W co bawić się z dzieckiem w hotelowym pokoju? 9 pomysłów na super zabawy

26 marca 2018
zabawy z dzieckiem

Jadąc na wakacje z dziećmi planujemy zwiedzanie ciekawych miejsc oraz wykorzystywanie maksymalnie dużo atrakcji na świeżym powietrzu. Czasami jednak pogoda nam nie dopisuje, a krytych placów zabaw w okolicy nie ma. Zatem w co bawić się z dzieckiem w hotelowym pokoju? O to kilka naszych propozycji na super zabawy, jeśli nie zabraliście ze sobą żadnych zabawek.

zabawy z dzieckiemOrigami

Kartki papieru z pewnością znajdziemy w naszym bagażu, a jeśli nie, to można o nie poprosić w recepcji lub kupić blok rysunkowy lub zeszyt w hotelowym kiosku. A potem to już puszczamy wodze wyobraźni i składamy kartki tak, aby powstały różne kształty. Możemy też potem zgadywać co kto złożył.

Wycinamy z kartek i kolorujemy zabytki

W recepcji pożyczymy też nożyczki. Wtedy wraz z dzieckiem przypominamy sobie jakie zabytki w danym miejscu już widzieliśmy i staramy się je wyciąć z kartek papieru. Jak je pokolorujemy kredkami (kredki to obowiązkowe wyposażenie wakacyjnego bagażu dziecka) to staną się one wspaniałą wakacyjną pamiątką.

Bawimy się w reporterów

Obecne telefony komórkowe posiadają aparaty i kamery. To cud techniki jak dziecko się nudzi. Dzięki temu możemy pobawić się w młodych reporterów. Nagrywamy filmiki z relacjami z wakacji albo foto-pamiętniki. Możemy potem stworzyć z nich urlopowego videobloga.

Wymyślamy lokalne legendy albo bawimy się w detektywa

Kraków ma smoka bazyliszka, a Bieszczady czorty. Jeśli nie znacie żadnych lokalnych legend to mamy dwie możliwości: zabawę w detektywa, czyli dziecko chodzi po hotelu i podpytuje o klechdy jego personel (przypilnujmy jednak, aby pociecha nie przeszkadzała w pracy), albo wymyślać z dzieckiem samemu tajemnicze opowieści.

zabawy z dzieckiemKaraoke

Karaoke to jedna z ulubionych zabaw dzieci w każdym wieku. Za mikrofon może robić szczotka, dezodorant czy choćby łyżka. Muzykę puszczamy na telefonie komórkowym. Trudniejsza wersja karaoke, zajmująca więcej czasu, może polegać na samodzielnym wymyślaniu słów piosenki do konkretnej melodii.

Piszemy najciekawsze opowiadanie o wspomnieniach z wakacji

Poprośmy dziecko o napisanie opowiadania na temat dotychczasowych wspomnień z wakacji. Niech opiera się na faktach i opisze jak najwięcej zapamiętanych szczegółów. Takie opowiadanie schowajmy potem głęboko w walizce. Przyda się ono na początku roku szkolnego, na języku polskim.

Układamy najciekawsze kompozycje strojów na kolejne dni

Ta zabawa może sprawić wiele radości małym modnisiom, tym bardziej, jeśli podróżujemy już dłuższy czas i nie zostało nam zbyt wiele czystych ubrań. Dodatkowo, gotowe komplety zaoszczędzą czasu w pogodne dni, nie usłyszymy też standardowego „mamo nie mam się w co ubrać”.

Robimy tatuaże z henny

W pobliskim kiosku kupujemy pędzelek do malowania i hennę. Na ciele malujemy potem nią różne wzory, które imitować będą prawdziwe tatuaże. W odróżnieniu od nich, nasze zmyją się po około tygodniu.

zabawy z dzieckiemMalujemy wakacyjne kartki

Samodzielnie wraz z dziećmi namalujmy wakacyjne kartki. Jeśli oprócz kredek posiadamy także klej, nożyczki i wycinanki, mogą być one nawet trójwymiarowe. Z drugiej ich strony napiszmy kilka słów pozdrowień, a następnego dnia włóżmy je do kopert (te również możemy przyozdobić) i wyślijmy je do dziadków lub przyjaciół.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję