Top 5 przepisów na europejskie napoje rozgrzewające

25 stycznia 2020
tea-1869721_640

Napoje rozgrzewające nie tylko pozwalają w mroźne lub deszczowe dni uniknąć przeziębienia, ale tez idealnie nadają się do podania podczas spotkań z przyjaciółmi, zimowymi wieczorami. Poznaj  top 5 europejskich przepisów.

bowl-336538_640Polska- Herbata z miodem, cytryną i Imbirem

2 szklanki wody

2 łyżeczki czarnej lub czerwonej herbaty liściastej

2 łyżeczki miodu (jego rodzaj zależy tylko od Was, więcej o miodach znajdziecie tutaj)

2 plasterki cytryny

2 łyżeczki startego Imbiru

Gotujemy wodę z dodatkiem imbiru, zalewamy herbatę w dzbanku i czekamy 2-3 minuty, aż się zaparzy. Po tym czasie dodajemy miód i cytrynę.

Pamiętajcie, aby tej herbaty nie pić na czczo, gdyż cytryna i imbir mogą wtedy podrażnić śluzówkę żołądka. Imbir nie jest wskazany też w dużych ilościach u osób z wrzodami.

mugs-3872461_640Niemcy- Feuerzangenbowle, czyli niemiecki, zimowy poncz, który jest jednym z najsłynniejszych i najpowszechniejszych, w tym kraju, rozgrzewających napoi. O to domowy i uproszczony sposób na jego przygotowanie.

2 szklanki czerwonego wina

125 ml soku z pomarańczy

¼ laski cynamonu

Starta skórka z 1/4 pomarańczy

1 gwiazdka anyżu

2 goździki

Skarmelizowany cukier

100 ml rumu

Do garnka wlewamy wino oraz sok z pomarańczy, dodajemy goździki, anyż, cynamon oraz startą skórkę pomarańczową. Gotujemy tą mieszankę na wolnym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia.  Następnie przelewamy napój do naczynia żaroodpornego i stawiamy na podgrzewaczu. Dodajemy skarmelizowany z rumem cukier.  Wszystko mieszamy i rozlewamy do szklanek lub kubków.

Turcja- herbata z rodzynkami i suszonymi owocami

2 szklanki wody

2 łyżeczki czarnej herbaty liściastej

2 listki mięty

Rodzynki, suszone morele, figi, daktyle

Gotujemy wodę wraz z liśćmi herbaty. Następnie dodajemy do niej rodzynki i suszone owoce. Tak gotujemy jeszcze przez kilka minut (około 5). Po przelaniu powstałego, gorącego i czystego wywaru do szklanek, wkładamy do nich liście mięty.

mulled-wine-1934958_640Szwecja- Gloog, czyli grzane wino z cynamonem i goździkami

0,5 litra czerwonego wina

100 ml Porto

2 paski skórki z cytryny

2 goździki

2 ziarna kardamonu

2 plasterki imbiru

Pół laski cynamonu

Łyżka rodzynek

Łyżka posiekanych migdałów

Gotujemy przez kilka minut na wolnym ogniu wino wraz z rodzynkami, przyprawami, migdałami i skórką z cytryny, nie dopuszczamy do wrzenia. Po zdjęciu z ognia odcedzamy, dolewamy Porto i przelewamy do szklanek.

food-2940423_640Wielka Brytania- Hot Toddy, napój stosowany często przy pierwszych objawach przeziębienia.

2 szklanki wody

70 ml whisky

8 łyżeczek miodu

40 ml soku z cytryny

Laska cynamonu

2 plasterki cytryny

Gotujemy wodę, gorącą wlewamy do szklanek, dolewamy do niej whisky i sok z cytryny oraz dodajemy miód. Wszystko mieszamy, aż do rozpuszczenia pszczelego nektaru. Rozlewamy do szklanek i wkładamy do nich jeszcze po plasterku cytryny i kawałku cynamonu.

Smacznego!

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję