Treść 18+ (!). Sylwestrowe drinki z całego świata

31 grudzień 2021
champagne-gaef99b510_640

Uwaga! Treść dla osób powyżej 18 roku życia (!). Nowy Rok zazwyczaj witany jest szampanem. Jednak goście na balach i domowych prywatkach, podczas wspólnej zabawy, w oczekiwaniu na północ, raczą się również innymi trunkami. Bynajmniej nie jest to kawa, aczkolwiek nie zawsze są to wysokoprocentowe napoje. Smaczne i kolorowe, sylwestrowe drinki pochodzą z różnych stron świata.

Do smacznych przekąsek z całego świata, warto dodać równie egzotyczne sylwestrowe drinki. Koniecznie kolorowe i wyborne  smaku, niekoniecznie z dużą zawartością alkoholu. Warto bowiem pamiętać wydarzenia tej szampańskiej nocy. O to nasze top 7, propozycji na sylwestrowe drinki, zaczerpnięte z różnych państw naszego globu.

  1. drink-gfb98e9948_640Krwawa Mary- jej pochodzenie prawdopodobnie jest tajemnicą, bowiem jedni uważają, że drink ten wymyślił francuski barman, inni, że wywodzi się z Wielkiej Brytanii, z czasów królowej Marii Tudor. Jest to wódka z sokiem pomidorowym, przyprawiona sosem tabasco.
  2. Mohito- biały rum z cukrem i rozgniecioną miętą wywodzi się prosto z jednej z najgorętszych wysp świata- Kuby. Koniecznie musi być rozcieńczony gazowaną wodą i podany z dużą ilością kostek lodu. Niesamowicie orzeźwia, zatem sprawdzi się na wszelkiego rodzaju balach i tanecznych prywatkach.
  3. Pina colada- pochodzi z Portoryko. Ten słodki, gęsty i alkoholowy drink jest połączeniem soku ananasowego, rumu i kokosowej śmietanki. Podawany jest w dużych, szklanych kielichach, ozdobionych plastrami cytryny lub ananasa. Najlepszy jest po schłodzeniu dużą ilością kostek lodu.
  4. Margarita- to sztandarowy drink Meksyku. Powstaje na bazie alkoholu, a dokładnie tequilli. Tequille, sok z limonki i franuski, słodki likier pomarańczowy miesza się w proporcjach 2:1:1. Jednorazowa porcja napoju powinna wynosić 80ml i być podana w małej szklance lub szerokim kieliszku.
  5. Tonic z Ginem- lub jak kto woli Gin z tonikiem, swoje korzenie ma w Indiach. Oba produkty łączy się w proporcjach 1:1 i podaje z plasterkiem limonki lub cytryny, w wysokiej szklance.
  6. lemonade-g971803cfa_640Lemoniada- to kolejny napój tajemniczego pochodzenia, aczkolwiek jest on bezalkoholowy. Jedni uważają, że wywodzi się ona z Egiptu, inni, że z Francji. Jej skład to woda, cukier oraz mieszanka soków cytrusowych (limonka, cytryna i pomarańcza). Dodatkowego aromatu nadadzą starte skórki tych owoców. Drink z lemoniady jest nie tylko smaczny, ale też orzeźwiający.
  7. Faux fizz- drinki typu fizz wywodzą się z Ameryki Północnej, a dokładniej ze Stanów Zjednoczonych. Podawane są najczęściej z alkoholem, ale te typu no alcohol sa równie smaczne. Koktajl Faux Fizz robiony jest z gęstego syropu (mus z gruszki i moreli, z dodatkiem rozmarynu, skórki z cytryny oraz cukru), który rozcieńcza się gazowaną wodą z dodatkiem łyżeczki octu jabłkowego.

Smacznego!

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję