TOP 5 Urbex Exploration. Te miejsca w Polsce budzą ciekawość, ale i trwogę…

31 maja 2019
hut-209466_960_720

Szukasz niebanalnego pomysłu na ciekawą podróż? Chcesz przeżyć przygodę swojego życia? Potrzebujesz wrażeń i wzrostu adrenaliny we krwi? Mamy dla Ciebie propozycję spędzenia urlopu na eksploracji miejsc opuszczonych, takich, które jednocześnie budzą ciekawość i trwogę, o których krąży wiele legend lub posiadają przeraźliwe, ale i ciekawe historie. Oto nasze TOP 5 propozycji na Urbex Exploration. A może jednak warto te miejsca pominąć?

Czym jest Urbex Exploration?

Urbex Exploration to jedna z najniebezpieczniejszych, ale i najciekawszych form podróżowania. Polega na szukaniu, badaniu, obserwowaniu  oraz poznawaniu miejsc opuszczonych i zapomnianych. Ważną zasadą tego typu wędrówek jest to, aby niczego nie zniszczyć podczas eksploracji i bardzo uważać. Nigdy bowiem nie wiadomo co się może wydarzyć i jakie niebezpieczeństwa czekają na śmiałków.

Nasze Top 5 propozycji na Urbex Exploration

secret-3120483_960_720Duchna Droga w Izabelinie, w Puszczy Kampinoskiej  odstrasza wielu nieustraszonych. Ponoć tu naprawdę straszy. Jak jest naprawdę, trudno ocenić, bowiem legenda o zjawiskach paranormalnych w tym miejscu tak się rozrosła, że brakuje śmiałków, aby skonfrontować ją z rzeczywistością. Ci, co zapuścili się tu po zmroku twierdzą, że widzieli między innymi ducha kobiety z psem bez głowy i słyszeli szepty poległych tu żołnierzy.  Telefony komórkowe tracą tu zasięg, łańcuchy rowerowe spadają, akumulatory samochodowe rozładowują się bez przyczyny. Grozy w lesie dodają również rosnące drzewa, są one bowiem nienaturalnie powyginane.

Cmentarz choleryczny w Warszawie to nekropolia założona w latach siedemdziesiątych XIX wieku, specjalnie dla ofiar cholery. Ostatnią osobę pochowano w tym miejscu na początku stycznia 1883 roku. Spoczywa tu niespełna pięćset osób. Obecny teren cmentarza  jest znacznie zmniejszony w stosunku do pierwotnych rozmiarów, ma zaledwie 100 metrów kwadratowych powierzchni i jest ogrodzony wysokim murem i płotem. Dostępu do pomnika wzniesionego na grupowym grobie nie ma. Cmentarz należy do miejsc zapomnianych. W dodatku jego obecne usytuowanie nie pozwala na jego odwiedzanie, otoczony jest bowiem z każdej strony torami, przez które nie sposób się bezpiecznie przedostać. Przejście na teren nekropolii, grozi nie tylko wysokim mandatem, ale także ciężkim wypadkiem komunikacyjnym. Po torach jeżdżą bowiem pociągi dalekobieżne, w tym pendolino.

Węsiory to jedno z najdziwniejszych miejsc na Pomorzu. Jedni nie widzą w nim nic szczególnego, las, jezioro i cisza wokół. Są jednak tacy, którzy wierzą w to, że to miejsce ma swoją moc, i że mają tu miejsce zjawiska niewytłumaczalne i paranormalne. Są to na przykład pojawiające się na niebie (ale tylko na zdjęciach, nie widoczne na żywo) świetlne punkty, samoładujące się na kurhanach baterie telefonów i tabletów, zimne powiewy wiatru podczas upałów, wyczuwalny przepływ energii na największym z kurhanów… Powiało grozą? Kamienne Kręgi w tym miejscu to pradawny kalendarz, a pozostałe kurhany to grobowce Gotów i Gepidów. Ponoć w bardzo odległych czasach, organizowali oni tu swoje spotkania oraz obrzędy pochówków. Do tej pory w lesie tym odkryto kilka kręgów, ponad 100 grobów i kilkanaście kurhanów, ale jak twierdzą archeologowie, może być ich tu znacznie więcej. Pochodzą one z I wieku naszej ery, czyli sprzed prawie 2000 lat.

lock-218505_960_720O więzieniu w Łęczycy krąży wiele plotek, faktem jest jednak to, że była to jedna z najsurowszych jednostek penitencjarnych w naszym kraju. Z tego miejsca nie dało się uciec, panował tu bardzo ostry rygor, a grube więzienne mury, klapy cel zamykane na kilka zamków, małe, okratowane okna, surowe warunki socjalno-bytowe, bywało, że i przeludnione cele, stanowiły nie lada wyzwanie dla osadzonych. Ten zakład karny nazywany jest często polskim Alcatraz, wyroki odbywali tu między innymi polityczni działacze „Solidarności”, jak na przykład Władysław Frasyniuk. Więzienie przestało pełnić swą rolę 13 lat temu, dziś po skazanych i funkcjonariuszach pozostały już tylko puste mury i legendy.

Do Torpedowni w Babich Dołach dostać się można tylko i wyłącznie dopływając wpław lub łódką. Dawniej do tego miejsca, po molo, dojeżdżała kolej wąskotorowa. Dziś, niestety, nic z niej już nie pozostało.  Torpedownia w Babich Dołach była drugim tego typu obiektem wybudowanym przez niemieckiego okupanta na terenie naszego kraju, pierwsza to Formoza na Oksywiu. Dziś Torpedownia w Babich Dołach stanowi inspirację dla wielu fotografów i pasjonatów niebanalnych podróży, a zawalone stropy i ściany stały się domem dla morskiego ptactwa. Miłośników Urban Explorer nie przerażają jednak trudności w zdobyciu tej fortecy

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję