TOP 5. Tego lepiej nie jedz… nie tylko w podróży

1 lipca 2019
stomach-3532098_960_720

Tych produktów nie jedz, nie tylko w podróży. Unikaj ich także w codziennym pożywieniu.  Poniżej przedstawiamy nasze TOP 5, które wydają się smaczne i pożywne, ale tak naprawdę to tylko pozory. Jedzenie ich, może bowiem spowodować poważne kłopoty ze zdrowiem.

vegetables-2202495_960_720Jarmuż do tej pory był uważany za jedno z najzdrowszych warzyw. Ten rodzaj kapusty dietetycy polecali spożywać przy detoksie, odchudzaniu i w celu ochrony przed nowotworami. Zawiera on bowiem nie tylko przeciwutleniacze, ale także dużą ilość cennych witamin. Okazuje się jednak, że rola tych zielonych liści, w ochronie naszego zdrowia, prawdopodobnie jest znacznie przeceniona. Choć jak na razie teza ta nie została jeszcze udowodniona naukowo, to coraz częściej pasjonaci zdrowego żywienia wskazują na to, że jarmuż jedzony w zbyt dużych ilościach może powodować u nas nadmierne zmęczenie oraz prowadzić do problemów z sercem.

Wśród uczniów i studentów panuje przekonanie, że surowe ziemniaki wywołują gorączkę. Zatem zjedzenie tego nieprzetworzonego warzywa z pewnością uchroni przed pójściem do szkoły i klasówką. Co więcej, informacja ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jak jednak jest naprawdę? Czy surowy ziemniak szkodzi? I tak, i nie. Jeśli ziemniak jest „zdrowy” to zjedzenie go bez gotowania, smażenia czy pieczenia nie wywoła żadnych symptomów. Gorączkę, bóle brzucha, wymioty mogą jednak spowodować ziemniaki zielone, przemrożone lub te, z tak zwanymi oczkami.  Nie radzimy jednak próbować ich w celu ochrony przed klasówką bądź kolokwium , może się to bowiem skończyć nie tylko pozostaniem w domu, ale także kilkudniowym pobytem w szpitalu.

soup-313760_960_720Zupki chińskie to jeden z najczęściej zabieranych produktów na kempingi, biwaki i w podróże. Wystarczy zalać wrzątkiem, chwilkę odczekać i już mamy posiłek, który zapewni uczucie sytości na dłuższy czas. Niestety, jak się okazuje produkt ten nie zawiera żadnych pożywnych wartości, a co najgorsze, szkodzi ludzkiemu organizmowi. Dzieje się tak za sprawą dużej ilości zawartych w nich konserwantów, soli, barwników, środków chemicznych, utwardzonych tłuszczy roślinnych oraz glutaminianu sodu. Zupki chińskie powodują problemy z trawieniem, mogą być jedną z przyczyn rozwoju nowotworów, otyłości oraz podwyższonego poziomu cukru i cholesterolu we krwi.

Panga to ryba, która nie ma zapachu i smaku ryby. Stąd wybierają ją najczęściej osoby nie gustujące w morskich specjałach, mając nadzieję, że w ten sposób uzupełnią w organizmie niedobór kwasów omega-3 i omega-6. Ponadto, zaletą tej ryby jest brak ości, zatem część mam, bez obaw o zakrztuszenie, chętnie podaje ją swym małym pociechom. I chyba już nic gorszego zrobić nie mogą. Dietetycy alarmują: panga szkodzi zdrowiu, nie podawaj jej dziecku. Po pierwsze mitem jest to, że ryba ta, tak jak inne jej wodne koleżanki, posiada zdrowe tłuszcze. Tak naprawdę ona ich w sobie prawie nie ma. Ponadto ryba ta żyje w najbardziej zanieczyszczonych wodach, żywi się też najgorszym pokarmem, często zawierającym w sobie duże ilości antybiotyków.

water-dripping-1897496_960_720Wprawdzie surowej wody się nie je, a pije, z pewnością jednak nie powinno jej zabraknąć na naszej liście. Wyjeżdżając w podróż, czy to do lasu, czy do egzotycznego kraju, koniecznie należy się zaopatrzyć w wodę butelkowaną. Ta wypita wprost ze strumyka może spowodować poważne kłopoty z układem trawiennym. Mogą znajdować się w niej bowiem pałeczki E.Coli, ale także różnego rodzaju pierwotniaki. Podobnie jest z wodą z kranu w Egipcie, lub tą podawaną w szklankach na straganach w Indiach. Woda morska oprócz szkodzących ludziom mikroorganizmów posiada także bardzo dużą ilość soli, która może uszkodzić nerki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję