Top 5. Zabawki DIY do podróży

17 listopad 2021
toddler-gc0ee175b7_640

Zabawki dla przedszkolaka, które będziecie zabierać na wspólne wyprawy, nie muszą być wcale drogie i wyszukane. Można zrobić je samemu. Oprócz taniości, ich zaletą jest jeszcze to, że jak je maluch zgubi, nie będzie żal wydanych na nie dużych pieniędzy. O to zabawki DIY, które warto zrobić przed wyprawą.

  1. Mini tablica manipulacyjna- Wystarczy kawałek dykty lub plastikowa deska do krojenia, klej na gorąco, którym przykleisz poszczególne elementy i kilka rzeczy, jakie z pewnością znajdziesz w domu, między innymi kręcący się spiner, małe kartonikowe pudełko do składania i rozkładania, zamek od spodni, rzep, klamerka od paska, stara myszka komputerowa, lampka led do szafy. Taka mini wersja tablicy manipulacyjnej z pewnością spodoba się dziecku podczas podróży i nie tylko.
  2. Przyczepianka– stwórz matę z filcu, do której maluch będzie mógł przyczepiać (na rzep) różne elementy. Przygotuj filcowe lub zalaminowane, kartonikowe zwierzątka, drzewka, domki, autka, ludzi. Przyklej klejem na gorąca do nich rzep i razem twórzcie wspólne obrazy. Możecie się bawić w „Co widzę za oknem”, „co chciałbym zobaczyć po kolei na wycieczce” itp.
  3. Pudełeczko pełne skarbów– Pudełko pełne skarbów możesz zrobić z drewnianego lub plastikowego pudełka na chusteczki, a także kartonu po butach, w którego wieczku wytniesz dziurę. Do środka włóż różne przedmioty (pamiętaj, że muszą być one bezpieczne). Mogą to być baloniki, gumki, małe maskotki, klocki, autka, mini laleczki, nakrętki, kapsle, pompony itp. Zabawa polega na tym, aby dziecko nie widząc co jest w środku, tylko za pomocą dotyku dłonią, próbowało zgadnąć co złapało. Zabawa ta wspomaga również sensorykę dziecka i czucie powierzchowne.
  4. soft-toys-g51e502d6e_640Szyjcie” własne maskotki- szyjcie to za dużo powiedziane, raczej twórzcie, bowiem igła, nawet specjalna, plastikowa, dziecięca, w samochodzie może być zagrożeniem. Zatem jeszcze w domu wytnij z filcu odpowiednie kształty zwierzątek, autek lub bajkowych bohaterów, natnij na brzegach otwory, przez które przedszkolak będzie, w aucie, przekładał tasiemki łączące wszystkie części zabawki DIY. Do wypchania nowego, samodzielnie zrobionego pluszaka, możecie użyć na przykład watoliny albo waty.
  5. Gra Memory– możesz wykonać ją na dwa sposoby. Pierwszy- wytnij prostokątne karty z kolorowego bloku technicznego (jednego koloru), z jednej strony naklej na przykład naklejki dla dzieci (zwierzątka, literki, postacie z bajek, owoce, co tylko przyjdzie Ci do głowy). Pamiętaj, że zawsze dwie karty muszą być identyczne, czyli posiadać taki sam znaczek, naklejkę, pieczątkę, rysunek. Gdy dodasz jedną pojedynczą kartę, oprócz gry memory, podczas, której szukasz dwóch identycznych kart, możesz zagrać też z dzieckiem w Piotrusia. Druga wersja zabawki jest bardziej trwała. Wytnij ze sklejki kwadraty lub koła, na które nakleisz naklejki. Ta opcja daje Ci możliwość wykonania również własnej wersji dobble.

bs

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję