Top 5. Polskie Parki Miniatur. Czy zrealizujesz BON TURYSTYCZNY?

13 czerwiec 2022
soinguk-theme-park-g05593fb1c_640

W jaki sposób zobaczyć (prawie) wszystkie, najważniejsze budowle świata podczas dwóch tygodni urlopu? Wydaje Ci się to niemożliwe? Nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy zwiedzić polskie parki miniatur. Sprawdź, które top 5 wybraliśmy do obejrzenia w pierwszej kolejności, i w których zrealizujecie BON TURYSTYCZNY.

Bliza Park – Jastrzębia Góra

Przy ulicy Latarników, na granicy Rozewia i Jastrzębiej Góry, przy dwóch rozewskich latarniach, znajduje się park miniatur latarni morskich. Cóż, lepszego miejsca lokalizacyjnego nie można było znaleźć na tą atrakcję. Nazwa też do niej nawiązuje, bowiem bliza w języku kaszubskim oznacza właśnie morską latarnię. Park jest nowością, podczas tegorocznych wakacji będzie obchodził dopiero swoje drugie urodziny. Repliki latarni morskich, rozmieszczonych na polskim wybrzeżu, zostały wykonane z drewna przez dwóch rzeźbiarzy: Łukasza Zabłockiego i Franciszka Pytela. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to ich praca ręczna. Park możecie zwiedzać przez cały tydzień, w godzinach 10.00 – 18.00. W cenie biletu znajduje się również wejście do Domku do Góry Nogami. Koszt biletu normalnego to 18 zł, ulgowego  14 zł.

Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur – Krajno

To największy park miniatur w Polsce. Dla rodzin istotny jest fakt, że można w nim zrealizować BON TURYSTYCZNY. Można go wykorzystać w dniach od poniedziałku do soboty. Wyjątkiem są dni wolne i Nocne Zwiedzanie. Główną atrakcją parku jest Aleja Miniatur „Cudowny Świat”. Znajdują się w niej pomniejszone, najważniejsze zabytki naszego globu. Możecie sobie zrobić zdjęcia między innymi przy Wieży Eiffla lub słynnym, brytyjskim zegarze Big Ben. Twórcy tego miejsca nie ograniczali się tylko do światowych budowli, stworzyli również Zamek Kopciuszka z bajki Walta Disney’a. Jak na park rozrywki przystało, Aleja Miniatur to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Dodatkowo są tu park linowy, mega strefa dmuchańców, strefa arcade, autodrom oraz slide. Nie brakuje również wodnych przyjemności, np. Aqua roller, łódeczki, skuterki, szalony jacht i rowerki wodne. Miłośnicy wysokiego poziomu adrenaliny z pewnością chętnie skorzystają również z kina 6D, eurobungee oraz wycieczki w kosmos, za pomocą stacji kosmicznej. Nie brakuje też bazy gastronomicznej. Bilety w sezonie letnim można nabyć już od 1 zł.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska – Kowary

Poznaliście już wszystkie perły Dolnego Śląska? Jeśli nie, to macie okazję zrobić to jednego dnia w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, które znajduje się w Kowarach. Dawniej miejsce to było fabryką dywanów, dziś przedstawia najpiękniejsze miejsca i budowle tego regionu w skali 1:25. Obejrzycie tu, między innymi Zamek Czocha, Bazylikę Mniejszą z Krzeszowa, czy słynny Zamek Książ. Nie brakuje również Złotego pociągu, Dworku Wdowy, Starówek i magnackich pałaców. Największą atrakcją jest pasmo Karkonoszy, którego królową jest oczywiście Śnieżka. Jak podają właściciele parku, to największa w Polsce makieta gór. Dla osób zmotoryzowanych udostępniono bezpłatny parking, a dla łakomczuchów bazę gastronomiczną serwującą słodkie desery. Park można zwiedzać codziennie od 9.00 do 18.00. Bilety są całodniowe, a ich koszt wynosi od 27 do 35 złotych.

Minieuroland – Kłodzko

Minieuroland to dwa hektary zastawione miniaturowymi budowlami całej Europy. Znajdują się tu makiety zabytków Dolnego Śląska i Europy, w sumie 40 miniatur. Większość z nich wykonana w skali 1:25, tylko Twierdza Kłodzka jest w 1:50, a włoska Fontanna di Trevi 1:8. Miejsce przeznaczone jest dla całych rodzin. Na seniorów czekają tu ławki i altanki, gdzie można odpocząć podczas spaceru, a na dzieci plac zabaw. Park miniatur to nie jedyna tutejsza atrakcje, organizatorzy miejsca zadbali również o wydarzenia kulturalne dla swoich gości, m.in. Festiwal Kwiatów, Kulinarną Przygodę z szefami kuchni w kategorii juniorów oraz Modę w Ogrodzie. Cena biletu indywidualnego do Eurolandu ma rozpiętość od 25 do 35 złotych, a familijnego od 120 do 170 zł w zależności od ilości osób w rodzinie.

Inwałd Park, 5 parków tematycznych – Inwałd

Inwałd Park to pięć tematycznych parków rodzinnej rozrywki w jednym miejscu. Oprócz Parku Miniatur jest tu Dinolandia, średniowieczna Warownia Inwałd, Kucyk Mini Zoo oraz Ogród Jana Pawła II. Podczas spaceru po Parku Miniatur „Świat marzeń” zwiedzicie większość świata, poznacie romantyczną Francję, słoneczną Grecję, wesoły Meksyk, dumne Chiny i wiele innych państw świata. Możecie zrobić sobie zdjęcie między innymi ze Sfinksem, na włoskim Placu św. Marka lub przy kolorowej Cerkwi Wasyla Błogosławionego w Rosji. Makiety wykonane zostały w skalach 1:25, 1:15 oraz 1:10. Chcąc zwiedzić wszystkie pięć parków, należy zapłacić za bilety indywidualne od 89 zł do 99 zł,  a za rodzinny 2+2 – 366 zł. Trzeba jednak zaznaczyć, że bilety promocyjne, dla niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich i dzieci do 90 cm kosztują 1 zł. Dodatkową atrakcją jest również przejazd ciuchcią. W Parku można zrealizować BON TURYSTYCZNY.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję