Top 5 pomysłów na niezapomniane podróże po 40-tce

13 lutego 2018
niezapomniane miejsca

Cechą charakterystyczną każdego dojrzałego Travelersa jest chęć przeżywania niesamowitych przygód, dlatego wszystkie pomysły na niezapomniane podróże są na wagę złota. Jako wieloletni i doświadczeni podróżnicy (w różnym wieku), chcemy się z Wami podzielić naszymi propozycjami, które sprawdziliśmy podczas niezliczonych wypraw. Zgadzacie się z nami? Macie podobne doświadczenia?

Autostopem po Polsce

autostopJeśli myślisz, że podróż autostopem jest możliwa tylko wtedy gdy się ma 20 lat, to… myslisz się i to bardzo. Coraz więcej osób po czterdziestce wybiera ten środek lokomocji, jako główny transport podczas swoich wypraw. Jakie są zalety takiej podróży w dojrzałym wieku? Przede wszystkim masz poczucie wolności, poznajesz nowych ludzi na różnych etapach życiowych, a od każdego z nich możesz się nauczyć czegoś cennego. Inne zalety autostopu to słuchanie ciekawych opowieści docieranie do nieznanych, ciekawych zakątków, do których nie dojedziesz publicznym środkiem transportu, a które są nieznane turystom. Jesteś także świadomy wszelkich ewentualnych zagrożeń, dzięki czemu masz małe szanse na to, aby wpaść w tarapaty.

Rowerem przez Europę

niezapomniane miejscaZanim wybierzesz się na zwiedzanie Europy rowerem, warto, abyś zadbał o kondycję. Taka wyprawa jest bowiem nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, że długość wszystkich szlaków rowerowych na Starym Kontynencie to aż około 70 tysięcy kilometrów. Przez Polskę biegną szlaki rowerowe EV2 do Moskwy, EV4 do Kijowa, EV9, który zaczyna się w Gdańsku i prowadzi do Puli, EV10 do Sant Petersburga, EV11 do Aten oraz EV13 do Rezowa.

Śladami najpiękniejszych zamków świata

zamekPomimo, iż z bajek już dawno wyrosłeś to warto udać się w podróż śladami najpiękniejszych zamków świata. Możesz zacząć od zwiedzania tych położonych w Polsce, na przykład Zamek Książ, Czocha lub ten w Malborku, potem kontynuować wyprawę odwiedzając europejskie warownie i bastiony, takie jak Alhambra w Granadzie, a na koniec polecieć do Himeji lub Wenezueli, aby poznać tamtejsze pałace. Dzięki takiej podróży nie tylko przeniesiesz się w czasie, ale także poznasz odmienne kultury oraz historię najważniejszych miejsc naszego globu.

Smakując najdziwniejszych potraw świata

waiter-492872_960_720Uważasz, że najdziwniejszymi potrawami świata są ślimaki i żabie udka podawane w najlepszych francuskich restauracjach? W takim razie z okazji czterdziestych urodzin powinieneś wybrać się w kulinarną podróż wokół naszego globu. Nie zdziw się jednak kiedy w Kambodży tubylcy poczęstują Cię smażonymi pająkami, w Wietnamie podadzą Ci Balut czyli jajko z niewyklutym pisklęciem kaczki, a w Chinach małpie móżdżki. Brzmi okropnie? Ale są to największe rarytasy tych regionów.

Filmowym szlakiem po Polsce

Udaj się na zwiedzanie Polski jej filmowym szlakiem. Poznaj Stary Dzików gdzie Wajda kręcił „Katyń”, i Zamek Ogrodzieniec gdzie powstała „Zemsta”. Nie zapomnij o wycieczce do Krakowa, w którym nakręcono sceny do „Listy Schindlera” oraz do bollywoodzkiej produkcji „Bangistan”. Jeśli wybierasz się w podróż z dziećmi, koniecznie zajrzyjcie do Łodzi, do Studia Filmowego Semafor, gdzie wymyślono między innymi Parauszka, oraz do Szklarskiej Poręby, aby zobaczyć Wodospad Kamieńczyka, przy którym kręcono sceny do „Księcia Kaspiana”.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję