Top 5. Najpiękniejsze europejskie Sanktuaria

25 sierpnia 2018
place-of-pilgrimage-1630305_960_720

Większość polskich turystów podczas swych podróży nie korzysta z możliwości zwiedzania katolickich świątyń. Z pewnością ma na to wpływ obecny wpływ Kościoła na politykę i sytuację w naszym państwie, ale na pewno warto oddzielić działalność duchownych od piękna budowli i wyposażenia wielu sanktuariów Starego Kontynentu. Większość z nich olśniewa swoim przepychem, elegancją i wytwornością. Przedstawiamy dziś Wam nasze Top 5,czyli najpiękniejsze europejskie Sanktuaria.

lichen-3383383_960_720Licheń. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej nazywane jest przez Polaków „miejscem odrodzenia duchowego”. Chrześcijańska historia tego miejsca mówi, że w jego okolicach dwukrotnie objawiła się Matka Boska. Sanktuarium wybudowano na przełomie XX i XXI wieku, od tej pory przybyły tu, na modlitwę i zawierzenie swych trosk Matce Boskiej, miliony pielgrzymów. Punktem centralnym tego miejsca ,dla zwiedzających, jest obraz Matki Bożej Licheńskiej. Wielu odwiedzających udaje się też do źródełka, z którego wypływa uzdrawiająca woda.

assisi-2183625_960_720Asyż to włoskie miasteczko, w którym urodził się św. Franciszek, patron ekologii i założyciel Zakonu Franciszkanów. W tej włoskiej miejscowości mieszczą się jedna katedra i trzy bazyliki, najważniejsza i najpiękniejsza z nich to oczywiście Bazylika św. Franciszka z Asyżu, w której znajdują się między innymi freski Giotta i Cimabue.  Budowla powstała w XIII wieku, a w roku 2000 została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Kościół dzieli się na dwie części górną i dolną. Piękno jego wnętrz oraz freski, między innymi „Madonnę ze św. Franciszkiem”, warto podziwiać w ciągu dnia, ale wieczorami dzięki zastosowaniom odpowiedniego podświetlenia kompleksu, dostrzega się zewnętrzny kunszt budowli. Niestety, część fresków słynnych artystów została zniszczona podczas trzęsienia ziemi, jakie miało miejsce z końcem XX wieku.

architecture-3245683_960_720W Mentorella,  we Włoszech znajduje się polskie sanktuarium, w dodatku jest to jedno z najstarszych miejsc kultu Matki Bożej w tym kraju, a także na Starym Kontynencie. Miejsce to było również jedną z ulubionych świątyń Karola Wojtyły, Papieża Polaka. Sanktuarium powstało w XII wieku i można śmiało powiedzieć, że przetrwało do dziś w niezmienionym stanie. Warto wejść tu do groty św. Benedykta, zobaczyć słynną figurę Matki Bożej Łaskawej, kapliczkę św. Eustachego oraz pomodlić się na cmentarzu Braci Zmartwychwstańców, zakonu, który opiekuje się tym miejscem od ponad 160 lat.

france-1079332_960_720W Lourdes u podnóży Pirenejów, we Francji, skrywa się jedno z najbardziej cenionych Sanktuariów Maryjnych w Europie. To tu ponoć, przy grocie, która znajduje się w pobliżu Bazyliki, aż 18 razy objawiła się Matka Boska. Bazylika w Lourdes przypomina swym wyglądem baśniowy zamek, z pięknymi, strzelistymi wieżyczkami. Najwyższa z nich ma aż 70 metrów, a na jej szczycie znajduje się dzwonnica. Przyjeżdżając do tego miejsca warto udać się do uzdrawiającego ponoć źródełka oraz wziąć udział w procesji lub drodze krzyżowej. To mistyczne i duchowe przeżycia, w których bierze udział tysiące wiernych. Każda z tych ceremonii jest bardzo uroczyście celebrowana.

el-rocio-285338_960_720El Rocio, w hiszpańskiej Andaluzji, zachwyca pięknem kultu Matki Boskiej oraz widokiem gromady koczujących tu flamingów. Stanowią one niezwykłe tło dla białej świątyni.  Co roku na pielgrzymkę do tego miejsca przybywa ponad milion wiernych, nie tylko z Hiszpanii ale i całej Europy. Rozśpiewane bractwa czczą w tym czasie Matkę Boską w rytm flamenco. Modlą się, śpiewają, tańczą, kosztują regionalnych przysmaków. Pielgrzymi docierają tu ubrani w kolorowe stroje, często tradycyjne, ludowe, związane ze swym regionem, a także różnymi środkami transportu, pieszo, na rowerach, samochodami, konno, bryczkami. Pielgrzymka do tego miejsca to jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w całej Hiszpanii.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję