozornie. Te zaoszczędzone od kilku (na myjkach) do kilkuset ( zabezpeczenie lakieru powłoką antykorozyjną u specjalisty) złotych może w przyszłości kosztować Cię nawet kilka tysięcy za naprawę blach. Pamiętaj, piach, mróz, śnieg i sól mają zgubny wpływ na stan Twojego samochodu.
  • Nieumiejętne odmrażanie zamków. Do tej czynności, podobnie jak przy odmrażaniu szyb, wielu kierowców używa ciepłej wody, która stanowi swoistą dla zamka „śmierć” po sezonie. Najlepiej do jego rozmrażania użyć specjalnych elektrycznych wkładek lub odmrażacza do tego przeznaczonego.
  • Jazda na wysokich obrotach przed rozgrzaniem silnika. Ile razy zdarzyło Ci się ruszać z piskiem opon? Zimą, zanim nie nagrzejesz silnika (absolutnie nie rób tego na postoju), takie działanie może powodować jego uszkodzenie.
  • Jazda na letnich oponach. Niestety, są jeszcze kierowcy, którzy nie tylko chcą oszczędzić na tak zwanych „zimówkach”, ale sądzą, że ich umiejętności są na tyle wysokie, że poradzą sobie z opanowaniem pojazdu w każdych warunkach. Takie postępowanie jest dalece nierozważne i bardzo często kończy się nie tylko stłuczką, ale poważnym wypadkiem

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję