Top 5. Europejskie Parki Dinozaurów

13 września 2019
landscape-3969074_960_720

Zwiedzanie polskich Juraparków już za nami. Czas więc opuścić granice naszego kraju i wybrać się w podróż śladami dinozaurów, po Europie. Gdzie zawitać? Co zobaczyć i dlaczego? Czym Europejski Parki Dinozaurów różnią się od tych Polskich? Poznaj nasze Top 5 Dinoparków Starego Kontynentu, które warto odwiedzić w pierwszej kolejności.

Dinoparque, Lourinha, Portugalia

animal-3362127_960_720To największy Park Dinozaurów w Portugalii, a także w całej Europie. Położony jest w miejscowości Lourinha, w niedalekiej odległości od stolicy tego kraju, Lizbony. Pomysł na stworzenie Juraparku w tym miejscu, nie jest przypadkowy. Musicie bowiem wiedzieć, że to właśnie tutaj znaleziono szkielety dinozaurów oraz lęgowisko, w którym znajdowało się ponad 100 ich jaj. Czy to nie fantastyczne odkrycie w dziejach naszego świata? Znaleziska te można obejrzeć w muzeum archeologicznym na terenie Dinoparku. Co jeszcze czeka na Was w tym miejscu? Mnóstwo niesamowitych rozrywek,  które zapewnią Wam przynajmniej kilka godzin wspaniałej zabawy, ogromną dawkę wiedzy dotyczącej ewolucji, a także zapełnią Wasze brzuchy przepysznym jedzeniem w jednej z tutejszych restauracji. W Dinoparku znajduje się ponad 180 ruchomych makiet dinozaurów, a wśród nich najstraszniejszy z nich Tyranozaur, a także Triceratops. Jest również wystawa paleontologiczna podzielona na cztery okresy: Paleozoik, Trias, Jura i Kreda. Niezwykłą atrakcją tego miejsca będzie możliwość podziwiania pracy paleontologów w laboratorium. Tego nie doświadczysz jeszcze w żadnym polskim Juraparku. Adres: Rua Vale dos Dinossauros 25, Lourinha 2530-059, telefon: +351 261 243 160, otwarte codziennie od 10.00 do: luty, październik, listopad, grudzień 17.00, z tym, że wejść należny najpóźniej do godziny 15.30, marzec kwiecień do 18.00, a ostatni wchodzący zostają wpuszczeni o 16.30, od czerwca do końca września do 19.00, a ostatnich gości wpuszcza się o 17.30. Nie spóźnijcie się więc.

crystal-palace-74760_960_720Friends Crystal Palace Dinosaurs, Londyn, Wielka Brytania

To pierwszy i zarazem najstarszy na świecie Jurapark. Został założony w 1854 roku, w stolicy Wielkiej Brytanii- Londynie. Znajdują się w nim rekonstrukcje Dinozaurów pochodzące z połowy XIX wieku. Dinozaury nie są ruchome, ale są to posągi naturalnych rozmiarów tych prehistorycznych stworzeń. Jest ich około 30 i zostały wpisane na listę Grade 1 w National Register of Heritage Monuments, czyli do rejestru dziedzictwa dóbr kulturalnych i przyrodniczych, które stworzyli ludzie. Posągi są regularnie konserwowane, tak, aby mogły przekazywać historię ewolucji kolejnym pokoleniom. Adres: 13 Orchard Grove, London SE20 8DN, Wielka Brytania. Telefon: + 44 20 3236 0078, godziny otwarcia: codziennie od 11.00 do 19.00. Uwaga, w Parku obowiązuje godzinna przerwa, podczas, której jest on zamknięty, tj. od 15.00 do 16.00.

Dinopark Funtana, Chorwacja

Dinopark Funtana jest największym w Chorwacji rodzinnym parkiem rozrywki. Główną atrakcją tego miejsca są oczywiście dinozaury, a jest ich tu około 80-ciu, kolejną jest Varate Jurrasic Show, czyli występy akrobatów, które odbywają się dwa razy dziennie o 12.00 i 16.00. Oprócz tego, rodziny mają tu możliwość zabawy w paleontologa, który odkrywa szkielety dinozaurów, przejażdżki pociągiem Dragon Coaster oraz podróży pirackim statkiem Tortuga. Nie zabraknie też wrażeń związanych z zabawą na karuzeli, odwiedzinami w mini ZOO  gdzie kuce czekają już na przejażdżkę z najmłodszymi pociechami.  Adres: Istarska 16, 52452 Chorwacja. Telefon: +385 52 445 327. Dinopark Funtana otwarty jest codziennie od kwietnia do października w godzinach 10.00-18.00. W tym roku sezon kończy się 8 października.

Traumlandpark, Niemcy

dinosaur-2641316_960_720Niestety, tego Parku już nie zwiedzicie. Ale mimo wszystko postanowiliśmy umieścić go na naszej liście, gdyż swoją wyjątkowością zasłużył na naszą uwagę. Traumlandpark swoje wrota otwierał dla gości w latach 1967-1991. To tu biło największe serce świata, a dzieci i dorośli mogli się wspiąć na największą wieżę świata. Twórcą tutejszych replik dinozaurów był Rudi Stetten. Stworzył ich około 30-tu, i wszystkie były naturalnych rozmiarów tych prehistorycznych stworzeń. Park zmieniał się na przestrzeni lat, dodatkowo oferowano m.in. wizytę w bajkowych chatkach gdzie można było wysłuchać barwnych opowieści czy pokazy showmanów. Dziś po Juraparku nie ma śladu. Jego miejsce zajął Moviepark Germany, w którym zamiast dinozaurów można spotkać na przykład Królika Bugsa czy Spongeboba.

Dino City Prehistoric Parc, Liban

Tutejsze Dinozaury “żyją” na terenie 3000m2. Wszystkie one są naturalnej wielkości. Spotkacie tu między innymi Triceratopsa, T-rexa czy Diplodocusa. Inne atrakcje, które tu na Was czekają to między innymi bliskie spotkanie z King Kongiem oraz prehistorycznymi ludźmi, w ich jaskiniach. Zobaczycie w jaki sposób rozpalali ogień oraz jak oswajali zwierzęta. Nie można tu pominąć również wystawy znajdującej się w 5 pomieszczeniach, która zabierze Was w podróż wgłąb historii wszechświata. Adres: street 1, Ajaltoun, Liban. Czynne we wszystkie dni tygodnia od 10.00 do 20.00.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję