Ubezpieczenie podróżne od nieszczęśliwych wypadków

14 października 2018
insurance-1991277__340

Transport, nocleg, walizka, dokumenty… Jest! Więc można ruszać… Ale… sprawdź czy nie zapomniałeś o najważniejszej rzeczy podczas wyprawy… Zastanawiasz się o czym mówimy? To ubezpieczenie podróżne. Bez niego nawet nie ruszaj!

wheelchair-749985_960_720Pomimo, iż coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że warto przed wyjazdem zadbać o ubezpieczenie podróżne, to albo o nim zapominamy, albo na nim oszczędzamy. Niestety, kwestia finansów to dość często przeważający czynnik naszych wypraw, który wpływa na rodzaj transportu, bagaż, a także nocleg i miejsce podróży. Oszczędzamy też na naszym zdrowiu zaopatrując się tylko w kartę EKUZ, która gwarantuje nam wyłącznie podstawową oraz niezbędną pomoc medyczną, w krajach Unii Europejskiej. Nie gwarantuje natomiast zwrotu pieniędzy za leki lub transport medyczny. Ten natomiast może doprowadzić nas do bankructwa, a nawet upadłości konsumenckiej. Przesada? Otóż nie. Koszt transportu chorego do Polski to wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Jak podaje na swojej stronie MSZ wezwanie karetki pogotowia w Hiszpanii może wynieść nawet 2 tysiące złotych, ceny jednej doby pobytu w austriackim szpitalu dochodzi nawet do 2700zł, a transport samolotem sanitarnym to, wydatek od 10 do nawet 100 tysięcy złotych. Kiedy podliczy się wszystkie wydatki związane z wypadkiem poza granicami Polski kwota ta znacznie wzrasta. Wiele osób, aby pokryć dług z tym związany sprzedaje domy, bierze pożyczki w bankach pod hipotekę, szuka ratunku finansowego w fundacjach, a nawet próbuje dochodzić swoich praw w Sądzie. Tylko, że Sądy orzekają uiszczenie opłaty. Tak więc niefrasobliwość i przesadna oszczędność może doprowadzić do zadłużenia, które będziemy spłacać całe życie.

insurance-911819__340Wyjeżdżając na urlop z renomowanym biurem podróży na szczęście nie musimy się o nic martwić, bowiem znani, długoletni na rynku turystycznym, touroperatorzy zadbają o ubezpieczenie podróżne dla nas. Jeśli wybieramy się za granicę na własną rękę należy pomyśleć o nim samemu. Na szczęście są kraje, do których, aby wjechać trzeba takowy dokument posiadać. To między innymi Afganistan, Białoruś, Egipt, Indie, Kuba czy Nepal. Polisę należy bowiem przedstawić składając wniosek o wizę.

Nie musimy się jednak obawiać, że ta nadszarpnie nasz urlopowy budżet. Zakłady i przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe prześcigają się obecnie w „walce” o klienta. Zatem ceny ich ofert to koszt nawet od kilku złotych za dzień. W zależności od tego jaką opcję ubezpieczenia wybierzemy. MSZ jednak radzi nam, aby obejmowało ono zawsze koszty transportu medycznego do miejsca zamieszkania, leczenia szpitalnego w kraju, do którego się wybieramy, a także świadczenia na wypadek śmierci lub/i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli planujemy nurkować, pływać na desce, skakać ze spadochronu lub wspinać się po górach warto wykupić także polisę od sportów ekstremalnych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję