Top 5. Szlakiem polskich i zagranicznych filmów fabularnych

22 lipca 2020
movie-2545676_640

Nie masz pomysłu na wakacje 2020, w Polsce? Zachęcamy Cię do udania się w podróż szlakiem polskich i zagranicznych filmów fabularnych. Poznaj Top 5 najbardziej magicznych miejsc, które docenili polscy i światowi producenci oraz reżyserzy.

Śladami Wiedźmina

„Wiedźmin” to jeden z najgłośniejszych i najchętniej oglądanych filmów ostatnich czasów. Sceny do niego kręcone były w najbardziej tajemniczej i mrocznej, polskiej warowni, Zamku Czocha. Czyżby jego twórców ujęły tajemne, mrożące krew w żyłach historie dotyczące między innymi Studni Niewiernych Żon, z której ponoć wydobywa się kobiecy płacz, sypialni z zabójczym łożem oraz dobrze ukrytym, przez przedsiębiorcę Ernesta Gutschowa, skarbem? Może to właśnie Tobie uda się go odnaleźć? Głównymi mieszkankami tego miejsca są zjawy, Biała Dama i Kasztelanka Barbara, które, jak głoszą legendy, odwiedzają tutejsze korytarze każdej nocy. Zamek Czocha wybudowany został w XIII wieku. Podczas nocnego zwiedzania fortecy warto zajrzeć do Multimedialnych Sal Tortur, a także do Gabinetu Osobliwości. Konieczne spróbuj tu także średniowiecznej, rycerskiej kuchni.

W krainie Narnii, czyli jakie atrakcje kryją Góry Stołowe?

leo-3976183_640Pamiętasz baśń, w której czwórka rodzeństwa przez ukryte w szafie przejście, przedostaje się do śnieżnej krainy zwanej Narnią? Spotykają tam karły, złą czarownicę, trolle, gadające bobry, Świętego Mikołaja i przede wszystkim władcę tego miejsca, Lwa Aslana. Dwie dziewczynki i dwóch chłopców pomagają w zwycięstwie dobra nad złem. Narnia jest bliżej niż sądzisz. Jej kawałek znajduje się w górach Stołowych. Spacer szlakami tutejszego Parku pozwoli Ci nie tylko odpocząć, ale także nawiązać kontakt z niezwykłą przyrodą tego miejsca. Zobacz słynne Skalne Grzyby, przejdź się po Skalnych Labiryntach i zajdź do Skalnego Miasta. Najodważniejszym podróżnikom proponujemy możliwość wspinaczki po tutejszych ściankach.

Na pustyni Faraona

portrait-3138131_640Pustynia Błędowska charakteryzuje się lotnymi piaskami. Na początku XX wieku był tu poligon, a w 1969 roku krajobraz wydm wykorzystano podczas kręcenia filmu „Faraon”. W czasie pokonywania pustynnych piasków koniecznie zwróć uwagę nie tylko na tutejszą, bardzo rzadką florę, ale przede wszystkim na faunę. Może się bowiem okazać, że pod nogami zauważysz padalca zwyczajnego, mrówkolwa, żmiję zygzakowatą lub zaskrońca, a nad Twoją glową pojawią się zimorodki czy trzmielojady.

Śladami Księdza Mateusza, czyli wizyta w Sandomierzu

Jak wiadomo, najsłynniejszy w Polsce Ksiądz- Detektyw uwielbiał grę w szachy. Zatem pierwszym punktem Twojego programu powinno być obejrzenie najstarszych w Europie, Sandomierskich Szachów, które zostały wykonane w XII wieku, z poroży jelenia. Następnie po sytym obiedzie i rozsmakowaniu się w regionalnej gęsi z jabłkami, udaj się na Rynek, pod Ratusz, główne miejsce spotkań filmowego Proboszcza z miejskimi Policjantami, a także zejdź do Sandomierskich Podziemi. Podczas spaceru, obejmującego niespełna pół kilometra wijących sie pod Starym Miastem korytarzy, poznasz nie tylko ich historię, ale i mroczne legendy. Z Sandomierzem pożegnaj się na wystawie Świat Ojca Mateusza, gdzie możesz zrobić sobie zdjęcie zarówno z księdzem Migrodzkim, jak i innymi bohaterami serialu.

Magia Bollywood

bollywood-1687410_640Polska to jedno z niewielu Państw na świecie, które zostało docenione przez hinduskich producentów filmowych. Nakręcono tu wiele bollywodzkich ekranizacji, między innymi „Faana” czy „Kick”. Sceny tego ostatniego nagrywane były w Warszawie. Przejdź się mostem Poniatowskiego oraz wejdź na sam szczyt Pałacu Kultury. Są to bowiem dwa główne miejsca, które zostały uwiecznione w tym bollywodzkim hicie. Dodatkowo już poza hinduskimi szlakami odwiedź Muzeum Lalek i Muzeum Neonów. Obowiązkowe są także zakupy w Antykwariacie „Bareja Klub”.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję