Top 5 sposobów na zaparowane szyby w aucie

3 styczeń 2020
winter-1794646_640

Zima to dość trudna pora roku dla wszystkich kierowców. Wiąże się ona ze specjalnym przygotowaniem auta na niełatwe i szybko się zmieniające warunki pogodowe oraz sytuacje na drogach. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów w naszych autach, szczególnie rano, kiedy spieszymy się do pracy, są zaparowane szyby. Mamy jednak Top 5 sposobów, które pozwolą nam zapobiec tego typu problemom.

  1. Jedną z przyczyn zaparowanych szyb w aucie jest zapchany filtr kabinowy. Niestety, wielu kierowców, szczególnie młodych, kobiet lub tych co nie jeżdżą autem codziennie, zapomina, że on w ogóle istnieje. Ci bardziej doświadczeni wymieniają go przed przeglądem samochodu lub podczas czyszczenia klimatyzacji. My jednak polecamy robić to właśnie podczas przygotowywania auta na sezon zimowy. Dzięki temu w samochodzie będzie swobodny przepływ powietrza, a wilgoć będzie swobodnie z niego usuwana.
  2. Wilgoć w aucie zawsze będzie powodowała parowanie szyb. Dlatego kierowcy, którzy posiadają klimatyzacje w swoich samochodach powinni używać jej nie tylko podczas letnich upałów, ale również zimą. Nie bójmy sie także włączać ogrzewania. Wprawdzie nie każdy z nas lubi gdy w aucie jest ciepło, ale gorące powietrze pozwoli nam osuszyć jego wnętrze.
  3. W jaki sposób wilgoć dostaje się do naszego pojazdu? Między innymi poprzez dostęp powietrza podczas wsiadania i wysiadania, dziury w progach lub podłodze, nieszczelne drzwi i okna. Dlatego podczas zimowego przeglądu naszego samochodu zwróćmy uwagę na te elementy, tj. na stan uszczelek przy szybach i drzwiach, czy bagażnik się domyka, warto też zaszpachlować wszelkie dziury w karoserii. Nie zapominajmy o wymianie wycieraczek z dywanikowych na gumowe. Niby mała i błaha rzecz, a jak może pomóc w walce z wilgocią.
  4. Wyłóżmy w aucie kilka pochłaniaczy wilgoci. Możemy kupić gotowe lub zrobić je sami, domowymi sposobami. Jedne i drugie są skuteczne, warto jednak pamiętać, że jedna jego sztuka z pewnością nie rozwiąże naszego problemu. Proponujemy wyłożyć zatem minimum trzy sztuki pochłaniaczy. Jeden z przodu, jeden z tyłu i jeden w bagażniku. Koszt pochłaniacza wilgoci w sklepie waha się od kilku do ponad stu złotych. Cena w głównej mierze zależy od marki oraz czy jest on jednorazowy czy wielokrotnego użytku (można suszyć w mikrofali lub piekarniku). W przypadku gdy zdecydujemy się jednak na własną inwencję, taki pochłaniacz możemy zrobić na przykład z lnianego woreczka, skarpetki, poszewki na „jasiek”, do których wsypiemy sól lub ryż. Przydatne są także pochłaniacze wilgoci, znajdowane często w pudełkach z butami, które kupujemy. Te jednak są jednorazowe i trzeba ich dość dużo na jeden raz.

Wbrew pozorom to właśnie jesienią i zimą powinniśmy najbardziej zadbać o czystość szyb w naszych samochodach. Zarówno po stronie zewnętrznej ( para wodna nie będzie wtedy powodować zamarzania szyb), jak i wewnętrznej. Na czystej powierzchni para się tak łatwo nie osadza, tylko spływa jako krople wody. Dodatkowo możemy zabezpieczyć szyby np. smarując je pianką do golenia, a następnie polerując, lub specjalnymi środkami chemicznymi (najczęściej są dostępne w sprayu), które zapobiegają parowaniu szyb. Takowe kosztują średnio od kilku do kilkunastu złotych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję