Top 5. Najpiękniejsze hiszpańskie regiony

21 października 2018
spain-379535_960_720

Kiedy w Polsce plucha, na południu Europy nadal świeci słońce, a temperatury sięgają kilkunastu, a nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Jesień w Hiszpanii to idealne przedłużenie polskiego lata. O to nasze  subiektywne Top 5, najpiękniejsze hiszpańskie regiony.

basque-3665131_960_720Kraj Basków w północnej Hiszpanii jeszcze do niedawna był często omijany przez turystów, ze względu na ETA, separatystyczną grupę terrorystyczną działającą w tym regionie. W 2010 roku ETA zawiesiła swą działalność, a Kraj Basków zaczęli odwiedzać ludzie z całego świata. Turystyka w tym regionie zaczęła więc rozkwitać. Trzeba też przyznać, że Baskowie mają czym się pochwalić, między innymi przepyszną kuchnią opartą na rybach i owocach morza, a także słynnym Muzeum Guggenheima i strzegącą go kilkumetrową Pajęczycą.

Katalonia to jeden z najczęściej odwiedzanych hiszpańskich regionów, a to ze względu na swoją stolicę- Barcelonę, miasto słynnego architekta Antonio Gaudiego. Jego dzieła można podziwiać już w samym centrum miasta: Casa Mila, Casa Batllo i Sagrada Familia to najsłynniejsze i najczęściej odwiedzane budowle mistrza. Ale Katalonia to nie tylko słynna Barcelona, a także często pomijana Girona ze swoją zabytkową dzielnicą żydowską oraz Tarragona i jej rzymski Amfiteatr z II wieku naszej ery.

bardenas-988022_960_720Nawarra jest regionem, gdzie tradycją są gonitwy byków, które rok w rok odbywają się w Pampelunie. To najważniejsze wydarzenie tego regionu, organizowane z okazji święta San Fermin. My jednak zachęcamy do udania się na Księżycową Pustynię czyli Bardenas Reales, która należy do Biosfery Unesco. Jej krajobraz do złudzenia przypomina ten na Księżycu. Ukształtowała go erozja różnorodnych gleb: gipsowej, gliniastej i piaskowcowej.

Aragonia słynie ze swych licznych zamków oraz barwnych fiest. Stolicą tego regionu jest Saragossa, w której nie można pominąć zwiedzania średniowiecznego pałacu Alkazar, przedstawiającego piękno kultury muzułmańskiej. W Aragonii warto udać się także do Klasztoru San Juan de la Pena, wykutego w skale. Jak głosi legenda skrywano tu Świętego Grala.

covadonga-2848832_960_720Asturia słynie ze swych pięknych naturalnych krajobrazów. Najpiękniejsze można spotkać w 100-letnim, największym hiszpańskim Parku Narodowym Picos de Europa. Tutejsza flora i fauna wręcz zachwycają swoją różnorodnością. Wyjątkowym miejscem w Asturii jest także Santa Cueva de Covadonga, jaskinia u stóp góry Auseva. Spod kaplicy wybudowanej w środku skały spada kaskada wody, a wielu mieszkańców tego regionu wierzy, że jest to miejsce święte.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję